GÜNDEM Haber Girişi: 29.05.2021 - 20:19, Güncelleme: 29.05.2021 - 20:19

4-5 kez Türkiye’ye gelmiş

 

4-5 kez Türkiye’ye gelmiş

Binali Yıldırım’ın oğlunun test kiti yardımını hatırlamadığını söyleyen gazeteci Roberto Deniz, ABD tarafından uyuşturucu ticaretinden aranan Venezuela Petrol Bakanı El Aissami’nin 4-5 kez Türkiye’yi ziyaret ettiğini dile getirdi
haberimizvar.net Suç örgütü zanlısı Sedat Peker’in Türkiye ve Venezuela arasındaki uyuşturucu ticaretinde eski başbakan Binali Yıldırım’ı oğlu Erkam Yıldırım’ı işaret etmesi gözleri bu Latin Amerika ülkesine çevirdi. Binali Yıldırım oğlunun Venezuela’ya gittiğini kabul ederek koronavirüs test kiti götürdüğünü söylese de gazeteci Roberto Deniz, “Türkiye’den yardım geldiğini hatırlamıyorum. Araştırma yapılırsa ortaya çıkar” dedi. Deniz, ABD tarafından uyuşturucu ticaretinden aranan Petrol Bakanı Tareck El Aissami’nin 4-5 kez Türkiye’yi ziyaret ettiğini de gündeme getirdi.   BU YARDIMI HATIRLAMIYORUM   Deutsche Welle (DW) Türkçe’ye konuşan Venezuelalı gazeteci Roberto Deniz, “Bu konuda kamuoyuna mal olmuş birçok bilgi ve belge var. Pandemi başladığından beri Çin’den veya Rusya’dan sağlık malzemeleri geldiği için Venezuela hükümeti bu konuda çok propaganda yapmıştı. Ama Türkiye’den yardım geldiğini hatırlamıyorum. Araştırma yapılırsa ortaya çıkar. İster Türkiye, ister Venezuela tarafında olsun bu konuda ifadeleri vardır” diye konuştu.   ARANAN BAKAN TÜRKİYE’YE GELDİ   ABD tarafından uyuşturucu kaçakçılığından aranan Venezuela Petrol Bakanı Aissami’nin 4-5 kez Türkiye’yi ziyaret ettiğini belirten gazeteci Deniz, “Zamanın ekonomiden sorumlu başkan yardımcısı, şimdi Petrol Bakanı olan El Aissami, bu hükümetin en güçlü bakanlarından. Kendisi ABD tarafından uyuşturucu kaçakçılığından aranıyor. El Aissami, Türkiye-Venezuela ittifakının kilit isimlerinden. Zannediyorum sadece bu dönemde 4-5 kez Türkiye’ye ziyarete gitmişti. Bu anlamda ‘Olmuş olabilir’ diyorum. Çünkü uyuşturucu kaçakçılığına izin veren ve bu işten çıkar sağladığı belirlenmiş isimler hâlâ hükümetimizde göreve devam etmekteler” dedi.   VENEZUELA’DA KOKAİN TRAFİĞİ   Deniz şunları söyledi: “Kolombiya’dan gelen uyuşturucuların uçak ve teknelerle Venezuela’dan çıkarak Karayip’teki adalara, oradan başka yerlere gittiğine dair belgeler var. İddialarda adı geçen eski Başbakan’ın oğluna (Erkam Yıldırım) ilişkin elimde bir belge yok. Ama bunun olmuş olma olasılığı çok yüksek. Çünkü buna benzer başka şeyler oldu”. Gazeteci Deniz, Venezuela hükümeti ile güvenlik güçlerinin üst düzey kadrolarının Kolombiya ile olan uyuşturucu ticaretini görmezden geldiğini savundu.   PEKER VENEZUELA’YI İŞARET ETTİ   Suç örgütü zanlısı Sedat Peker, yayınladığı videolarda Türkiye ve Venezuela arasındaki uyuşturucu ticareti yapıldığını öne sürdü. Peker’in uyuşturucu ticaretinde Erkam Yıldırım’a işaret etmesine eski Başbakan olan babası Binali Yıldırım’dan yanıt geldi. Yıldırım, oğlunun Venezuela’ya gittiğini kabul ederek koronavirüs test kiti götürdüğünü söylemişti.
Binali Yıldırım’ın oğlunun test kiti yardımını hatırlamadığını söyleyen gazeteci Roberto Deniz, ABD tarafından uyuşturucu ticaretinden aranan Venezuela Petrol Bakanı El Aissami’nin 4-5 kez Türkiye’yi ziyaret ettiğini dile getirdi

