Haber Girişi: 03.11.2021 - 17:51, Güncelleme: 03.11.2021 - 17:51

30 yılı bir döneme sığdırdık

 

30 yılı bir döneme sığdırdık

Muratpaşa’ya 7 yılda 850 milyon liralık harcama yaptıklarını belirten Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, “Birçok kurum bütçesinin 5 katı, 7 katı borçlanır. Biz ise 30 yıl ihtiyaç olacak yatırımları bir dönemin bütçesiyle yapmış bir belediyeyiz. İsteyen her siyasetçi gelip inceleyebilir” dedi.
haberimizvar.net- Muratpaşa Belediyesi’nin Kasım ayı olağan meclisi belediye hizmet binası kültür salonunda gerçekleştirildi. 27 gündem maddesini görüşüldüğü mecliste, siyasi parti grupları adına yapılan konuşmaların ardından Başkan Uysal, son dönemde “Muratpaşa’da ve Konyaaltı’nda sabit fikirle oy veriliyor. Yatırım yok” şeklindeki iddiaya cevap verdi. . PARA İHTİYAÇLARA YATIRILIR Kamu hizmetlerini “yatırım” olarak nitelemenin yanıltıcı olduğunun altını çizen Başkan Uysal, “Yatırım, somut, iktisadi bir laftır. Ama kamu adına, durmadan bina yapıp, yol yapıp buna ‘Yatırım’ diyorsanız kelimeyi gözden geçirmeniz lazım. Çünkü dönüşte ülke, şehir olarak bir şey kazanmıyoruz. Bu bir harcama. ‘Yatırım’ dediğiniz şey net bir harcama” diye konuştu. Harcamaların da toplumun ihtiyaçlarına göre yapılması gerektiğinin altını çizen Başkan Uysal, “İlla ‘Bir inşaat göstereyim’diyen kamu hizmeti yaklaşımımız yoktur.Olmasını da dünyanın hiçbir yerine de tavsiye etmeyiz. Bu kafa,çok şey kaybettiriyor. Bütün değerlerimizi kaybettiriyor. Çok yoruyor milleti .Hırpalıyor. Para, ihtiyaçlara yatırılır” şeklinde konuştu.  7 YILDA 30 YILLIK HİZMET Muratpaşa’nın temel anlayışının da bu olduğunun altını çizen Başkan Uysal, konuşmasına şöyle devam etti: “Geçmiş yıllarda, doğalgaz beraberinde çok büyük bir yol altyapı yenilenmesi gerektireceği için uygun görülmemişti. Biz göreve gelir gelmez kabul ettik ve programladık. Biliyorsunuz, birçok kurum bütçesinin 5 katı, 7 katı borçlanır. 5 yıllığına seçilmiş belediye başkanı 30 yıllık borçla belediyeyi bırakır. Sanki 30 yıllığına seçilmiş gibi. Biz de 30 yıl ihtiyaç olacak yatırımları bir dönemin bütçesiyle yapmış bir belediyeyiz.” 843 MİLYON LİRAYA ULAŞTI Başkan Uysal, bugün, Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezi’nin (ASSİM) 73 milyon lira, Türkan Şoray Kültür Merkezi’nin 64 milyon liralık projeler olduğunu kaydetti. Kreşler, spor salonları, yer altı çöp konteynerleri, evde bakım hizmeti gibi daha birçok çalışma için yapılan harcamanın işçilik bedeli de dahil 843 milyon liraya ulaştığını aktaran Ümit Uysal, “Bazılarının yaptığı gibi açık ihale yapsak, yaptığımız her şeyi müteahhitlik hizmeti olarak alsak 2 milyar lira. Rakamlar burada. İsteyen her siyasetçi gelip inceleyebilir. Sahada da doğru mu değil mi kontrol edebilir” dedi.  GELİP İNCELEYEBİLİRLER Kamu hizmetinin asla ‘kuru gürültü’ olmadığını dile getiren Başkan Uysal, yapılan her harcamanın kamuya faydası olması gerektiğini söyledi. Ayrıca kamu harcamalarının sistematik olması gerektiğini dile getiren Başkan Uysal, “Tasarruflu olacaksınız. Milletin bütçesini milletin ihtiyaçlarına harcayacaksınız.O yüzden konuşurken bilerek, aklı başında ve daha ciddi olmakta fayda var. İşini ciddiye alan, milleti ciddiye alan siyasileri gelip incelemeye davet ediyorum” dedi.
Muratpaşa’ya 7 yılda 850 milyon liralık harcama yaptıklarını belirten Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, “Birçok kurum bütçesinin 5 katı, 7 katı borçlanır. Biz ise 30 yıl ihtiyaç olacak yatırımları bir dönemin bütçesiyle yapmış bir belediyeyiz. İsteyen her siyasetçi gelip inceleyebilir” dedi.

