Haber Detayı
09 Ağustos 2019 - Cuma 16:10
 
‘Çok siyasi konuşma…’ ‘Yok!..Yok tam zamanı’
- Haberi
‘Çok siyasi konuşma…’  ‘Yok!..Yok tam zamanı’

haberimizvar.net Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Ağustos Ayı Olağanüstü Meclis Toplantısı 29 maddelik gündemiyle Muhittin Böcek başkanlığında 14.30’da toplandı. Gündemde Kırcami imar planıyla ilgili olarak 3. maddede “Muratpaşa Belediye Meclisi’nin 13.07.2019 tarih ve 213 sayılı karar ile uygun bulunan Doğuyaka, Topçular, Mehmetçik, Yeşilova, Tarım, Kırcami, Güzeloluk ve Zümrütova Mahallelerinin tamamı ve Fener ve Çağlayan Mahallelerinin bir kısmını kapsayan alanda plan kararlarında ve plan hükümlerinde yeniden düzenleme yapılmasına ilişkin hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Revizyonu ile ilgili İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının teklif yazısı”yer aldı.

KIRCAMİ İŞGÜZARLIĞI

Kırcami konusuyla ilgili MHP Grubu adına söz alan Selçuk Senirli konunun artık siyasi konu haline getirilmemesini dile getirdi. Senirli, “90’lı yıllardan günümüze kadar gelen Kırcami konusu artık gündeme gelmesin. Kimse kalkıp Kırcami işgüzarlığı da yapmasın. Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’a ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Başkan Uysal’a güvenimiz sonsuz. Bu nedenle oylama sonunda itiraz edenlerin isimleri tarihe not düşsün” dedi.

OY ÇOKLUĞUYLA

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in Kırcami konusuyla ilgili Senirli’nin açıklamasına teşekkür ettikten sonra emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti. Yapılan oylamada 3. madde oy birliğiyle kabul edildi. Oylamanın ardından Muratpaşa Belediye Başkanı Avukat Ümit Uysal söz aldı.

BÖCEK’TEN MÜDAHALE

Kırcami ile ilgili MHP Antalya Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Selçuk Senirli’ye teşekkür eden Başkan Uysal, “Hiç nefes almadan çalıştık. Oy beklentisi içinde olmadan gecemizi gündüzümüze kattık. Defalarca Büyükşehir Belediye Meclisi’nden revizyon geçirerek, sabırla bugünlere geldik. Hayal kırıklıkları bizleri durdurmadı. Ancak son açılan itiraz davasında mahkeme üyeleri değişti. Ardından da iptal kararı çıktı. Dosyaya hakim üyelerin olmaması dava kararını etkiledi. Etkili ve yetkili kişiler bir de seçim öncesi Kırcami’de bizlerle görüşmeden tapu dağıttı” diye konuşurken Başkan Böcek’in müdahalesiyle karşılaştı.

BAŞKAN UYSAL SUSMADI!..

Başkan Böcek’in Başkan Uysal’a, “Çok siyasi konuşma oldu” diye uyarması üzerine Başkan Uysal, “Yok yok tam zamanı. Ben her zaman konuşmam. Nadir konuşurum. Müsaadenizle ben konuşmamı ayarlayayım” diyerek açıklamasına devam etti. Başkan Böcek bu çıkışa gülümseyerek karşılık verdi. Uysal, “Toprak Koruma Kurulu kararının iptal edildiği son 3 aydır konuşuluyor. Kırcamililer o zaman soruyor, neden tapu dağıttığınız diye. Bilmiyorduk diyorlar. Şimdi biliyorsunuz ama… Mahkeme heyetinin değişmesi kadar bu durum dikkatimi çekti. Ne kadar iptal ettirirseniz ettirin sonuna kadar vatandaşlarımızla birlikte her aşamasını kovalarız. Kaçıp, saklanmayın. Lütfen gölge etmeyin. Bir seçim dönemi çabuk geçer. Herkese teşekkür ederim” dedi.

TANIR DEVREYE GİRDİ

Başkan Uysal’ın konuşmasının ardından diğer maddeler oylanırken AK Parti Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Nafiz Tanır, “Başkanımız Ümit Uysal’ın konuşmasıyla ilgili açıklama yapmak istiyorum” dedi. Başkan Böcek ise, “Ümit Bey, konuşmasından sonra çıktı. Hepimiz emeği geçenlere teşekkür ettik. Gerek yok” yanıtını verdi. Meclis 10 Eylül’de toplanmak üzere saat 15.50’de sona erdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘Çok, siyasi, konuşma…’, , ‘Yok!..Yok, tam, zamanı’,
Yorumlar
Haber Yazılımı