GÜNDEM Haber Girişi: 22.01.2020 - 13:21, Güncelleme: 07.12.2020 - 14:04

Konyaaltı sahili halkındır!

 

Konyaaltı sahili halkındır!

Hülya Koçyiğit’in damadına verilen Konyaaltı sahilinin sözleşmesinin iptalini önemli bir adım olarak gören Halkevleri, belediye bünyesinde özel bir birim oluşturulmasını ve bu birimin sahillerin bakımı, güvenliği, işletilmesi ve düzenini sağlamasını önerdi.
haberimizvar.net-Menderes Türel tarafından Hülya Koçyiğit’in damadı Ender Alkoçlar’a verilen Konyaaltı sahilinin işletme sözleşmesinin Antalya Büyükşehir Belediyesi yeni başkanı Muhittin Böcek tarafından iptali üzerine Antalya Halkevleri de bir açıklama yaptı. Konyaaltı sahilinin yağması ve doğanın tahribine karşı Antalya halkının direnci ve mücadelesinin sonunda kazandığını duyuran Halkevleri, “AKP’li eski Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in bilim insanlarının ve halkın itirazlarına kulak tıkayarak yaptığı bütün yanlışlar, bugün tek tek yeniden ele alınıp düzeltilmektedir. Sahilin daralmasına yol açan, Boğa Çayı göletine son verilmesinin ardından, Konyaaltı Sahili işletmesinin belediye zararına verilen bir yandaş şirketten kurtarılması da bu sürecin önemli adımları olmuştur” ifadelerini kullandı. YAT LİMANI İÇİN AYRILAN BÖLÜM Halkevlerinin açıklamasında şu noktalara değinildi: “Belediyenin 254 milyon harcayarak yaptığı, bütün bakım-onarım-güvenlik gibi işleri de üstlenerek bir şirkete verilmiş olması büyük kamu zararı, hukuksuzluk ve yağma örneğiydi. Tam anlamıyla kamu kaynaklarının peşkeş çekilmesiydi. Konyaaltı Sahili ile ilgili yağma ve talan döneminden bugüne kalan ve çözüm bekleyen önemli işlerden birisi, Türel döneminde sahilin yat limanı olarak ayrılan 1200 metrelik bölümünün mevcut düzenlemeye katılmasıdır. Antalya halkı şimdi bu çalışmayı beklemektedir. Konyaaltı sahilindeki bütün işletmeler belediyenin tasarrufunda olmalı, ya doğrudan belediye tarafından alt işletmecilere tek tek kiraya verilmeli ve/veya bir kısmı belediye tarafından işletilerek belediyeye kaynak sağlanmalıdır. Ayrıca bir daha asla toplu olarak ihale edilmemelidir”. ‘SAHİLİN İŞGALİNE SON VERİLSİN’ Belediye bünyesinde ‘Antalya sahilleri’ konusunda özel bir birim oluşturulmasını ve bu organizasyonun sahillerin bakımı, güvenliği, işletilmesi ve düzenini sağlamasını öneren Halkevleri, “Sahilde işletmelerin sahili işgaline son verilmeli, halkın ücretsiz kullanımına açık alanların genişletilmesi esas olmalıdır. Sahil işletmesi ellerinden alındıktan sonra arsızca açıklama yapan şirket yöneticileri ve eski yönetim kamuyu uğrattıkları zarar nedeniyle dava edilmelidir. Halkevleri olarak bu mücadelede ki emeğimizin karşılığını bugün görüyor olmak bizi mutlu etmiştir. Barışçıl ve demokratik eylemlerimiz sırasında ‘uçurtmalara takılıp gitmesinler’ diye bizimle aklı sıra dalga geçmek isteyenlerin rantın yağmanın talanın ardından nasıl yuvarlandıkları ibretliktir. Konyaaltı sahilindeki yağma ve talanın durdurulması için yapılan bu girişimleri olumlu buluyor ve devamını diliyoruz” vurgusu yaptı.  
Hülya Koçyiğit’in damadına verilen Konyaaltı sahilinin sözleşmesinin iptalini önemli bir adım olarak gören Halkevleri, belediye bünyesinde özel bir birim oluşturulmasını ve bu birimin sahillerin bakımı, güvenliği, işletilmesi ve düzenini sağlamasını önerdi.

