Dertleri dinleyip bayrak dağıttılar
Haber
19 Ekim 2020 - Pazartesi 22:11
 
Dertleri dinleyip bayrak dağıttılar
İYİ Parti Antalya İl Başkanı Mehmet Başaran, İl Divan Kurulu ve 19 İlçe Başkanı ile birlikte Manavgat’ta esnafları tek tek dolaşarak Türk Bayrağı dağıttı.
GÜNDEM Haberi
Dertleri dinleyip  bayrak dağıttılar

haberimizvar.net- İYİ Parti Antalya İl Başkanı Mehmet Başaran, il seçimlerinden önce verdiği sözü tutarak, İl Divan Kurulu ve 19 İlçe Başkanını Manavgat’ta bir araya getirdi. Genel Başkan Meral Akşener’in başlattığı ‘bir memleket meselesi’ programını Manavgat’tan başlatan Başaran, esnafları tek tek ziyaret edip hem dertlerini dinledi hem de Türk Bayrağı dağıtımı gerçekleştirdi. Esnafın, bu ülkenin bel kemiği olduğunu vurgulayan Başkan Başaran, “Bugün İl Divan Kurulu ve 19 İlçe Başkanımız ile birlikte içerisinde bulunduğumuz pandemi neticesinde esnaflarımızın yaşadıkları sıkıntıları yerinde görüp, sorunlarını dinlemek için buradayız. Oy istemeye gelmedik. Sadece onların çektiği sıkıntılara ortak olup, çözüm noktasında İYİ Parti olarak yanlarında olduğumuzu belirtmek istiyorum. Pandemi döneminde Genel Başkanımız Meral Akşener hanımefendi bu konularda çok hassas. Genel başkanımız bu hastalıktan itibaren il il, ilçe ilçe dolaşarak ülkemizin her köşesindeki esnaflarımızın dertlerini ve sorunlarını dinliyor. Biz de bir nebze olsun Genel Başkanımızın yükünü hafifletebilmek için tıpkı onun gibi ilçe ilçe esnaflarımızı ziyaret edeceğiz” dedi.

 

‘KREDİ ÖDEMELERİ ERTELENMELİ’

Öncelikle esnafın çok zor durumlarda yaşam mücadelesi verdiğini vurgulayan Başaran şöyle devam etti: “İş yerlerini açamadıkları için evlerine ekmek götüremiyorlar, sigortalarını ödeyemiyorlar hatta kirası olanlar ise kiralarını ödeyemez duruma geldiler. Kahveciler, lokantacılar, servisçiler ve nakliyecr esnaf grupları çalışamadığı için mağdur. Vatandaşlarımıza verilen can suyu denilen kredilerin de geri ödemelerinin günü geldi, esnaf kara kara düşünüyorlar ‘kredilerimizi nasıl ödeyebiliriz diye’. Geri ödenecek olan kredilerin bir an önce 2021 yılına ertelenmesi yönünde İYİ Parti olarak çalışma yapıyoruz. Bunun yanında esnaflarımızın sigorta, vergi gibi borçlarının gecikmesinden dolayı oluşan devletin uyguladığı gecikme faizi var, bunların da uzun vadeli olarak ertelenmesi esnaflarımızı bir nebze olsun rahatlatacaktır.”

 

ÖLÜMÜ GÖSTERİP, SITMAYA RAZI ETTİLER

İYİ Parti Antalya İl Başkanı Mehmet Başaran, MHP lideri Bahçeli’nin başlattığı askıda ekmek kampanyasıyla ilgili de, “Hani Türkiye uçuyordu? Vatandaşı ekmeğe muhtaç edip, şimdi de askıda ekmek kampanyası başlatıyorlar” diye tepki gösterdi. Bahçeli'nin açıklamasının ve başlattığı kampanyanın zaman itibariyle manidar olduğunu söyleyen Başaran, övünülen ‘askıda ekmek’ kampanyasının Türk Milleti’nin iktidar tarafından ekmeğe muhtaç hale getirildiğinin ilanı olduğunu ifade etti. Başaran, “Evet bu ülkede ekmeğe muhtaç çok sayıda insan var. Peki, bu insanlar nasıl bu duruma geldi? Bahçeli’nin desteklediği hükümet her fırsatta ‘uçuyoruz’ diyor. Bahçeli ise, ‘askıda ekmek’ diyor. Peki biz şimdi kime inanalım?” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dertleri, dinleyip, , bayrak, dağıttılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı