GÜNDEM Haber Girişi: 17.07.2021 - 18:00, Güncelleme: 17.07.2021 - 18:00

15 lira aşağılayıcı bir bedel

 

15 lira aşağılayıcı bir bedel

15 liralık ürünün SGK’ya 1000 liraya satıldığı iddiasına yanıt veren Bakan Soylu’nun kuzeni Mehmet Soylu’nun yöneticilik yaptığı İnvamed-RD Global, “15 lira aşağılayıcı bir bedel. Pahalıya sattığımız ispatlanırsa 10 katını bağışlarız” açıklamasında bulundu.
haberimizvar.net- CHP Ankara Milletvekili Murat Emir’in İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kuzeni Mehmet Soylu’ya yönelik iddialarıyla ilgili İnvamed-RD Global şirketinden açıklama yapıldı. CHP’li Emir’in 15 TL’lik ürünü Sosyal Güvenlik Kurumu’na (SGK) 1000 TL’ye sattığını iddia ettiği şirketten yapılan açıklamada, “İspatlanırsa bu bedelin 10 katını SMA, MS ve ALS’li hastalarımıza bağış yapmayı taahhüt ediyoruz” denildi.   HABERLERE ERİŞİM YASAĞI GETİRİLDİ  Kuzen Mehmet Soylu, hastanelere tıbbi malzeme sattığı ortaya çıkınca geçen ay şirketin yönetim kurulundan istifa etti. Şirketin 15 TL’lik medikal ürünü SGK’ya 1000 TL’ye sattığını belgeleriyle gösteren CHP Milletvekili Emir, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde, “Firmanın bugüne kadar çok sayıda şüpheli işlere imza attığı iddia ediliyor” dedi. Murat Emir’in iddialarıyla ilgili haberlere jet hızıyla erişim yasağı getirildi.   ‘İDDİALAR DOĞRU DEĞİL’ AÇIKLAMASI  Murat Emir’in iddialarının asılsız ve hayal ürünü olduğu ileri süren İnvamed-RD Global şirketinden yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Bu iddiasının sözde delili olarak, Türkiye’deki tüm tıbbi cihazların kayıtlı olduğu Ürün Takip Sistemi (ÜTS)  ve Sağlık Uygulama Tebliği (SUT) ürün sorgu ekranlarını sanki bir ihale belgesiymiş gibi paylaştığı anlaşılmıştır. Tüm sağlık camiası tarafından bilindiği gibi, hastane ve hekimler ürünlerin kullanım yerini, amacını ve kaydını sorgulamak amacıyla bu ekranları kullanmaktadır. Bu ekranlar bir ihale belgesi değil; tıbbi ürünlerin kayıtlarını gösteren bilgi bankalarıdır”.   15 TL BİZİM İÇİN AŞAĞILAYICI BİR BEDEL  “Murat Emir tarafından hiçbir somut veriye dayanmayarak ve tümüyle asılsız bir şekilde ileri sürülen, hayali olarak ürünümüze biçilen 15 TL’lik aşağılayıcı bedel ve bu ürünün 1000 TL’ye SGK’ya satıldığı ve haksız olarak milyonlarca TL kazanıldığı iddiası, hastalara şifa olmak için çıkılan Ar-Ge ve üretim yolculuğunu basit ve sığ bir tavırla aşağılamaya yöneliktir”.  ‘POLEMİKTEN KAZANILAN PARA’ İFADESİ  “İddia ettiğiniz gibi herhangi bir haksız kazanç var ise, SGK’ya ya da farklı kurum kuruluş ya da bir şirkete iddialarına konu olan ürün fatura edildi ise, bu bedelin 10 katını SMA, MS ve ALS’li hastalarımıza bağış yapmayı taahhüt ediyoruz. Fakat böyle bir durum yok ise, kamuoyunda yarattığınız algı bedeli kadar tutarı siz SMA, MS ve ALS’li hastalarımıza bağış yapar mısınız?  Invamed – RD Global tüm dünyadaki hastalara şifa olmak için vardır. Bu polemiklerden kazanılan paranın dahi SMA, MS ve ALS’li hastaların tedavisi için kullanılmasını istemektedir”. 
15 liralık ürünün SGK’ya 1000 liraya satıldığı iddiasına yanıt veren Bakan Soylu’nun kuzeni Mehmet Soylu’nun yöneticilik yaptığı İnvamed-RD Global, “15 lira aşağılayıcı bir bedel. Pahalıya sattığımız ispatlanırsa 10 katını bağışlarız” açıklamasında bulundu.

