GÜNDEM Haber Girişi: 29.05.2021 - 20:35, Güncelleme: 29.05.2021 - 20:35

Sedat Peker’i konuşturan ‘sır’ ne?

 

Sedat Peker’i konuşturan ‘sır’ ne?

‘Yeşil’ kod adıyla bilinen Mahmut Yıldırım’ı hatırlatan gazeteci Fehmi Koru, Sedat Peker’in onun başına gelene uğramamak için videolarla meydan okuduğunu iddia etti.
haberimizvar.net  Uzun zamandır ortalıkta görünmeyen gazeteci yazar Fehmi Koru, Sedat Peker’in yarın yayınlaması beklenen 8’inci videosunda ‘gözleri faltaşı gibi açmaya yarayacak yeni bilgiler bulunduğunu’ ima etti. Suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla hakkında soruşturma başlatılan Sedat Peker’in açıklamalarıyla ilgili fehmikoru.com sitesinde analiz yapan Koru, “Herkes nefesini tutmuş yarın sabah YouTube’a konulacağı ‘müjdesi’ bizzat Sedat Peker tarafından verilmiş yeni videoyu bekliyor; videoda gözleri faltaşı gibi açmaya yarayacak yeni bilgiler bulunması umuduyla…” diye yazdı.   DEVLET 1995’TEN BERİ BİLİYOR   Uğur Mumcu’nun eşi Güldal Mumcu’nun ‘İçimden Geçen Zaman’ adlı kitabından ‘Yeşil’ kod adlı Mahmut Yıldırım’la ilgili bir bölümü alıntılayan Fehmi Koru, şunları dile getirdi: “O kişi kim mi? ‘Susurluk olayı’ olarak bilinen kaza sonrasında uzun uzadıya tartışılan ülkemizin üzeri örtülü tutulmak istenen faili meçhul siyasi cinayetler döneminin ismi en fazla telaffuz edilen tetikçisi… Faili meçhul bilinen sayısız cinayetin faili. Tek değil bu alanda, onun gibi pek çok ‘fail’ var, ancak en ünlüsü o… Adı Kıbrıs’ta işlenen Kutlu Adalı cinayetinde de geçiyor. O cinayetin faili Yeşil olmasa da, Adalı cinayetinde kullanılan silahla işlenmiş başka siyasi cinayetlerin faili o. Kaç cinayetin? Hangi cinayeti, bombalama olayını Yeşil yaptı? Aslında bu soruların cevabını devlette bilmesi gereken herkes 1995 yılından beri biliyor”.   YEŞİL’İN MİT’TE ALINAN İFADESİ   “Geçmişte değişik vesilelerle birkaç kez yazdığım bir olayı yeniden hatırlatayım. 1995 yılı Ramazan ayında Ankara’da birbiri ardına patlayan bombalar Emniyet’i Yeşil’e ulaştırır. Bir gece kulübünde derdest edilip Emniyet’te misafir edilir Yeşil ve orada onu ayrıntılı ifade vermeye mecbur ederler. Polisler kendisini sabaha karşı MİT’in Yenimahalle’deki merkezinin kapısına bırakır ve ifadesinde irtibatlı olduğunu anlattığı MİT mensubuna bulunduğu yer bildirilir. O gün bir de MİT’te ifadesi alınır”.   BANA SAHİP ÇIKARSA DEVLET YANAR   “Daha sonra Diyarbakır savcılığına gönderilen MİT ifadesinde, Yeşil’in ‘Bana sahip çıktığı an devlet yanar’ gibi cümleler sarf ettiği yazılıdır. MİT’e, ‘Esas Emniyet’teki sorgumu araştırın’ da dediği bilinir. Emniyet’te alınan o ifade hiç ortaya çıkmadı. Yeşil ne oldu? Ona ne olduğu da bilinmiyor. Peki ya Sedat Peker, onu videolarla meydan okumaya sevk eden ne? Sedat Peker’i konuşturan saik onca karanlık işten sonra Yeşil’in başına gelene uğramaktan kaçınma arzusu olabilir mi?” 
‘Yeşil’ kod adıyla bilinen Mahmut Yıldırım’ı hatırlatan gazeteci Fehmi Koru, Sedat Peker’in onun başına gelene uğramamak için videolarla meydan okuduğunu iddia etti.

