'Romeo ve Juliet' son kez sahnede
Haber
13 Şubat 2020 - Perşembe 13:53
 
'Romeo ve Juliet' son kez sahnede
Antalya Devlet Opera ve Balesi, Shakespeare'in aynı adlı eserinden Çaykovski'nin bestelediği 'Romeo ve Juliet' balesini 18 Şubat Salı saat 20.00'de bu sezon son kez sahneleyecek.
KÜLTÜR Haberi
'Romeo ve Juliet' son kez sahnede

haberimizvar.net-Müzik düzenlemesi Tolga Taviş'e ait olan, libretto ve koreografisi ise Volkan Ersoy ve Armağan Davran tarafından hazırlanan eserde orkestrayı İbrahim Yazıcı yönetecek. Gerek librettonun ele alınışı, gerek müzikal düzenlemesindeki başarılı yapısı, gerek koreografisindeki anlatımla klasik bir forma sahip olan 'Romeo ve Juliet'in kostüm tasarımı Sevtaç Demirer, dekor tasarımı Çağda Çitkaya ve ışık tasarımı Fuat Gök tarafından hazırlandı.

 

Shakespeare ve Çaykovski gibi iki dahi sanatçının buluşmasının eşsiz bir örneği olan eserin son temsilinde 'Juliet' rolünü Müge Öğüt, 'Romeo' rolünü Artur Ivanov, 'Mercutio' rolünü Umut Çaltekin, 'Tybalt' rolünü Yağızhan Danış, 'Paris' rolünü Burak Özbek, 'Benvolio' rolünü Çağın Hazar Özideş, 'Lady Capulet' rolünü Selin Berkmen, 'Lord Capulet' rolünü Hakan Odabaşı, 'Rosaline' rolünü Burcu Bodur, 'Peder Lawrence' rolünü Volkan Sayıner, 'Dadı' rolünü Fadime Keskin, '2 Kız' rolünü Seda Manaz ve Sevgim Aksoy, 'Lady Montegue' rolünü Özlem Tekinay, 'Lord Montegue' rolünü Devrim Saraçoğlu ve 'Vali' rolünü Murat Özdemir canlandıracak.

 

Fiyatları 15, 35 ve 50 TL arasında değişen eserin biletleri Haşim İşcan Kültür Merkezi ve Cumhuriyet Meydanı'ndaki opera gişelerinin yanı sıra, www.biletinial.com  internet adresinden de temin edilebilir.

Kaynak: () - DHA Editör:
Etiketler: 'Romeo, ve, Juliet', son, kez, sahnede,
Yorumlar
Haber Yazılımı