haberimizvar.net- CHP Ankara Milletvekili Murat Emir’in İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kuzeni Mehmet Soylu’ya yönelik iddialarıyla ilgili İnvamed-RD Global şirketinden açıklama yapıldı. CHP’li Emir’in 15 TL’lik ürünü Sosyal Güvenlik Kurumu’na (SGK) 1000 TL’ye sattığını iddia ettiği şirketten yapılan açıklamada, “İspatlanırsa bu bedelin 10 katını SMA, MS ve ALS’li hastalarımıza bağış yapmayı taahhüt ediyoruz” denildi. 

 HABERLERE ERİŞİM YASAĞI GETİRİLDİ

 Kuzen Mehmet Soylu, hastanelere tıbbi malzeme sattığı ortaya çıkınca geçen ay şirketin yönetim kurulundan istifa etti. Şirketin 15 TL’lik medikal ürünü SGK’ya 1000 TL’ye sattığını belgeleriyle gösteren CHP Milletvekili Emir, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde, “Firmanın bugüne kadar çok sayıda şüpheli işlere imza attığı iddia ediliyor” dedi. Murat Emir’in iddialarıyla ilgili haberlere jet hızıyla erişim yasağı getirildi. 

 ‘İDDİALAR DOĞRU DEĞİL’ AÇIKLAMASI

 Murat Emir’in iddialarının asılsız ve hayal ürünü olduğu ileri süren İnvamed-RD Global şirketinden yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Bu iddiasının sözde delili olarak, Türkiye’deki tüm tıbbi cihazların kayıtlı olduğu Ürün Takip Sistemi (ÜTS)  ve Sağlık Uygulama Tebliği (SUT) ürün sorgu ekranlarını sanki bir ihale belgesiymiş gibi paylaştığı anlaşılmıştır. Tüm sağlık camiası tarafından bilindiği gibi, hastane ve hekimler ürünlerin kullanım yerini, amacını ve kaydını sorgulamak amacıyla bu ekranları kullanmaktadır. Bu ekranlar bir ihale belgesi değil; tıbbi ürünlerin kayıtlarını gösteren bilgi bankalarıdır”. 

 15 TL BİZİM İÇİN AŞAĞILAYICI BİR BEDEL

 “Murat Emir tarafından hiçbir somut veriye dayanmayarak ve tümüyle asılsız bir şekilde ileri sürülen, hayali olarak ürünümüze biçilen 15 TL’lik aşağılayıcı bedel ve bu ürünün 1000 TL’ye SGK’ya satıldığı ve haksız olarak milyonlarca TL kazanıldığı iddiası, hastalara şifa olmak için çıkılan Ar-Ge ve üretim yolculuğunu basit ve sığ bir tavırla aşağılamaya yöneliktir”.

 ‘POLEMİKTEN KAZANILAN PARA’ İFADESİ

 “İddia ettiğiniz gibi herhangi bir haksız kazanç var ise, SGK’ya ya da farklı kurum kuruluş ya da bir şirkete iddialarına konu olan ürün fatura edildi ise, bu bedelin 10 katını SMA, MS ve ALS’li hastalarımıza bağış yapmayı taahhüt ediyoruz. Fakat böyle bir durum yok ise, kamuoyunda yarattığınız algı bedeli kadar tutarı siz SMA, MS ve ALS’li hastalarımıza bağış yapar mısınız?  Invamed – RD Global tüm dünyadaki hastalara şifa olmak için vardır. Bu polemiklerden kazanılan paranın dahi SMA, MS ve ALS’li hastaların tedavisi için kullanılmasını istemektedir”. 

detay alt
Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve haberimizvar.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.