Haber Girişi: 14.08.2021 - 14:43, Güncelleme: 14.08.2021 - 14:43

Bakan Ersoy’un kardeşi cezaevine girebilir

 

Bakan Ersoy’un kardeşi cezaevine girebilir

Uğur Dündar, Turizm Bakanı’nın kardeşi Ali Murat Ersoy’un karşılıksız çek vermekten cezaevine girebileceğini iddia etti. Dündar, “Kararda, bu paraların ödenmemesi halinde cezanın doğrudan hapis cezasına çevrileceği belirtiliyor” dedi.
haberimizvar.net- Sözcü yazarı Uğur Dündar, Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un kardeşi Ali Murat Ersoy’un karşılıksız çek vermekten dolayı cezaevine girebileceğini yazdı. Ali Murat Ersoy hakkında açılan dört ayrı ceza davasından da mahkûm olduğunu belirten Dündar, “Kararda, hüküm kesinleştiğinde ve bu paraların ödenmemesi halinde cezanın para cezası olmaktan çıkacağı ve doğrudan hapis cezasına çevrileceği belirtiliyor” ifadelerini kullandı.  ATLASJET ÇEKLERİ KARŞILIKSIZ ÇIKTI  Dündar, “Turizm Bakanı’nın kardeşi cezaevine girebilir!” başlıklı yazısında şunları dile getirdi: “Bana ulaşan belgelere göre; Ali Murat Ersoy’un sahibi bulunduğu havayolu şirketi Atlasjet, kendisine hizmet veren bir şirketten milyonlarca liralık mal ve hizmet satın alıyor. Bu alışveriş karşılığında alacaklı şirkete dört adet çek veriyor. Çeklerin ödeme günü geldiğinde bankalarda karşılığının olmadığı görülüyor. Alacaklı şirket de çeklere ‘karşılıksız’ kaşesi vurdurarak konuyu yargıya taşıyor. Çeklerin karşılıksız çıktığı tarih: 12.02.2020”.  KARDEŞ ERSOY’A 4 AYRI CEZA DAVASI  “Elimdeki mahkeme kararlarına göre; Atlasjet yetkilisi Ali Murat Ersoy hakkında dört ayrı ceza davası açılıyor. Ersoy bu dört davadan da mahkum oluyor. Mahkemedeki savunmasında ‘Şirketinin devam eden bir iflas davası bulunduğunu, ama iflasın sebebini bilmediğini” söylüyor. İşte gariplik de burada başlıyor. Çünkü şirket sahibi Ali Murat Ersoy’un sebebini bilmediğini iddia ettiği iflas davasını, Atlasjet’in kendi kendisine açtığı anlaşılıyor! Üstelik mahkemenin tensip tutanağına göre iflas davası, yukarıda bahsettiğim dört adet çekin bankadan ödenmediği tarihle aynı gün, yani 12.02.2020 tarihinde açılıyor!”  OTURDUĞU YALININ ADRESİNİ VERMEDİ  “İddiaya göre; dosyadaki bir diğer tuhaflık ise, sanık olarak yargılanan Ali Murat Ersoy’un ikametinin İstanbul’un bir ilçesinde görülüyor olması. Oysa Ali Murat Ersoy belirtilen ilçede değil, gerçekte Boğaz kenarındaki bir villada oturuyor. Ama mahkemeye sıradan bir adres bilgisi veriyor! Mahkeme, Atlasjet yetkilisi Ali Murat Ersoy’u karşılıksız çıkan çeklerin bedeli kadar adli para cezası ödemeye mahkum ediyor. Ayrıca kararda, hüküm kesinleştiğinde ve bu paraların ödenmemesi halinde cezanın para cezası olmaktan çıkacağı ve doğrudan hapis cezasına çevrileceği belirtiliyor”.  
Uğur Dündar, Turizm Bakanı’nın kardeşi Ali Murat Ersoy’un karşılıksız çek vermekten cezaevine girebileceğini iddia etti. Dündar, “Kararda, bu paraların ödenmemesi halinde cezanın doğrudan hapis cezasına çevrileceği belirtiliyor” dedi.

haberimizvar.net- Sözcü yazarı Uğur Dündar, Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un kardeşi Ali Murat Ersoy’un karşılıksız çek vermekten dolayı cezaevine girebileceğini yazdı. Ali Murat Ersoy hakkında açılan dört ayrı ceza davasından da mahkûm olduğunu belirten Dündar, “Kararda, hüküm kesinleştiğinde ve bu paraların ödenmemesi halinde cezanın para cezası olmaktan çıkacağı ve doğrudan hapis cezasına çevrileceği belirtiliyor” ifadelerini kullandı.

 ATLASJET ÇEKLERİ KARŞILIKSIZ ÇIKTI

 Dündar, “Turizm Bakanı’nın kardeşi cezaevine girebilir!” başlıklı yazısında şunları dile getirdi: “Bana ulaşan belgelere göre; Ali Murat Ersoy’un sahibi bulunduğu havayolu şirketi Atlasjet, kendisine hizmet veren bir şirketten milyonlarca liralık mal ve hizmet satın alıyor. Bu alışveriş karşılığında alacaklı şirkete dört adet çek veriyor. Çeklerin ödeme günü geldiğinde bankalarda karşılığının olmadığı görülüyor. Alacaklı şirket de çeklere ‘karşılıksız’ kaşesi vurdurarak konuyu yargıya taşıyor. Çeklerin karşılıksız çıktığı tarih: 12.02.2020”.

 KARDEŞ ERSOY’A 4 AYRI CEZA DAVASI

 “Elimdeki mahkeme kararlarına göre; Atlasjet yetkilisi Ali Murat Ersoy hakkında dört ayrı ceza davası açılıyor. Ersoy bu dört davadan da mahkum oluyor. Mahkemedeki savunmasında ‘Şirketinin devam eden bir iflas davası bulunduğunu, ama iflasın sebebini bilmediğini” söylüyor. İşte gariplik de burada başlıyor. Çünkü şirket sahibi Ali Murat Ersoy’un sebebini bilmediğini iddia ettiği iflas davasını, Atlasjet’in kendi kendisine açtığı anlaşılıyor! Üstelik mahkemenin tensip tutanağına göre iflas davası, yukarıda bahsettiğim dört adet çekin bankadan ödenmediği tarihle aynı gün, yani 12.02.2020 tarihinde açılıyor!”

 OTURDUĞU YALININ ADRESİNİ VERMEDİ

 “İddiaya göre; dosyadaki bir diğer tuhaflık ise, sanık olarak yargılanan Ali Murat Ersoy’un ikametinin İstanbul’un bir ilçesinde görülüyor olması. Oysa Ali Murat Ersoy belirtilen ilçede değil, gerçekte Boğaz kenarındaki bir villada oturuyor. Ama mahkemeye sıradan bir adres bilgisi veriyor! Mahkeme, Atlasjet yetkilisi Ali Murat Ersoy’u karşılıksız çıkan çeklerin bedeli kadar adli para cezası ödemeye mahkum ediyor. Ayrıca kararda, hüküm kesinleştiğinde ve bu paraların ödenmemesi halinde cezanın para cezası olmaktan çıkacağı ve doğrudan hapis cezasına çevrileceği belirtiliyor”.  

detay alt
Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve haberimizvar.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.