haberimizvar.net

 Uzun zamandır ortalıkta görünmeyen gazeteci yazar Fehmi Koru, Sedat Peker’in yarın yayınlaması beklenen 8’inci videosunda ‘gözleri faltaşı gibi açmaya yarayacak yeni bilgiler bulunduğunu’ ima etti. Suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla hakkında soruşturma başlatılan Sedat Peker’in açıklamalarıyla ilgili fehmikoru.com sitesinde analiz yapan Koru, “Herkes nefesini tutmuş yarın sabah YouTube’a konulacağı ‘müjdesi’ bizzat Sedat Peker tarafından verilmiş yeni videoyu bekliyor; videoda gözleri faltaşı gibi açmaya yarayacak yeni bilgiler bulunması umuduyla…” diye yazdı.

 

DEVLET 1995’TEN BERİ BİLİYOR

 

Uğur Mumcu’nun eşi Güldal Mumcu’nun ‘İçimden Geçen Zaman’ adlı kitabından ‘Yeşil’ kod adlı Mahmut Yıldırım’la ilgili bir bölümü alıntılayan Fehmi Koru, şunları dile getirdi: “O kişi kim mi? ‘Susurluk olayı’ olarak bilinen kaza sonrasında uzun uzadıya tartışılan ülkemizin üzeri örtülü tutulmak istenen faili meçhul siyasi cinayetler döneminin ismi en fazla telaffuz edilen tetikçisi… Faili meçhul bilinen sayısız cinayetin faili. Tek değil bu alanda, onun gibi pek çok ‘fail’ var, ancak en ünlüsü o… Adı Kıbrıs’ta işlenen Kutlu Adalı cinayetinde de geçiyor. O cinayetin faili Yeşil olmasa da, Adalı cinayetinde kullanılan silahla işlenmiş başka siyasi cinayetlerin faili o. Kaç cinayetin? Hangi cinayeti, bombalama olayını Yeşil yaptı? Aslında bu soruların cevabını devlette bilmesi gereken herkes 1995 yılından beri biliyor”.

 

YEŞİL’İN MİT’TE ALINAN İFADESİ

 

“Geçmişte değişik vesilelerle birkaç kez yazdığım bir olayı yeniden hatırlatayım. 1995 yılı Ramazan ayında Ankara’da birbiri ardına patlayan bombalar Emniyet’i Yeşil’e ulaştırır. Bir gece kulübünde derdest edilip Emniyet’te misafir edilir Yeşil ve orada onu ayrıntılı ifade vermeye mecbur ederler. Polisler kendisini sabaha karşı MİT’in Yenimahalle’deki merkezinin kapısına bırakır ve ifadesinde irtibatlı olduğunu anlattığı MİT mensubuna bulunduğu yer bildirilir. O gün bir de MİT’te ifadesi alınır”.

 

BANA SAHİP ÇIKARSA DEVLET YANAR

 

“Daha sonra Diyarbakır savcılığına gönderilen MİT ifadesinde, Yeşil’in ‘Bana sahip çıktığı an devlet yanar’ gibi cümleler sarf ettiği yazılıdır. MİT’e, ‘Esas Emniyet’teki sorgumu araştırın’ da dediği bilinir. Emniyet’te alınan o ifade hiç ortaya çıkmadı. Yeşil ne oldu? Ona ne olduğu da bilinmiyor. Peki ya Sedat Peker, onu videolarla meydan okumaya sevk eden ne? Sedat Peker’i konuşturan saik onca karanlık işten sonra Yeşil’in başına gelene uğramaktan kaçınma arzusu olabilir mi?” 

detay alt
Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve haberimizvar.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.