Haber Detayı
28 Haziran 2020 - Pazar 17:38
 
Vali Yazıcı PATARA’da
Antalya Valisi Ersin Yazıcı, ilk ziyaretini gerçekleştirdiği Kaş yakınlarındaki Patara Antik Kenti'nde incelemelerde bulundu. Vali Yazıcı, "İnanıyorum ki, bu yılı tamamladıktan sonra inşallah buraya milyonlarca turist gelecek. Biz de bunu sağlamak adına tüm kurum ve kuruluşlar olarak gayret içerisindeyiz. Çok kısa sürede restorasyon çalışmaları tamamlanmış, adeta açık hava müzesine kavuşmuş olacağız” dedi.
YEREL Haberi
Vali Yazıcı  PATARA’da

haberimizvar.net- Vali Yazıcı’ya ziyaret ve incelemelerinde Kültür ve Turizm bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, Antalya İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Tekin Aktemur, İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan, İl Turizm Müdürü İbrahim Acar eşlik etti.. Vali Yazıcı helikopterle geldiği Patara’da, Kaş¸ Kaymakamı vekili Onur Satıroğlu ve Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş tarafından karşılandı. Likya Birliği’nin başkenti olan Patara Antik Kenti’ni gezen Vali Yazıcı’ya, Akdeniz Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi ve kazı başkanı Prof. Dr. Havva Işık İşkan tarafından yapılan çalışmalar hakkında bilgi verildi.

 

AÇIK HAVA MÜZESİ

Patara’da yapılan çalışmaları bizzat inceleme fırsatı bulduğunu belirten Vali Yazıcı, “Burada Kültür Bakanlığımızın, Antalya Valiliği’nin, Akdeniz Üniversitesinin, diğer kurum ve kuruluşların büyük katkılarını gördüm. Burada 6 bin yıllık tarih var. İnşallah biz bunu canlandırıp Türk turizmine, Türk kültürüne kazandırmış olacağız. Meclis tiyatro alanı, posta telgraf binası, deniz feneri yaşam bulacak. Bir kısmının restorasyonu tamamlanmış. İnşallah en kısa zamanda telgraf binamız da restore edilecek. Deniz fenerimiz restore edilecek. Dünya harikası cennetten bir köşe olan Kaş’ımızı tekrar dünyaya Likyalılar vasıtasıyla, Patara vasıtasıyla yeniden tanıtmış ve duyurmuş olacağız. Bu medeniyetin var olduğu eşsiz güzelliklerin ve denizin bulunduğu bu güzel vatan parçasını hep birlikte ayağa kaldıracağız. İnanıyorum ki, bu yılı tamamladıktan sonra inşallah buraya milyonlarca turist gelecek. Biz de bunu sağlamak adına tüm kurum ve kuruluşlar olarak gayret içerisindeyiz. Çok kısa sürede restorasyon çalışmalarımız tamamlanmış, adeta açık hava müzesine kavuşmuş olacağız” diye konuştu. 

Kaynak: () - İHA Editör:
Etiketler: Vali, Yazıcı, , PATARA’da,
Yorumlar
Haber Yazılımı