Haber Detayı
24 Mart 2020 - Salı 17:49
 
KDV ödemeleri ertelendi
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, ikinci çeyrekteki KDB beyannamelerine ilişkin ödemelerin 6 ay ötelendiğini ve tüm gelir vergisi mükelleflerinin mücbir sebep hali kapsamına alındığını açıkladı.
EKONOMİ Haberi
KDV ödemeleri ertelendi

haberimizvar.net-Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Twitter üzerinde yaptığı açıklamalarda özetle şunları söyledi:

*Korona virüs salgınının neden olduğu ekonomik tahribata karşı devreye aldığımız Ekonomik İstikrar Kalkanı tedbirleri kapsamında vergi süreçleri bakımından mücbir sebep hükümlerinden faydalanacak mükellefler için bir Genel Tebliğ hazırladık.

*Tebliğ ile mücbir sebep hali kapsamındaki sektörleri ve altında yer alan iş kollarını belirledik.

*Sektörlerin dışında, ticari, zirai kazanç sahibi veya serbest meslek erbabı olan 1.9 milyon ile tüm gelir vergisi mükellefi vatandaşlarımızı da mücbir sebep hali kapsamına aldık.

*Nisan, Mayıs, Haziran’da muhtasar ve KDV beyannamelerine ilişkin ödemeleri 6 ay öteliyoruz; bu aylarda verilmesi gereken Muhtasar ve KDV beyannameleri de verilmeyecek. Bu beyannameleri 27 Temmuz’a erteliyoruz.

*65 yaşın üzerinde olması ya da kronik rahatsızlığı bulunması nedeniyle sokağa çıkamayacak olan vergi mükellefi vatandaşlarımızın beyanname ve ödemeleri yasağın sonuna kadar ertelendi.  

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: KDV, ödemeleri, ertelendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı