GÜNDEM Haber Girişi: 22.07.2021 - 18:36, Güncelleme: 22.07.2021 - 18:36

Taliban’a selam gönderdi

 

Taliban’a selam gönderdi

İran’daki İslami Uyanış Kurultayı’na çevrimiçi katılan Doğu Perinçek, “Afganistan halkının mücadelesini selamlıyoruz. Afganistan’ı temsil eden bütün örgütlerin birlikte hareket etmesini istiyoruz” dedi.
HABERİMİZVAR.ENT-  İran’ın başkenti Tahran’da toplanan Dünya İslami Uyanış Kurultayı, Afganistan konusunu ele aldı. Çin ve Rusya’nın da katıldığı toplantıya Türkiye’den Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in katılması sosyal medyada gündem oldu. Zirvenin açılış konuşmasını İran İslam Devrimi Rehberi Dış İlişkiler Başdanışmanı ve Dünya İslami Uyanış Kurultayı Genel Sekreteri Ali Ekber Velayeti yaptı. Çevrimiçi kurultayda katılımcılara seslenen Perinçek, “Afganistan dünyanın kalpgahında bulunuyor. Biz yürekten duygularla Afganistan halkının mücadelesini izliyoruz ve selamlıyoruz” dedi.  BÜTÜN ÖRGÜTLER BİRLİK OLSUN  Taliban hakimiyetindeki Afganistan’a övgüler düzen Perinçek, “Amerikan emperyalizmine karşı Afganistan halkı bütün dünyaya kahramanlık mesajları verdi ve büyük zafer kazandı. Afganistan halkının, kardeş Afganistan milletinin bu zaferini selamlıyoruz ve yeni zaferler diliyoruz. Kuşkusuz bu Afganistan milletinin birleşmesiyle oldu ve önümüzde de Afganistan’ın bütün taraflarının Afganistan milletini temsil eden bütün örgütlerin birlikte hareket etmesi biz Türkiye halkının, Türk milletinin, Vatan Partisi’nin dileğidir” diye konuştu.  TALİBAN’A KARDEŞ DAYANIŞMASI  Perinçek şöyle konuştu: “Biz Vatan Partisi olarak Türkiye’de NATO’ya karşıyız. NATO üslerinin tamamen Türkiye’den temizlenmesi için 60 yıldır mücadele etmekteyiz. Ve Türkiye bugün bu yolda çok önemli adımlar atmaktadır. Türk milleti Amerikan emperyalizmine karşı dünya halkları içinde en ön sıradadır. Türk milleti ve Türk ordusu Amerika emperyalizmi ile savaşmaktadır. 2015 yılından bu yana Türk silahlı kuvvetleri Amerikan emperyalizminin üzerimize sürdüğü PKK bölücü örgütüne karşı Fetullah terör örgütüne karşı büyük başarılar kazanmıştır. Aynı zamanda Türk ordusu ABD’nin Irak’ın kuzeyinde ve Suriye’nin kuzeyinde İsrail ile birlikte kurduğu Amerika-İsrail koridorunu yarıp geçmiştir. Dolayısıyla biz de Türk milleti olarak, Türk ordusu olarak ve Türk devleti olarak hem bölge halklarının hem de Afganistan halkının mücadelesine Türkiye’den kardeş dayanışmasını ve desteğini gösteriyoruz ve göstermeye devam edeceğiz”.  ‘ŞEYTAN AYETLERİ’ HATIRLATMASI  DEVA Partili Ahmet Faruk Ünsal, sosyal medya hesabından, “Humeyni’nin idam fermanı verdiği Selman Rüşdi’nin Şeytan Ayetleri kitabını tercüme ettirip dergisinde tefrika ettirerek Sivas olaylarının fitilini ateşleyen Perinçek’i Humeyni’nin torunları Humeyni’nin ülkesinde düzenlenen İslami Uyanış Konferansı’na Türkiye’yi temsilen davet etti!” yorumu yaptı. 
İran’daki İslami Uyanış Kurultayı’na çevrimiçi katılan Doğu Perinçek, “Afganistan halkının mücadelesini selamlıyoruz. Afganistan’ı temsil eden bütün örgütlerin birlikte hareket etmesini istiyoruz” dedi.

