Haber Detayı
05 Ocak 2020 - Pazar 17:50
 
Cumhuriyet yazarından mesaj: Öğrencilere yemek dağıtmak için gönüllüyüm!
Sibel Ünli’nin, “Yemekhane kartımda sadece 1 liram var” mesajı attıktan sonra intihar etmesi üzerine Cumhuriyet yazarı Işıl Özgentürk, “Belediyeler üniversiteler önüne yemek çadırları kursun. Anne babalar gönüllü çalışsın. Ben gönüllüyüm” çağrısı yaptı.
GÜNDEM Haberi
Cumhuriyet yazarından mesaj: Öğrencilere yemek dağıtmak için gönüllüyüm!

haberimizvar.net- İstanbul Üniversitesi öğrencisi Sibel Ünli’nin yemekhane kartında 1 lira 40 kuruş olduğunu paylaştıktan sonra intihar etmesi üzerine, Cumhuriyet gazetesi yazarı Işıl Özgentürk, belediyelere yemek çadırı çağrısı yaptı. Sosyal medya hesabından belediyelere seslenen Özgentürk, “Bu günlerde bir öğünleri kısılan üniversite öğrencileri boykotta. Öyleyse belediyeler üniversiteler önünde yemek çadırları kurmalılar. Anneler babalar oralarda gönüllü çalışmalılar. Ben gönüllüyüm. Sosyal belediye diyorsunuz, bu çocuklar ölsün mü? Bir de, ‘Ah çok üzgünüm, bunlar da Allah korkusu yok’ türünden mesaj paylaşmayın” diye yazdı.

KADIN MİLLETVEKİLLERİNE ÇAĞRI

Belediyelere yaptığı çağrıyı daha sonra yineleyen Işıl Özgentürk, “Aç bırakılan öğrenciler için yemek çadırları kurun! Onlar sizin de çocuklarınız!” diye seslendi. Belediye başkanları ve yöneticilerinden sonra kadın milletvekillerine de seslenen Özgentürk, “Aç çocuklar için elimizden hiç mi bir şey gelmiyor?” diye sordu. 

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Işıl Özgentürk, Cumhuriyet gazetesi, İstanbul Üniversitesi, yemekhane, belediye
Yorumlar
Haber Yazılımı