Haber Detayı
14 Şubat 2020 - Cuma 13:30
 
Bankalardan dolandırılmayın uyarısı
Türkiye Bankalar Birliği, banka müşterilerini dolandırmak için açılan hesaplara dikkat etmeleri gerektiği konusunda uyarı yaptı.
GÜNDEM Haberi
Bankalardan dolandırılmayın uyarısı

haberimizvar.net-Türkiye Bankalar Birliği (TBB), banka müşterilerini dolandırmak için açılan hesaplara dikkat çekerek, "Banka ve kişisel bilgilerin asla paylaşılmamasına çok dikkat edilmeli ve bu alışkanlık haline getirilmelidir" uyarısı yaptı. TBB'den yapılan, "dolandırıcılık amaçlı sosyal medya hesapları hakkında güvenlik uyarısı" başlıklı açıklamada şöyle denildi:

İNTERNETTE ALIŞVERİŞ

 "Türkiye Bankalar Birliği’ne ait olduğu görüntüsü verilerek, kredi kart aidatı iadesi gibi çeşitli vaatlerle banka müşterilerini dolandırmak için açılmış sosyal medya hesapları tespit edilmektedir. "Birliğimizin sosyal medya üzerinden banka müşterisi bilgilerini talep ettiği bir uygulaması bulunmamakta, resmi internet site hesapları haricinde yönlendirmeler yapılmamaktadır. "Kredi kartı veya kişisel bilgileri ele geçirmeyi ve banka müşterilerini dolandırmayı amaçlayan girişimlere kesinlikle itibar edilmemeli; banka ve kişisel bilgilerin asla paylaşılmamasına çok dikkat edilmeli ve bu alışkanlık haline getirilmelidir. "Birliğimizin açıklamalarını takip etmek isteyen sosyal medya kullanıcıları Facebook ve Twitter’daki @BankalarBirligi adresli resmi hesaplarımızı takip edebilir. "Dolandırıcılık amacıyla Türkiye Bankalar Birliği adı kullanılarak açılmış sosyal medya hesaplarına karşı gerekli önlemler alınmakta, bu tür hesapların kapatılması ve sorumluların cezalandırılması için gerekli yasal başvurularda bulunulmaktadır."  

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Bankalardan, dolandırılmayın, uyarısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı