GÜNDEM Haber Girişi: 10.08.2021 - 23:43, Güncelleme: 10.08.2021 - 23:43

Hakim ağabey karakolu bastı

 

Hakim ağabey karakolu bastı

İstanbul Barosu, avukat Mazlum Arslan’a haciz işlemi sırasında saldıran kişinin ağır ceza hakimi olan ağabeyinin, korumasıyla birlikte karakolu basarak kardeşini çıkarmaya çalıştığını duyurdu.
HABERİMİZVAR – İstanbul Barosu, Kocaeli ve İstanbul’da iki avukatın haciz işlemi için gittikleri yerlerde saldırıya uğradıklarını duyurdu. Baro açıklamasında avukat Mazlum Arslan’a saldıran kişinin hakim olan ağabeyinin korumasıyla karakolu basarak kardeşini çıkarmaya çalıştığını açıkladı.  İKİ AVUKATA HACİZ YERİNDE SALDIRI İstanbul Barosu Avukat Hakları Merkezi’nden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Henüz bundan 4 ay önce meslektaşımız Ersin Aslan Gebze’de haciz mahallinde uğradığı silahlı saldırı sonunda şehit olmuştu. 9 Ağustos 2021 günü önce Kocaeli Barosu’na kayıtlı Muhammed Ensar Duzcan’a haciz mahallinde saldırıldığını öğrendik. Bu olayın şokunu atlatamadan İstanbul Beylikdüzü’nde haciz işlemi sırasında genç meslektaşımız Mazlum Arslan’a da yine haciz mahallinde saldırıldığı bilgisi merkezimize ulaştı”. VAKA-I ADİYE OLARAK GÖRÜLÜYOR “Kocaeli’deki olayda Muhammed Ensar Duzcan’a saldıran saldırgan adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. Bütün meslektaşlarımızın ortak görüşü hakim ve savcıların özellikle bu tarz olaylarda bizleri meslektaş olarak görmedikleri ve ne yazık ki bu tip saldırıları vaka-ı adiyeden saydıkları yönündeydi. Dün meslektaşımız Mazlum Arslan’a karşı gerçekleştirilen haksız, hukuksuz ve hadsiz saldırı maalesef çok daha vahim bir durumu ortaya çıkarmıştır”. KARAKOLDA ADETA TERÖR ESTİRDİ “Saldırgan Yusuf Altıntaş’ın ifadesinin alınacağı karakol Bakırköy Adliyesi’nde Ağır Ceza Mahkemesi hakimi olarak fiilen görev yapan ağabeyi Mehmet Altıntaş ve devletin bu şahsın hakim olduğu zannıyla can güvenliğini sağlaması için verdiği koruması tarafından basılmış, bu şahıs hakim kimliğini kullanarak saldırının faili kardeşi Yusuf Altıntaş’ı gözaltında tutulduğu karakoldan çıkarmaya çalışmış, adeta karakolda terör estirmiştir”. TARAFSIZ YARGI TOZLU SAYFALARDA “Bağımsız ve tarafsız yargının tarihin tozlu sayfaları arasına gömüldüğü 9 Ağustos 2021 günü İstanbul Barosu ve meslektaşlarımız tarafından asla unutulmayacaktır. Varlık sebebi adalet dağıtmak olan bir hakim alenen bir şüpheliyi karakoldan kaçırmaya çalışmıştır. Biz de biliyoruz ki bu zihniyetten adalet beklemek abesle iştigaldir”. SÖZDE HAKİMİN CÜBBESİNİ ASTIRACAĞIZ “İstanbul Barosu Avukat Hakları Merkezi olarak olayı haber alır almaz mümkün olan en kısa sürede meslektaşımıza gerekli mesleki ve hukuki desteği verdik. Sözde hakimin mesleğini tehdit ve tahakküm aracı olarak kullanmasının önüne geçmek için de gerek Bakırköy gerekse Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılıkları nezdinde gerekli girişimlerde bulunduk ve sözde hakimin karakoldan uzaklaştırılmasını sağladık. Şüpheli mevcutlu olarak sabah savcı karşısına çıkartılacak. İstanbul Barosu ve İstanbul Barosu Avukat Hakları Merkezi olarak hem saldırganın hak ettiği cezayı almasını sağlamak hem de sözde hakim Mehmet Altıntaş’ın cübbesini astırmak için ne gerekiyorsa yapacağımızı ve süreci sonuna kadar yakından takip edeceğimizi tüm kamuoyuna ve değerli meslektaşlarımıza duyururuz”. 
İstanbul Barosu, avukat Mazlum Arslan’a haciz işlemi sırasında saldıran kişinin ağır ceza hakimi olan ağabeyinin, korumasıyla birlikte karakolu basarak kardeşini çıkarmaya çalıştığını duyurdu.

