Haber Girişi: 03.08.2021 - 15:06, Güncelleme: 03.08.2021 - 15:06

Cumhur İttifakı’nda fikir ayrılığı

 

Cumhur İttifakı’nda fikir ayrılığı

MetroPOLL Araştırma’nın ‘Türkiye iyiye mi gidiyor, kötüye mi gidiyor?’ anketine göre, Cumhur İttifakı tabanında fikir ayrılıkları mevcut. AKP seçmeninin yüzde 57.6’si memnunken, ittifak ortağı MHP seçmeninin yüzde 50.6’sı “Türkiye kötüye gidiyor” dedi.
haberimizvar.net- Metropoll Araştırma’nın kurucusu Özer Sancar, Haziran ayında yaptıkları Türkiye’nin nabzı araştırmasından bir bölüm yayınladı. Araştırmada ‘Genel olarak düşündüğünüzde Türkiye iyiye mi gidiyor, kötüye mi gidiyor?’ sorusu soruldu. Ankete katılanların yüzde 59’u Türkiye’nin kötüye gittiğini düşündüğünü söylerken iyiye gittiğini düşünenlerin oranı yüzde 27.4’te kaldı. ‘Fikrim yok’ diyenlerin oranı yüzde 2.5, ‘Ne iyiye ne kötüye gidiyor’ diyenlerin oranı yüzde 10.7 oldu. MHP TABANI DA KARAMSAR Araştırmanın partilere göre dağılımına bakıldığında ise Cumhur İttifakı’nın ortağı MHP’lilerin de karamsar olduğu gözlendi. MHP’lilerin yüzde 30.9’u Türkiye’nin iyiye gittiğini düşünürken yüzde 50.6’sı ‘Kötüye gidiyor’ dedi. Yüzde 11 ‘Ne iyiye ne kötüye gidiyor’ yüzde 7.4 ‘Fikrim/cevap yok’ seçeneğini işaretledi. AKP’de Türkiye’nin iyiye gittiğini düşünenlerin oranı yüzde 57.6 oldu. Kötüye gittiğini düşünenlerin oranı yüzde 28 ‘Ne iyiye ne kötüye gidiyor’ diyenlerin oranı yüzde 12.7 olarak ölçüldü. İYİ PARTİ’DEN REKOR ORAN CHP’de Türkiye’nin kötüye gittiğini düşünenlerin oranı yüzde 88.4 olarak hesaplandı. Türkiye’nin iyiye gittiğini düşünen CHP’lilerin oranı yüzde 6.8. Türkiye’nin kötüye gittiğini düşünen partiler arasında en yüksek oran İYİ Parti’de çıktı. Yüzde 94 Türkiye’nin kötüye gittiğini düşünüyor. İyiye gittiğini düşünenlerin oranı yüzde 2.6. ‘Ne iyiye ne kötüye gidiyor’ diyenler ise yüzde 3.3. HDP TABANI ‘KÖTÜ’ BULUYOR HDP’lilerin yüzde 81.8’i ‘Türkiye kötüye gidiyor’ seçeneğini işaretledi. Türkiye’nin iyiye gittiğini düşünenlerin oranı yüzde 2.4. Yüzde 14.1 “Türkiye ne iyiye ne kötüye gidiyor” seçeneğini işaretledi. Saadet Partisi’nin yüzde 57.9’u Türkiye’nin kötüye gittiği görüşünde. Yüzde 15.8’i Türkiye’nin iyiye gittiğine inanıyor. Yüzde 26.3 ise ‘Türkiye ne iyiye ne kötüye gidiyor” diyor. 
MetroPOLL Araştırma’nın ‘Türkiye iyiye mi gidiyor, kötüye mi gidiyor?’ anketine göre, Cumhur İttifakı tabanında fikir ayrılıkları mevcut. AKP seçmeninin yüzde 57.6’si memnunken, ittifak ortağı MHP seçmeninin yüzde 50.6’sı “Türkiye kötüye gidiyor” dedi.

haberimizvar.net- Metropoll Araştırma’nın kurucusu Özer Sancar, Haziran ayında yaptıkları Türkiye’nin nabzı araştırmasından bir bölüm yayınladı. Araştırmada ‘Genel olarak düşündüğünüzde Türkiye iyiye mi gidiyor, kötüye mi gidiyor?’ sorusu soruldu. Ankete katılanların yüzde 59’u Türkiye’nin kötüye gittiğini düşündüğünü söylerken iyiye gittiğini düşünenlerin oranı yüzde 27.4’te kaldı. ‘Fikrim yok’ diyenlerin oranı yüzde 2.5, ‘Ne iyiye ne kötüye gidiyor’ diyenlerin oranı yüzde 10.7 oldu.

MHP TABANI DA KARAMSAR

Araştırmanın partilere göre dağılımına bakıldığında ise Cumhur İttifakı’nın ortağı MHP’lilerin de karamsar olduğu gözlendi. MHP’lilerin yüzde 30.9’u Türkiye’nin iyiye gittiğini düşünürken yüzde 50.6’sı ‘Kötüye gidiyor’ dedi. Yüzde 11 ‘Ne iyiye ne kötüye gidiyor’ yüzde 7.4 ‘Fikrim/cevap yok’ seçeneğini işaretledi. AKP’de Türkiye’nin iyiye gittiğini düşünenlerin oranı yüzde 57.6 oldu. Kötüye gittiğini düşünenlerin oranı yüzde 28 ‘Ne iyiye ne kötüye gidiyor’ diyenlerin oranı yüzde 12.7 olarak ölçüldü.

İYİ PARTİ’DEN REKOR ORAN

CHP’de Türkiye’nin kötüye gittiğini düşünenlerin oranı yüzde 88.4 olarak hesaplandı. Türkiye’nin iyiye gittiğini düşünen CHP’lilerin oranı yüzde 6.8. Türkiye’nin kötüye gittiğini düşünen partiler arasında en yüksek oran İYİ Parti’de çıktı. Yüzde 94 Türkiye’nin kötüye gittiğini düşünüyor. İyiye gittiğini düşünenlerin oranı yüzde 2.6. ‘Ne iyiye ne kötüye gidiyor’ diyenler ise yüzde 3.3.

HDP TABANI ‘KÖTÜ’ BULUYOR

HDP’lilerin yüzde 81.8’i ‘Türkiye kötüye gidiyor’ seçeneğini işaretledi. Türkiye’nin iyiye gittiğini düşünenlerin oranı yüzde 2.4. Yüzde 14.1 “Türkiye ne iyiye ne kötüye gidiyor” seçeneğini işaretledi. Saadet Partisi’nin yüzde 57.9’u Türkiye’nin kötüye gittiği görüşünde. Yüzde 15.8’i Türkiye’nin iyiye gittiğine inanıyor. Yüzde 26.3 ise ‘Türkiye ne iyiye ne kötüye gidiyor” diyor. 

detay alt
Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve haberimizvar.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.