'Açıköğretim psikoloji' açıklaması
Haber
02 Ağustos 2020 - Pazar 17:01
 
'Açıköğretim psikoloji' açıklaması
İletişim Başkanı Altun, "Cumhurbaşkanımız, açıköğretim konusu dahil olmak üzere psikoloji eğitimi hakkında ivedi bir rapor hazırlamaları için Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulu'na talimat verdi." dedi.
GÜNDEM Haberi
'Açıköğretim psikoloji' açıklaması

haberimizvar.net- İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın açıköğretim konusu dahil olmak üzere psikoloji eğitimi hakkında ivedi bir rapor hazırlamaları için Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulu'na talimat verdiğini bildirdi.

Altun, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Sayın Cumhurbaşkanımız dün çeşitli uzmanları arayarak psikoloji eğitiminin sorunları hakkında bilgi aldı ve açıköğretim konusu dahil olmak üzere psikoloji eğitimi hakkında ivedi bir rapor hazırlamaları için Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulu'na talimat verdi." ifadelerini kullandı.

İstanbul Üniversitesi'nde Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi bünyesinde Psikoloji Lisans Programının listelenmesi psikologları isyan ettirmişti. Türkiye Psikologlar Derneği'nden yapılan açıklamada, "Açık öğretimde psikoloji lisans programı uygulaması, psikoloji bilimi ve evrensel yükseköğrenim ilkeleri uyarınca mümkün ve kabul edilebilir değildir" denilmiş, psikologlar bu durumu halk sağlığı için bir tehdit olarak gördüklerini dile getirmişti.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: 'Açıköğretim, psikoloji', açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı