Haber Detayı
20 Ocak 2020 - Pazartesi 15:14
 
Tütüncü’ye ucuz, vatandaşa pahalı
Vatandaşa ucuz ve sağlıklı balık vaadinde bulunan AKP’li Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye seslenen CHP ilçe başkanı Önder Kurnaz, “Fiyatlar neden bu kadar yüksek? Pazar yeri için yapılan harcamaların faturasını halktan mı çıkarıyorsunuz?” diye sordu.
GÜNDEM Haberi
Tütüncü’ye ucuz, vatandaşa pahalı

haberimizvar.net- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)  Kepez İlçe Başkanı Önder Kurnaz, Özgürlük Mahallesi’nde bulunan Kapalı Semt Pazarı esnafını ziyaret etti. Esnafı tek tek iş yerlerinde ziyaret eden Kurnaz, “Pazarda kira bedellerinin yüksek olması nedeniyle fiyatlarında normal fiyatların üstünde olduğunu belirten esnafımız satış yapamadığı için şikayetçi. Kamuya ait bir alanda vatandaşa ucuz balık yedireceklerini söyleyen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye soruyoruz; ucuz balık anlayışınız dışarıda satılan fiyatların neredeyse iki katı satış yapılması mı? Kamuya ait bir alanda halka açık bir pazarda fiyatlar neden bu kadar yüksek tutuluyor? Halka ucuz balık satacağız derken neyi kast ettiniz? Pazar için yapılan harcamaların faturasını halktan mı çıkarıyorsunuz?” diye konuştu.

VATANDAŞ PAHALILIKTAN ŞİKAYETÇİ

Pazara alışveriş yapmak için gelen vatandaşlardan fiyatlar hakkında bilgi alan Kurnaz,  vatandaşların fiyatların pahalılığından şikayet ettiğini söyledi. Kurnaz, “Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün yeni yılda müjde olarak yansıttığı ve geçtiğimiz günlerde bulunduğumuz pazarda yaptığı açıklamada vatandaşa ucuz ve sağlıklı balık yedireceklerini söylemişti. Vatandaşımız ise fiyatların yüksek olmasından şikayetçi. Biz de pazarı ziyaret ederek gördük ki vatandaşlarımız ile Başkan Tütüncü’nün söylemleri birbirini tutmuyor” dedi.  

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: CHP, Kepez, ilçe başkanı, Önder Kurnaz, Hakan Tütüncü
Yorumlar
Haber Yazılımı