Haber Detayı
25 Temmuz 2020 - Cumartesi 13:57
 
CHP'nin 37. kurultayında son durum: Kılıçdaorğlu'nun rakipleri aday olabilecek mi
CHP’nin 37. Olağan Kurultay’nda yapılacak genel başkanlık seçimi öncesinde adayların imza toplama süreçleri sürüyor. Saat 15.00’da sona erecek imza toplama sürecinde Genel Başkan Kılıçdaroğlu dışında adaylığını açıklayan İlhan Cihaner ve Aytuğ Atıcı’nın henüz gerekli sayıda imzayı toplayamadığı öğrenildi.
SİYASET Haberi
CHP'nin 37. kurultayında son durum: Kılıçdaorğlu'nun rakipleri aday olabilecek mi

haberimizvar.net-CHP’de 37. Olağan Kurultay, başladı. Kurultayda mevcut Genel Bakan Kemal Kılıçdaoğlu dışında CHP Parti Meclisi Üyesi İlhan Cihaner ve CHP’li eski vekil Aytuğ Atıcı da aday olacaklarını açıklamıştı. Ancak bir kişinin kurultayda aday olması için kurultay delegelerinin yüzde 5’inin imzasını alması gerekiyor.

CİHANER VE ATICI YETERLİ İMZAYI BULAMADI

CHP’nin 37. Olağan Kurultayı’nda aday olabilmek için imza toplama işlemleri sürüyor. Son alınan bilgilere göre, Kılıçdaroğlu dışında adaylığını açıklayan İlhan Cihaer ve Atıcı henüz gerekli imzayı toplayamadı. Saat 15.00’da sona erecek imza toplama sürecinde delegelerin arasındaki konuşmalar sürüyor. Kurultayda Kılıçdaroğlu dışında bir adayın çıkıp çıkmayacağı henüz belirsizliğini koruyor.

Kaynak:  Berkay BİGEÇ – Serkan TALAN / YENİÇAĞ 

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: CHP'nin, 37., kurultayında, son, durum:, Kılıçdaorğlu'nun, rakipleri, aday, olabilecek, mi,
Yorumlar
Haber Yazılımı