HABERİMİZVAR.ENT-  İran’ın başkenti Tahran’da toplanan Dünya İslami Uyanış Kurultayı, Afganistan konusunu ele aldı. Çin ve Rusya’nın da katıldığı toplantıya Türkiye’den Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in katılması sosyal medyada gündem oldu. Zirvenin açılış konuşmasını İran İslam Devrimi Rehberi Dış İlişkiler Başdanışmanı ve Dünya İslami Uyanış Kurultayı Genel Sekreteri Ali Ekber Velayeti yaptı. Çevrimiçi kurultayda katılımcılara seslenen Perinçek, “Afganistan dünyanın kalpgahında bulunuyor. Biz yürekten duygularla Afganistan halkının mücadelesini izliyoruz ve selamlıyoruz” dedi.

 BÜTÜN ÖRGÜTLER BİRLİK OLSUN

 Taliban hakimiyetindeki Afganistan’a övgüler düzen Perinçek, “Amerikan emperyalizmine karşı Afganistan halkı bütün dünyaya kahramanlık mesajları verdi ve büyük zafer kazandı. Afganistan halkının, kardeş Afganistan milletinin bu zaferini selamlıyoruz ve yeni zaferler diliyoruz. Kuşkusuz bu Afganistan milletinin birleşmesiyle oldu ve önümüzde de Afganistan’ın bütün taraflarının Afganistan milletini temsil eden bütün örgütlerin birlikte hareket etmesi biz Türkiye halkının, Türk milletinin, Vatan Partisi’nin dileğidir” diye konuştu.

 TALİBAN’A KARDEŞ DAYANIŞMASI

 Perinçek şöyle konuştu: “Biz Vatan Partisi olarak Türkiye’de NATO’ya karşıyız. NATO üslerinin tamamen Türkiye’den temizlenmesi için 60 yıldır mücadele etmekteyiz. Ve Türkiye bugün bu yolda çok önemli adımlar atmaktadır. Türk milleti Amerikan emperyalizmine karşı dünya halkları içinde en ön sıradadır. Türk milleti ve Türk ordusu Amerika emperyalizmi ile savaşmaktadır. 2015 yılından bu yana Türk silahlı kuvvetleri Amerikan emperyalizminin üzerimize sürdüğü PKK bölücü örgütüne karşı Fetullah terör örgütüne karşı büyük başarılar kazanmıştır. Aynı zamanda Türk ordusu ABD’nin Irak’ın kuzeyinde ve Suriye’nin kuzeyinde İsrail ile birlikte kurduğu Amerika-İsrail koridorunu yarıp geçmiştir. Dolayısıyla biz de Türk milleti olarak, Türk ordusu olarak ve Türk devleti olarak hem bölge halklarının hem de Afganistan halkının mücadelesine Türkiye’den kardeş dayanışmasını ve desteğini gösteriyoruz ve göstermeye devam edeceğiz”.

 ‘ŞEYTAN AYETLERİ’ HATIRLATMASI

 DEVA Partili Ahmet Faruk Ünsal, sosyal medya hesabından, “Humeyni’nin idam fermanı verdiği Selman Rüşdi’nin Şeytan Ayetleri kitabını tercüme ettirip dergisinde tefrika ettirerek Sivas olaylarının fitilini ateşleyen Perinçek’i Humeyni’nin torunları Humeyni’nin ülkesinde düzenlenen İslami Uyanış Konferansı’na Türkiye’yi temsilen davet etti!” yorumu yaptı. 

detay alt
Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve haberimizvar.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.