HABERİMİZVAR – İstanbul Barosu, Kocaeli ve İstanbul’da iki avukatın haciz işlemi için gittikleri yerlerde saldırıya uğradıklarını duyurdu. Baro açıklamasında avukat Mazlum Arslan’a saldıran kişinin hakim olan ağabeyinin korumasıyla karakolu basarak kardeşini çıkarmaya çalıştığını açıkladı. 

İKİ AVUKATA HACİZ YERİNDE SALDIRI

İstanbul Barosu Avukat Hakları Merkezi’nden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Henüz bundan 4 ay önce meslektaşımız Ersin Aslan Gebze’de haciz mahallinde uğradığı silahlı saldırı sonunda şehit olmuştu. 9 Ağustos 2021 günü önce Kocaeli Barosu’na kayıtlı Muhammed Ensar Duzcan’a haciz mahallinde saldırıldığını öğrendik. Bu olayın şokunu atlatamadan İstanbul Beylikdüzü’nde haciz işlemi sırasında genç meslektaşımız Mazlum Arslan’a da yine haciz mahallinde saldırıldığı bilgisi merkezimize ulaştı”.

VAKA-I ADİYE OLARAK GÖRÜLÜYOR

“Kocaeli’deki olayda Muhammed Ensar Duzcan’a saldıran saldırgan adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. Bütün meslektaşlarımızın ortak görüşü hakim ve savcıların özellikle bu tarz olaylarda bizleri meslektaş olarak görmedikleri ve ne yazık ki bu tip saldırıları vaka-ı adiyeden saydıkları yönündeydi. Dün meslektaşımız Mazlum Arslan’a karşı gerçekleştirilen haksız, hukuksuz ve hadsiz saldırı maalesef çok daha vahim bir durumu ortaya çıkarmıştır”.

KARAKOLDA ADETA TERÖR ESTİRDİ

“Saldırgan Yusuf Altıntaş’ın ifadesinin alınacağı karakol Bakırköy Adliyesi’nde Ağır Ceza Mahkemesi hakimi olarak fiilen görev yapan ağabeyi Mehmet Altıntaş ve devletin bu şahsın hakim olduğu zannıyla can güvenliğini sağlaması için verdiği koruması tarafından basılmış, bu şahıs hakim kimliğini kullanarak saldırının faili kardeşi Yusuf Altıntaş’ı gözaltında tutulduğu karakoldan çıkarmaya çalışmış, adeta karakolda terör estirmiştir”.

TARAFSIZ YARGI TOZLU SAYFALARDA

“Bağımsız ve tarafsız yargının tarihin tozlu sayfaları arasına gömüldüğü 9 Ağustos 2021 günü İstanbul Barosu ve meslektaşlarımız tarafından asla unutulmayacaktır. Varlık sebebi adalet dağıtmak olan bir hakim alenen bir şüpheliyi karakoldan kaçırmaya çalışmıştır. Biz de biliyoruz ki bu zihniyetten adalet beklemek abesle iştigaldir”.

SÖZDE HAKİMİN CÜBBESİNİ ASTIRACAĞIZ

“İstanbul Barosu Avukat Hakları Merkezi olarak olayı haber alır almaz mümkün olan en kısa sürede meslektaşımıza gerekli mesleki ve hukuki desteği verdik. Sözde hakimin mesleğini tehdit ve tahakküm aracı olarak kullanmasının önüne geçmek için de gerek Bakırköy gerekse Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılıkları nezdinde gerekli girişimlerde bulunduk ve sözde hakimin karakoldan uzaklaştırılmasını sağladık. Şüpheli mevcutlu olarak sabah savcı karşısına çıkartılacak. İstanbul Barosu ve İstanbul Barosu Avukat Hakları Merkezi olarak hem saldırganın hak ettiği cezayı almasını sağlamak hem de sözde hakim Mehmet Altıntaş’ın cübbesini astırmak için ne gerekiyorsa yapacağımızı ve süreci sonuna kadar yakından takip edeceğimizi tüm kamuoyuna ve değerli meslektaşlarımıza duyururuz”. 

detay alt
Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve haberimizvar.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.