Haber Detayı
24 Mart 2020 - Salı 17:11
 
Olimpiyatlar ertelendi
Japonya Başbakanı Şinzo Abe, Tokyo’da düzenlenecek Olimpiyat oyunları ile ilgili konuştu. Abe, Olimpiyat’ın ertelenerek önümüzdeki yıl yapılacağını açıkladı.
SPOR Haberi
Olimpiyatlar ertelendi

haberimizvar.net-Çin’den yayılan korona virüs salgını nedeniyle dünya çapında yaklaşık 17 bin 159 kişi hayatını kaybederken, büyük spor organizasyonları da erteleniyor. Salgın nedeniyle EURO 2020, İstanbul’da yapılacak Şampiyonlar Ligi finali ve UEFA Avrupa Ligi finali ertelenirken, birçok lig ise askıya alındı.

AÇIKLAMA YAPTI

Büyük organizasyonların ertelenmesi sonrası Tokyo’da düzenlenecek olimpiyat oyunlarının geleceği merak konusu oldu. Japonya Başbakanı Şinzo Abe, tartışma konusu olan 2020 Tokyo Olimpiyatlarına son noktayı koydu.Basın açıklaması yapan Abe, "Uluslararası Olimpiyat Komitesi'yle yapılan görüşmeler sonucu Tokyo Olimpiyatları'nın iptal edilmeyeceği kesinleşti. Komiteden olimpiyatların bir yıl ertelenmesini talep ettik.Olimpiyat komitesi erteleme talebimizi kabul etti. Tokyo Olimpiyatları en geç 2021 yazında gerçekleştirilecek" dedi.

ŞAMPİYONLAR LİGİ DE ERTELENDİ

2021 yılında gerçekleştirilecek oyunların adının 2020 Tokyo Olimpiyatları olarak kalması kararlaştırıldı. 2020 Tokyo Olimpiyatları uluslararası kamuoyunda tartışmalara neden oldu.Olimpiyat Komitesi, oyunları ertelemeyince Avustralya ve Kanada Tokyo'ya sporcu göndermeyeceklerini duyurmuştu.Corona virüs salgını tüm dünyada yayılırken birçok uluslararası etkinlik de iptal ediliyor. 2020 Avrupa Kupası, UEFA Avrupa Ligi finali ve İstanbul'da yapılacak olan Şampiyonlar Ligi Finali ertelenen etkinlikler arasında.  

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Olimpiyatlar, ertelendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı