EKONOMİ Haber Girişi: 03.06.2021 - 16:26, Güncelleme: 03.06.2021 - 16:26

500 bin TL sorusuna 3 bakan da sus pus

 

500 bin TL sorusuna 3 bakan da sus pus

CHP Antalya Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Rafet Zeybek, haberimizvar.net’in ortaya çıkardığı Serik’te yaşanan 500 bin Türk Lirası rüşvet olayı hakkında Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya cevaplamaları istemiyle verdiği soru önergelerine cevap verilmediğini ifade etti.
haberimizvar.net- Serik Beledeyesi’nde yaşanan ve haberimizvar.net’in Türkiye’ye duyurduğu 500 bin lira rüşvet olayında bakanlar suskunluğu koruyor. CHP Antalya Milletvekili Zeybek, 5 Mayıs 2020 tarihinde Turizm Bakanı Ersoy’un Serik Kadriye ve Belek’teki günübirlik alanlardaki işletmelerden 500 bin Türk Lirası alındığını söylemesi üzerine verdiği soru önergelerinin üzerinden 391 gün geçmesine rağmen bir yanıt verilmemesi üzerine bir açıklama yaptı. CHP’li Zeybek açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Antalya halkının oyları ile TBMM’de görev yapan, vatandaşlara ve kente karşı olan sorumluluğumla 500 Bin Türk Lirası rüşveti kimin aldığına yönelik iddiaları, denetleme görevimin bir parçası olarak soru önergesi ile TBMM’ye taşıdım. Ancak yasal süre olan on beş gün içinde cevap verilmeyen soru önergelerimizin üzerinden 391gün geçti. AKP’li bakanlar rüşvet karşısında sessizliğini koruyorlar, rüşvet suçunu bilen ve söyleyen Turizm Bakanı Ersoy neden sessizliğini koruyor, rüşveti bildiği halde sessiz kalması suçtur, suça ortaklıktır. Aynı şekilde diğer soru önergelerimizin muhatapları İçişleri Bakanı Soylu ve Adalet Bakanı Gül’de sessizliklerini koruyorlar. Kamuoyu cevap bekliyor ama AKP’nin bakanları sessizlik yemini etmiş gibiler. Görevlerinin sorumluluğunu yerine getiremeyeceklerse istifa etmeleri gereklidir.” AKP-MHP OYLARI İLE REDDEDİLMİŞTİ “Serik’te yaşanan rüşvet olayının araştırılması için verdiğimiz meclis araştırma önergemizde 16 Temmuz 2020 tarihinde, TBMM Genel Kurulu’nda AKP ve MHP oyları ile reddedilmişti. O gün söz alan AKP Antalya Milletvekili “rüşvet alanda, verende melundur.” demişti, peki bir yıldır rüşvet olayına ses çıkartmayanlarda melun mudur? Antalya turizm cenneti olması sebebiyle her zaman cazibe merkezi olmuştur, ancak bu durum cazibe merkezi Antalya’nın sahillerinin, doğasının talan ve yağmaya açık olduğu anlamı taşımaz.  AKP’li eski bir Belediye Başkanı döneminde alındığı söylenen, iki bakanın bildiği rüşvet skandalı rant ve talanın sadece görünen yüzüdür. Buzdağının altında nelerin olduğunu ortaya çıkarmak yargının ve müfettişlerin görevidir. Hukuku susturanlar, ilk seçimde o koltuklarından halkın oylarıyla indirildiğinde, hesap verecekler. Serik’teki 500 bin TL’lik rüşveti kimin aldığı, Merkez Bankasındaki 128 Milyar Dolar’ın nerede olduğu sorularının peşini bırakmayacağız.” İLGİLİ HABERLER:   
CHP Antalya Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Rafet Zeybek, haberimizvar.net’in ortaya çıkardığı Serik’te yaşanan 500 bin Türk Lirası rüşvet olayı hakkında Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya cevaplamaları istemiyle verdiği soru önergelerine cevap verilmediğini ifade etti.

haberimizvar.net- Serik Beledeyesi’nde yaşanan ve haberimizvar.net’in Türkiye’ye duyurduğu 500 bin lira rüşvet olayında bakanlar suskunluğu koruyor. CHP Antalya Milletvekili Zeybek, 5 Mayıs 2020 tarihinde Turizm Bakanı Ersoy’un Serik Kadriye ve Belek’teki günübirlik alanlardaki işletmelerden 500 bin Türk Lirası alındığını söylemesi üzerine verdiği soru önergelerinin üzerinden 391 gün geçmesine rağmen bir yanıt verilmemesi üzerine bir açıklama yaptı. CHP’li Zeybek açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Antalya halkının oyları ile TBMM’de görev yapan, vatandaşlara ve kente karşı olan sorumluluğumla 500 Bin Türk Lirası rüşveti kimin aldığına yönelik iddiaları, denetleme görevimin bir parçası olarak soru önergesi ile TBMM’ye taşıdım. Ancak yasal süre olan on beş gün içinde cevap verilmeyen soru önergelerimizin üzerinden 391gün geçti. AKP’li bakanlar rüşvet karşısında sessizliğini koruyorlar, rüşvet suçunu bilen ve söyleyen Turizm Bakanı Ersoy neden sessizliğini koruyor, rüşveti bildiği halde sessiz kalması suçtur, suça ortaklıktır. Aynı şekilde diğer soru önergelerimizin muhatapları İçişleri Bakanı Soylu ve Adalet Bakanı Gül’de sessizliklerini koruyorlar. Kamuoyu cevap bekliyor ama AKP’nin bakanları sessizlik yemini etmiş gibiler. Görevlerinin sorumluluğunu yerine getiremeyeceklerse istifa etmeleri gereklidir.”
AKP-MHP OYLARI İLE REDDEDİLMİŞTİ
Serik’te yaşanan rüşvet olayının araştırılması için verdiğimiz meclis araştırma önergemizde 16 Temmuz 2020 tarihinde, TBMM Genel Kurulu’nda AKP ve MHP oyları ile reddedilmişti. O gün söz alan AKP Antalya Milletvekili “rüşvet alanda, verende melundur.” demişti, peki bir yıldır rüşvet olayına ses çıkartmayanlarda melun mudur? Antalya turizm cenneti olması sebebiyle her zaman cazibe merkezi olmuştur, ancak bu durum cazibe merkezi Antalya’nın sahillerinin, doğasının talan ve yağmaya açık olduğu anlamı taşımaz. 
AKP’li eski bir Belediye Başkanı döneminde alındığı söylenen, iki bakanın bildiği rüşvet skandalı rant ve talanın sadece görünen yüzüdür. Buzdağının altında nelerin olduğunu ortaya çıkarmak yargının ve müfettişlerin görevidir. Hukuku susturanlar, ilk seçimde o koltuklarından halkın oylarıyla indirildiğinde, hesap verecekler. Serik’teki 500 bin TL’lik rüşveti kimin aldığı, Merkez Bankasındaki 128 Milyar Dolar’ın nerede olduğu sorularının peşini bırakmayacağız.”
İLGİLİ HABERLER: 

‘Rüşvetin gereğini  NEDEN  yapmadınız?’
Rüşvetin üzerini mi  ÖRTÜYORSUNUZ!
500 bin TL <a href=rüşveti kim yedi" src="https://www.haberimizvar.net/images/haber/20210310161602-500_bin_tl_rusveti_kim_yedi.jpg" />


 

detay alt
Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve haberimizvar.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.