Haber Girişi: 08.11.2021 - 16:29, Güncelleme: 08.11.2021 - 16:29

Çocuklara umut oldular

 

Çocuklara umut oldular

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, LÖSEV Antalya İl temsilcileri ile lösemiye karşı verdiği savaşı kazanarak LÖSEV için gönüllü çalışan Akdeniz Üniversitesi öğrencileri ile bir araya geldi.
haberimizvar.net- Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, Lösemili Çocuklar Haftası’nda lösemiyi yenerek, hastalıkla savaşan çocuklara umut olan Akdeniz Üniversitesi öğrencileri Hüseyin Can ve Binnur Özcan’la bir araya geldi. Ziyarete Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) Antalya İl Koordinatör Yardımcısı Özlem Uğurel, Aktif İletişim Sorumlusu Neslihan Sirkeci ve Sosyal Hizmetler Uzmanı Ceren Kaplan da yer aldı. KUTSAL BİR GÖREV Lösemi ve kanserin çağımızda oldukça yaygın, insanları maddi ve manevi olarak zorlayan bir hastalık olduğunu vurgulayan Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, “Bu  sebeple bu süreçte hastaların ve ailelerin yanında olarak onlara maddi ve manevi destekler sağlanması çok kutsal bir görev. LÖSEV de bu anlamda çok önemli ve kıymetli bir görev üstleniyor. Tüm LÖSEV ailesini yürekten tebrik ediyorum.” dedi. Üniversite öğrencilerinin de bu konuya hassasiyet göstermesinin kendisini mutlu ettiğini vurgulayan Rektör Özkan, “Bu hastalığın tedavisinde moral ve motivasyon önemli bir rol oynuyor. Bu nedenle hastalığı yenen öğrencilerimizin, tedavi gören çocuklarımıza destek vermesi ve rol model olması çok anlamlı.” ifadelerini kullandı. EN BÜYÜK MUTLULUĞUMUZ LÖSEV Antalya İl Koordinatör Yardımcısı Özlem Uğurel ise hastalık sürecinde tanıştıkları hastalarla hem tedavileri sürecinde, hem de sonrasında bir arada olduklarını vurguladı. Özlem Uğurel, “Onları tedavileri tamamlandıktan sonra iyileşmiş görmek bizim en büyük mutluluğumuz. Sonrasında da çalışmalarımızı birlikte yürütüyoruz. Onlar bizim çalışmalarımıza gönüllü destek oluyor. Onlarla birlikte tüm etkinliklerimizde kardeşlerimize destek oluyoruz.” dedi. Özlem Uğurel, LÖSEV’in lösemi dışında diğer kanser türleriyle mücadele edenlere de destek verdiğini, çocukların yanı sıra yetişkinlerin de bu zorlu tedavi sürecinde yanlarında olduklarının altını çizdi.  MORAL BU HASTALIĞIN EN ÖNEMLİ İLACI  Lösemiyi yenen gençler hastalıkla savaşan çocuklara mesaj verdiler.Akdeniz Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı öğrencisi Hüseyin Can. 2018’de Akdeniz Üniversitesi’nde kendisine lösemi tanısı konduğunubelirterek, “Moral bu hastalığın en önemli ilacı. LÖSEV tedavim sürecinde bana yol gösterdiği, maddi ve manevi yardım etti. Ben de iyileşmiş bir LÖSEV genci olarak tüm kardeşlerime, arkadaşlarıma umut olmak istiyorum. Çeşitli etkinliklerle onların moralini yükseltmeye çalışıyoruz.” dedi.2019 yılında lösemi tedavisine başlayan Binnur Özcan da tedavi için geldiği Akdeniz Üniversitesi’ne, eğitim için geri döndüğünü belirterek, “Bu hafta 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası sloganımız ‘maskemi atarım hayalime koşarım’. Bütün çocukların hayaline koşması için ben de LÖSEV ile iyileşmiş bir genç olarak onlar için çalışmaktayım.” ifadelerini kullandı.
Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, LÖSEV Antalya İl temsilcileri ile lösemiye karşı verdiği savaşı kazanarak LÖSEV için gönüllü çalışan Akdeniz Üniversitesi öğrencileri ile bir araya geldi.