haberimizvar.net- Muratpaşa Belediyesi’nin Kasım ayı olağan meclisi belediye hizmet binası kültür salonunda gerçekleştirildi. 27 gündem maddesini görüşüldüğü mecliste, siyasi parti grupları adına yapılan konuşmaların ardından Başkan Uysal, son dönemde “Muratpaşa’da ve Konyaaltı’nda sabit fikirle oy veriliyor. Yatırım yok” şeklindeki iddiaya cevap verdi. .

PARA İHTİYAÇLARA YATIRILIR
Kamu hizmetlerini “yatırım” olarak nitelemenin yanıltıcı olduğunun altını çizen Başkan Uysal, “Yatırım, somut, iktisadi bir laftır. Ama kamu adına, durmadan bina yapıp, yol yapıp buna ‘Yatırım’ diyorsanız kelimeyi gözden geçirmeniz lazım. Çünkü dönüşte ülke, şehir olarak bir şey kazanmıyoruz. Bu bir harcama. ‘Yatırım’ dediğiniz şey net bir harcama” diye konuştu. Harcamaların da toplumun ihtiyaçlarına göre yapılması gerektiğinin altını çizen Başkan Uysal, “İlla ‘Bir inşaat göstereyim’diyen kamu hizmeti yaklaşımımız yoktur.Olmasını da dünyanın hiçbir yerine de tavsiye etmeyiz. Bu kafa,çok şey kaybettiriyor. Bütün değerlerimizi kaybettiriyor. Çok yoruyor milleti .Hırpalıyor. Para, ihtiyaçlara yatırılır” şeklinde konuştu. 
7 YILDA 30 YILLIK HİZMET
Muratpaşa’nın temel anlayışının da bu olduğunun altını çizen Başkan Uysal, konuşmasına şöyle devam etti: “Geçmiş yıllarda, doğalgaz beraberinde çok büyük bir yol altyapı yenilenmesi gerektireceği için uygun görülmemişti. Biz göreve gelir gelmez kabul ettik ve programladık. Biliyorsunuz, birçok kurum bütçesinin 5 katı, 7 katı borçlanır. 5 yıllığına seçilmiş belediye başkanı 30 yıllık borçla belediyeyi bırakır. Sanki 30 yıllığına seçilmiş gibi. Biz de 30 yıl ihtiyaç olacak yatırımları bir dönemin bütçesiyle yapmış bir belediyeyiz.”
843 MİLYON LİRAYA ULAŞTI
Başkan Uysal, bugün, Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezi’nin (ASSİM) 73 milyon lira, Türkan Şoray Kültür Merkezi’nin 64 milyon liralık projeler olduğunu kaydetti. Kreşler, spor salonları, yer altı çöp konteynerleri, evde bakım hizmeti gibi daha birçok çalışma için yapılan harcamanın işçilik bedeli de dahil 843 milyon liraya ulaştığını aktaran Ümit Uysal, “Bazılarının yaptığı gibi açık ihale yapsak, yaptığımız her şeyi müteahhitlik hizmeti olarak alsak 2 milyar lira. Rakamlar burada. İsteyen her siyasetçi gelip inceleyebilir. Sahada da doğru mu değil mi kontrol edebilir” dedi. 
GELİP İNCELEYEBİLİRLER
Kamu hizmetinin asla ‘kuru gürültü’ olmadığını dile getiren Başkan Uysal, yapılan her harcamanın kamuya faydası olması gerektiğini söyledi. Ayrıca kamu harcamalarının sistematik olması gerektiğini dile getiren Başkan Uysal, “Tasarruflu olacaksınız. Milletin bütçesini milletin ihtiyaçlarına harcayacaksınız.O yüzden konuşurken bilerek, aklı başında ve daha ciddi olmakta fayda var. İşini ciddiye alan, milleti ciddiye alan siyasileri gelip incelemeye davet ediyorum” dedi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve haberimizvar.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.