Haber Detayı
15 Haziran 2020 - Pazartesi 22:37
 
AKP Antalya’da darmadağın
SİYASET Haberi
AKP Antalya’da darmadağın

İktidar partisinin iki bakanı rüşvet kavgasının içinde oluyor. AKP’li Serik eski ve yeni belediye başkanları Enver Aputkan ile Ramazan Çalık işin içine giriyor. Bir de üstüne AKP’liler konuşmaya başlıyor, plakasından alındığı yere kadar, 500 bin TL’nin çıkış noktasından varış noktasına kadar iddiaların ardı ardına kesilmiyor. Ancak koskoca iktidar partisinin İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, duymuyor, görmüyor, bilmiyor. Sanki böyle bir parti Antalya’da yok, il başkanı hiç yok!
AKP İl Başkanı Taş’ın adı rüşvetle birlikte anılınca tüm yetkiler elindeyken, partisinin içinde siyaset yapanları, belediye başkanlarını, kendisini aklaması gerekirken iddiaları daha fazla kimse okumasın diye mahkemeye koşuyor.  Bu yazılanlar öyle değil, böyledir diyerek ispata gitmiyor ama mahkemeye sunduğu dilekçesinde “telafisi güç, imkansız zararlar doğuracak yayınlar yapıldığını” dile getirerek, köşe yazıma erişim engelli getiriyor. Ondan sonra da sosyal medyada sivrisinek siyaseti yaptı diye kendisine saldırıldığını belirterek, avukat olmasına karşın bir gazeteciye hakaretler yağdırıp, kentteki diğer siyasi kimliklere ahkam kesmeye kalkıyor. 
Kumluca’da ufacık bir iddia karşısında CHP, bağıra bağıra müfettiş isterken. AKP İl Başkanı Taş, iki bakanın, iki belediye başkanının bildiği bir konuyu kendi adını saklama adına örtbas ediyor.
Bu işlerin bağırıp, çağırmakla olmadığını kendi açıklamasında yayınladığım plakaları doğrulayarak zaten ispatlayan AKP İl Başkanı Taş’ın ilk yapması gereken birilerinden ispat (gel beni akla) istemesi yerine kendisi başta olmak üzere çuvaldızı hukuk ve adalet yönünde batırmalıdır. Toplumun vicdanın yargılanmaması adına iddiaları kendisi çürütmelidir. Bunun imkânsız olduğunu kendisi de bildiğinden delikanlı ayaklarında bağırıp, çağırıp siyaset üretmeye çalışıyor Ancak bu şekilde siyaset de üretilemez, sorunlara çözümde getirilmez. Sadece halının altına süpürülür!O halıyı da bir gün birisi kaldırdığında da ortalık toz duman olur!
‘Kumluca’ya müfettiş gönderdim’, ‘Serik Belediyesi’ni zaten müfettişler denetledi, gerek yok’ diye konuşan Taş’a ‘seni kim denetliyor?’ sorusunu sormadan da edemeyeceğim. 
Konuşurken ağzınızdan ‘kul hakkı’ cümlesi düşmeyen İl Başkanı Taş’ın konuştuklarıyla, uygulamadaki çelişkileri kendi partisine zarar vermektedir. Bu nedenle soruyorum, AKP Antalya sahipsiz mi?
İki bakanın, 2 belediye başkanının bildiğini iktidarın il başkanı bilmiyor mu?
Rüşvetin belgesi olmaz ama para girdisi için ‘nereden buldun?’ sorusu sorulduğunda nelerin ortaya çıkacağını herkes bilir.  AKP’nin içinde dürüst, ahlaklı siyaset yapan, Antalya’ya sahip çıkan, oturduğu koltuğun hakkını veren,  kendilerine oy verenlere hesap verme vicdanına sahip birileri çıkarsa rüşvetin tanıkları da, detayları da ortaya çıkar. Öyle değil mi?
Bu durum insanlık hamurunuza kalmış diyeceğim ama çağrı yapamadan da edemeyeceğim!
Ey, AKP’nin yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcısı Mehmet Özhaseki!
Ey, AKP’nin teşkilatlardan sorumlu genel başkan yardımcısı Erkan Kandemir!
Ey, AKP’nin MKYK üyeleri Mustafa Köse, Gökçen Enç!
Ey, AKP’nin Antalya milletvekilleri Kemal Çelik, Atay Uslu, Sena Nur Çelik, İbrahim Aydın!
Ey, AKP’nin genel merkezi yöneticileri,
Ey, AKP’nin Antalya il, ilçe yöneticileri!
Bilin istedim AKP Antalya'da darmadağın...

Kaynak: () - Ebru Küçükaydın Editör:
Etiketler: AKP, Antalya’da, darmadağın,
Yorumlar
Haber Yazılımı