haberimizvar.net-Menderes Türel tarafından Hülya Koçyiğit’in damadı Ender Alkoçlar’a verilen Konyaaltı sahilinin işletme sözleşmesinin Antalya Büyükşehir Belediyesi yeni başkanı Muhittin Böcek tarafından iptali üzerine Antalya Halkevleri de bir açıklama yaptı. Konyaaltı sahilinin yağması ve doğanın tahribine karşı Antalya halkının direnci ve mücadelesinin sonunda kazandığını duyuran Halkevleri, “AKP’li eski Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in bilim insanlarının ve halkın itirazlarına kulak tıkayarak yaptığı bütün yanlışlar, bugün tek tek yeniden ele alınıp düzeltilmektedir. Sahilin daralmasına yol açan, Boğa Çayı göletine son verilmesinin ardından, Konyaaltı Sahili işletmesinin belediye zararına verilen bir yandaş şirketten kurtarılması da bu sürecin önemli adımları olmuştur” ifadelerini kullandı.

YAT LİMANI İÇİN AYRILAN BÖLÜM

Halkevlerinin açıklamasında şu noktalara değinildi: “Belediyenin 254 milyon harcayarak yaptığı, bütün bakım-onarım-güvenlik gibi işleri de üstlenerek bir şirkete verilmiş olması büyük kamu zararı, hukuksuzluk ve yağma örneğiydi. Tam anlamıyla kamu kaynaklarının peşkeş çekilmesiydi. Konyaaltı Sahili ile ilgili yağma ve talan döneminden bugüne kalan ve çözüm bekleyen önemli işlerden birisi, Türel döneminde sahilin yat limanı olarak ayrılan 1200 metrelik bölümünün mevcut düzenlemeye katılmasıdır. Antalya halkı şimdi bu çalışmayı beklemektedir.

Konyaaltı sahilindeki bütün işletmeler belediyenin tasarrufunda olmalı, ya doğrudan belediye tarafından alt işletmecilere tek tek kiraya verilmeli ve/veya bir kısmı belediye tarafından işletilerek belediyeye kaynak sağlanmalıdır. Ayrıca bir daha asla toplu olarak ihale edilmemelidir”.

‘SAHİLİN İŞGALİNE SON VERİLSİN’

Belediye bünyesinde ‘Antalya sahilleri’ konusunda özel bir birim oluşturulmasını ve bu organizasyonun sahillerin bakımı, güvenliği, işletilmesi ve düzenini sağlamasını öneren Halkevleri, “Sahilde işletmelerin sahili işgaline son verilmeli, halkın ücretsiz kullanımına açık alanların genişletilmesi esas olmalıdır. Sahil işletmesi ellerinden alındıktan sonra arsızca açıklama yapan şirket yöneticileri ve eski yönetim kamuyu uğrattıkları zarar nedeniyle dava edilmelidir. Halkevleri olarak bu mücadelede ki emeğimizin karşılığını bugün görüyor olmak bizi mutlu etmiştir. Barışçıl ve demokratik eylemlerimiz sırasında ‘uçurtmalara takılıp gitmesinler’ diye bizimle aklı sıra dalga geçmek isteyenlerin rantın yağmanın talanın ardından nasıl yuvarlandıkları ibretliktir. Konyaaltı sahilindeki yağma ve talanın durdurulması için yapılan bu girişimleri olumlu buluyor ve devamını diliyoruz” vurgusu yaptı.  

detay alt
Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve haberimizvar.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.