Kılıçdaroğlu’na sendika desteği
Haber
20 Kasım 2020 - Cuma 16:25
 
Kılıçdaroğlu’na sendika desteği
Birleşik Kamu-İş Sendikası Genel Başkanı Mehmet Balık ve Merkez Yönetim Kurulu, Alaattin Çakıcı’nın tehdidine maruz kalan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti
GÜNDEM Haberi
Kılıçdaroğlu’na sendika desteği

haberimizvar.net- Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Balık ile Mücahit Dede, Hasan Küçük, Ali Taşdan, Levent Akça, Mehmet Yeşildağ ve Doğan Altun’dan oluşan merkez yönetim kurulu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti. Alaattin Çakıcı tarafından tehdit edilen Kılıçdaroğlu’na destek vermek için ziyarette bulunduklarını belirten Birleşik Kamu-İş Sendikası Genel Başkanı Mehmet Balık, “Kılıçdaroğlu’na dayanışma içinde olduğumuzu, CHP genel başkanına yapılanı kabul etmeyeceğimizi” ilettik dedi. 

BÜTÇE RAPORUNU SUNDULAR 
Balık, ziyarette ayrıca Meclis’te görüşülen 2021 bütçesine ilişkin hazırladıkları raporu da Kemal Kılıçdaroğlu’na sunduklarını belirtti. Bütçede kamu çalışanlarına yeterli pay ayrılmadığını belirten Balık, “Ülkemizde salgın ve ekonomik kriz koşullarında oluşturulan 2021 yılı bütçesi yurttaşları açlığa sürüklemekte ve yoksulluğu derinleştirmektedir. 2021 bütçesi yurttaşların eğitim, sağlık, beslenme, barınma gibi acil ihtiyaçlarını karşılamayacaktır. Bu sıkıntıları içeren raporu Kılıçdaroğlu’na sunduk” diye konuştu. 


  

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Kılıçdaroğlu’na, sendika, desteği,
Yorumlar
Haber Yazılımı