Haber Detayı
12 Şubat 2020 - Çarşamba 12:02
 
Salı Grubu Koç’u ağırladı
Antalya’da Salı Grubu toplantısına katılan eski milli voleybol oyuncusu, gazeteci ve sunucu Başak Koç, Türkiye’de takım sporları arasında kadınların favorisinin voleybol olduğunu açıkladı.
GÜNDEM Haberi
Salı Grubu Koç’u ağırladı

haberimizvar.net-Antalya’da Salı Sanayici, İş Adamları ve Kanaat Önderleri Grubu’nun (Salı Grubu) bu haftaki toplantısında voleybol konuşuldu. Muharrem Koç başkanlığında Antalya Tenis İhtisas Kulübü’nde (ATİK) gerçekleştirilen toplantıya yaklaşık 40 kişi katıldı. Salı Grubu üyelerinden ANFAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bıdı’nın ev sahipliğinde gerçekleşen bu haftaki toplantıda eski Milli Voleybol oyuncularından gazeteci ve sunucu Başak Koç voleybol sporunun Türk sporundaki yeri ve önemi konusunda bir sunum yaptı.

TOKYO’DAN BAŞARI GELECEK

Başak Koç, Türkiye’de takım sporları arasında voleybolun kadınlar arasında en fazla tercih edilen dal olduğunu söyledi. Kadınların voleybolu sevmesinde güç oranlarının da etkisinin olduğunu anlatan Koç, “Türkiye’de voleybolu en çok kızlar tercih ediyor. O yüzden Türkiye’de şu anda kadın voleybolu daha çok konuşuluyor. Voleybolda dünyada adından söz ettirebilen oyuncularımız var. Voleybolda Sultanlar liginde 12 takım var. Bu 12 takım içinde milli takımı domine eden takımların başında Vakıfbank geliyor.  Vakıfbank takımının başında 8 yıldır İtalyan çalıştırıcı Giovanni Guidetti’nin olduğunu, bu antrenörün son 3 yıldır A Milli Kadın Voleybol takımını da çalıştırdığını anlatan Koç elde edilen başarıda bunun da etkili olduğunu söyledi. Birçok futbol ve basketbol kulüplerinin ulaşamayacağı başarıları elde eden Türk voleybolünün gelişmesinde Eczacıbaşı’nın, Fenerbahçe’nin de büyük katkılarının olduğunu anlatan Koç, Eczacıbaşı ve Vakıfbank denince spor dalları arasında akıllara voleybolün geldiğini söyledi. Başarılarıyla adından söz ettiren Kadın Milli takımından herkesin çekinmeye başladığını da anlatan Koç  önümüzdeki yaz Tokyo Olimpiyat oyunlarından filenin sultanlarını çok güzel sonuçlar elde edebileceğini  söyledi.  Koç, Çin, Arjantin, İtalya, Rusya’nın çok güçlü rakipler olduğunu söyledi.

SPORUN YARARLARI SAYMAKLA BİTMEZ

Spor yapmak için profesyonel oyuncu olmaya gerek olmadığına da dikkat çeken Koç, Sporun yararlarının saymakla bitmediğini söyledi.    Sporun hem sağlıklı yaşam için, hem de mücadele ruhunu kazanmak, hem sosyalleşmek için, hem de eğlenmek için gerekli olduğunu anlatan Koç eski bir voleybol oyuncusu olarak bu spor dalının kendisine neler kattığını da anlattı.

EMPATİ YAPMAYI ÖĞRENDİM

Koç,“Voleybol sayesinde empati yapmayı öğrendim. Takım arkadaşınızın gözünün içine bakarken ne istediğini anlayabilme yetisini elde ettim. Güçsüz iken bile İnsanların el ele tutuştuklarında ne kadar sağlam durabileceklerini anladım. Doğru iletişimi öğrendim.  Ayrı bakış açılarından bakmayı öğrendim.  Kaç kere düştük kaç kere kalktık. Kaç kere yenildik. Kaç kere galip kazandık. Bunlardan Yenilmek nedir? Onu öğrendim. Şampiyon olmayı, şampiyon olduktan sona orada kalabilmek için kafayı yormayı öğrendim. Takımn sporları arasında neyi tavsiye edersiniz diye soracak olursanız gözüm kapalı voleybolü en başa koyarım” dedi. Eski Milli Voleybolcülerden Gürsel Yeşiltaş ile Antalyaspor Voleybol takımı kurucularından Alp Özel’in de katıldığı toplantı teşekkür belgesi takdimiyle son buldu.  

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Salı, Grubu, Koç’u, ağırladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı