Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
YEREL Haber Girişi: 28.03.2021 - 15:53, Güncelleme: 28.03.2021 - 16:00

Antalya Modern kuruldu

 

Antalya Modern kuruldu

2007 yılından bu yana sinema dergisi olarak faaliyet yürüten Modern Zamanlar, 27 Mart Cumartesi günü, Muratpaşa Belediyesi Kültür Salonu’nda gerçekleşen 1. Olağan Genel Kurul’un ardından dernekleşme sürecini tamamladı.
haberimizvar.net Kısa adıyla ANTALYA MODERN (Modern Zamanlar Sanat Derneği); edebiyat, tiyatro, sinema, plastik sanatlar, müzik, dans, fotoğraf gibi sanat dallarında faaliyet yürütmeyi planlıyor. Genel Kurul’da derneğin başkanı olarak görevlendirilen Necla İnci Bayrak, teşekkür konuşmasında, “Dergi sayfalarından doğan, Pâyidar adlı tiyatro oyunuyla geniş kesimleri kucaklayan, Protest Müzik ya da Filmlerle Türk Sinema Tarihi gibi etkinliklerle yol alan oluşumumuz, dernek kimliği altında bundan sonra çok daha nitelikli sanatsal etkinliklere ev sahipliği yapacak” açıklamasında bulundu. Şükrü Erbaş ve İlke Türkdoğan’ın da küçük bir dinletiyle davetlilere seslendiği Genel Kurul sonrasında bir açıklama yapan derneğin danışmanı, sinema yazarı Tuncer Çetinkaya ise “bu girişim, tüm renklerin kirlendiği bir dünyada ve ülkemizde beyazı korumak, ona sahip çıkmak üzere yola çıktı.  Tamamı kadınlardan oluşan yönetim kurulu, duyarlı bakışıyla, kentimizde eksikliği hissedilen kültürel çalışmalara yeni bir çehre kazandıracak ve dünyayı sanatın kurtaracağı düşüncesini tüm Antalya’ya ulaştıracak” görüşüne yer verdi. Yönetim Kurulu’nda Bayrak’ın dışında Oya Boysan, Gülnur Karaaslan, Nesrin Erke, Didem Derin Marangoz, Filiz Müzezzinoğlu, Betül Şahin gibi isimlerin bulunduğu ANTALYA MODERN’in kurucuları arasında, kent sanat camiasının yakından tanıdığı Ebru Nalan Sülün, Hülya Özyol, Murat Erke, İsmet Aydın, Okan Cinemre, Mustafa Fadıl Sözen, Levent Yaylagül gibi isimler de bulunuyor.
2007 yılından bu yana sinema dergisi olarak faaliyet yürüten Modern Zamanlar, 27 Mart Cumartesi günü, Muratpaşa Belediyesi Kültür Salonu’nda gerçekleşen 1. Olağan Genel Kurul’un ardından dernekleşme sürecini tamamladı.

haberimizvar.net

Kısa adıyla ANTALYA MODERN (Modern Zamanlar Sanat Derneği); edebiyat, tiyatro, sinema, plastik sanatlar, müzik, dans, fotoğraf gibi sanat dallarında faaliyet yürütmeyi planlıyor. Genel Kurul’da derneğin başkanı olarak görevlendirilen Necla İnci Bayrak, teşekkür konuşmasında, “Dergi sayfalarından doğan, Pâyidar adlı tiyatro oyunuyla geniş kesimleri kucaklayan, Protest Müzik ya da Filmlerle Türk Sinema Tarihi gibi etkinliklerle yol alan oluşumumuz, dernek kimliği altında bundan sonra çok daha nitelikli sanatsal etkinliklere ev sahipliği yapacak” açıklamasında bulundu.

Şükrü Erbaş ve İlke Türkdoğan’ın da küçük bir dinletiyle davetlilere seslendiği Genel Kurul sonrasında bir açıklama yapan derneğin danışmanı, sinema yazarı Tuncer Çetinkaya ise “bu girişim, tüm renklerin kirlendiği bir dünyada ve ülkemizde beyazı korumak, ona sahip çıkmak üzere yola çıktı.  Tamamı kadınlardan oluşan yönetim kurulu, duyarlı bakışıyla, kentimizde eksikliği hissedilen kültürel çalışmalara yeni bir çehre kazandıracak ve dünyayı sanatın kurtaracağı düşüncesini tüm Antalya’ya ulaştıracak” görüşüne yer verdi.

Yönetim Kurulu’nda Bayrak’ın dışında Oya Boysan, Gülnur Karaaslan, Nesrin Erke, Didem Derin Marangoz, Filiz Müzezzinoğlu, Betül Şahin gibi isimlerin bulunduğu ANTALYA MODERN’in kurucuları arasında, kent sanat camiasının yakından tanıdığı Ebru Nalan Sülün, Hülya Özyol, Murat Erke, İsmet Aydın, Okan Cinemre, Mustafa Fadıl Sözen, Levent Yaylagül gibi isimler de bulunuyor.

Habere ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve haberimizvar.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.