haberimizvar.net

Suç örgütü zanlısı Sedat Peker’in Türkiye ve Venezuela arasındaki uyuşturucu ticaretinde eski başbakan Binali Yıldırım’ı oğlu Erkam Yıldırım’ı işaret etmesi gözleri bu Latin Amerika ülkesine çevirdi. Binali Yıldırım oğlunun Venezuela’ya gittiğini kabul ederek koronavirüs test kiti götürdüğünü söylese de gazeteci Roberto Deniz, “Türkiye’den yardım geldiğini hatırlamıyorum. Araştırma yapılırsa ortaya çıkar” dedi. Deniz, ABD tarafından uyuşturucu ticaretinden aranan Petrol Bakanı Tareck El Aissami’nin 4-5 kez Türkiye’yi ziyaret ettiğini de gündeme getirdi.

 

BU YARDIMI HATIRLAMIYORUM

 

Deutsche Welle (DW) Türkçe’ye konuşan Venezuelalı gazeteci Roberto Deniz, “Bu konuda kamuoyuna mal olmuş birçok bilgi ve belge var. Pandemi başladığından beri Çin’den veya Rusya’dan sağlık malzemeleri geldiği için Venezuela hükümeti bu konuda çok propaganda yapmıştı. Ama Türkiye’den yardım geldiğini hatırlamıyorum. Araştırma yapılırsa ortaya çıkar. İster Türkiye, ister Venezuela tarafında olsun bu konuda ifadeleri vardır” diye konuştu.

 

ARANAN BAKAN TÜRKİYE’YE GELDİ

 

ABD tarafından uyuşturucu kaçakçılığından aranan Venezuela Petrol Bakanı Aissami’nin 4-5 kez Türkiye’yi ziyaret ettiğini belirten gazeteci Deniz, “Zamanın ekonomiden sorumlu başkan yardımcısı, şimdi Petrol Bakanı olan El Aissami, bu hükümetin en güçlü bakanlarından. Kendisi ABD tarafından uyuşturucu kaçakçılığından aranıyor. El Aissami, Türkiye-Venezuela ittifakının kilit isimlerinden. Zannediyorum sadece bu dönemde 4-5 kez Türkiye’ye ziyarete gitmişti. Bu anlamda ‘Olmuş olabilir’ diyorum. Çünkü uyuşturucu kaçakçılığına izin veren ve bu işten çıkar sağladığı belirlenmiş isimler hâlâ hükümetimizde göreve devam etmekteler” dedi.

 

VENEZUELA’DA KOKAİN TRAFİĞİ

 

Deniz şunları söyledi: “Kolombiya’dan gelen uyuşturucuların uçak ve teknelerle Venezuela’dan çıkarak Karayip’teki adalara, oradan başka yerlere gittiğine dair belgeler var. İddialarda adı geçen eski Başbakan’ın oğluna (Erkam Yıldırım) ilişkin elimde bir belge yok. Ama bunun olmuş olma olasılığı çok yüksek. Çünkü buna benzer başka şeyler oldu”. Gazeteci Deniz, Venezuela hükümeti ile güvenlik güçlerinin üst düzey kadrolarının Kolombiya ile olan uyuşturucu ticaretini görmezden geldiğini savundu.

 

PEKER VENEZUELA’YI İŞARET ETTİ

 

Suç örgütü zanlısı Sedat Peker, yayınladığı videolarda Türkiye ve Venezuela arasındaki uyuşturucu ticareti yapıldığını öne sürdü. Peker’in uyuşturucu ticaretinde Erkam Yıldırım’a işaret etmesine eski Başbakan olan babası Binali Yıldırım’dan yanıt geldi. Yıldırım, oğlunun Venezuela’ya gittiğini kabul ederek koronavirüs test kiti götürdüğünü söylemişti.

detay alt
Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve haberimizvar.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.