haberimizvar.net- Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, Lösemili Çocuklar Haftası’nda lösemiyi yenerek, hastalıkla savaşan çocuklara umut olan Akdeniz Üniversitesi öğrencileri Hüseyin Can ve Binnur Özcan’la bir araya geldi. Ziyarete Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) Antalya İl Koordinatör Yardımcısı Özlem Uğurel, Aktif İletişim Sorumlusu Neslihan Sirkeci ve Sosyal Hizmetler Uzmanı Ceren Kaplan da yer aldı.

KUTSAL BİR GÖREV
Lösemi ve kanserin çağımızda oldukça yaygın, insanları maddi ve manevi olarak zorlayan bir hastalık olduğunu vurgulayan Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, “Bu  sebeple bu süreçte hastaların ve ailelerin yanında olarak onlara maddi ve manevi destekler sağlanması çok kutsal bir görev. LÖSEV de bu anlamda çok önemli ve kıymetli bir görev üstleniyor. Tüm LÖSEV ailesini yürekten tebrik ediyorum.” dedi. Üniversite öğrencilerinin de bu konuya hassasiyet göstermesinin kendisini mutlu ettiğini vurgulayan Rektör Özkan, “Bu hastalığın tedavisinde moral ve motivasyon önemli bir rol oynuyor. Bu nedenle hastalığı yenen öğrencilerimizin, tedavi gören çocuklarımıza destek vermesi ve rol model olması çok anlamlı.” ifadelerini kullandı.
EN BÜYÜK MUTLULUĞUMUZ
LÖSEV Antalya İl Koordinatör Yardımcısı Özlem Uğurel ise hastalık sürecinde tanıştıkları hastalarla hem tedavileri sürecinde, hem de sonrasında bir arada olduklarını vurguladı. Özlem Uğurel, “Onları tedavileri tamamlandıktan sonra iyileşmiş görmek bizim en büyük mutluluğumuz. Sonrasında da çalışmalarımızı birlikte yürütüyoruz. Onlar bizim çalışmalarımıza gönüllü destek oluyor. Onlarla birlikte tüm etkinliklerimizde kardeşlerimize destek oluyoruz.” dedi. Özlem Uğurel, LÖSEV’in lösemi dışında diğer kanser türleriyle mücadele edenlere de destek verdiğini, çocukların yanı sıra yetişkinlerin de bu zorlu tedavi sürecinde yanlarında olduklarının altını çizdi. 
MORAL BU HASTALIĞIN EN ÖNEMLİ İLACI 
Lösemiyi yenen gençler hastalıkla savaşan çocuklara mesaj verdiler.Akdeniz Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı öğrencisi Hüseyin Can. 2018’de Akdeniz Üniversitesi’nde kendisine lösemi tanısı konduğunubelirterek, “Moral bu hastalığın en önemli ilacı. LÖSEV tedavim sürecinde bana yol gösterdiği, maddi ve manevi yardım etti. Ben de iyileşmiş bir LÖSEV genci olarak tüm kardeşlerime, arkadaşlarıma umut olmak istiyorum. Çeşitli etkinliklerle onların moralini yükseltmeye çalışıyoruz.” dedi.2019 yılında lösemi tedavisine başlayan Binnur Özcan da tedavi için geldiği Akdeniz Üniversitesi’ne, eğitim için geri döndüğünü belirterek, “Bu hafta 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası sloganımız ‘maskemi atarım hayalime koşarım’. Bütün çocukların hayaline koşması için ben de LÖSEV ile iyileşmiş bir genç olarak onlar için çalışmaktayım.” ifadelerini kullandı.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve haberimizvar.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.