Haber Girişi: 31.08.2021 - 09:56, Güncelleme: 31.08.2021 - 09:56

Demirtaş’tan Dersim açıklaması: O bölgedeki ormanlar bilinçli yakılır

 

Demirtaş’tan Dersim açıklaması: O bölgedeki ormanlar bilinçli yakılır

Dersim’de devam eden orman yangınlarına ilişkin açıklama yapan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, “1938’de Dersim neden bombalandıysa ormanlar da aynı gerekçeyle yakılıyor” dedi.
haberimizvar.net-  Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Dersim’deki orman yangınlarının söndürülmemesinin nedeninin yetersizlik olmadığını söyledi. Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Demirtaş, “38’de Dersim neden bombalandıysa ormanlar da aynı gerekçeyle yakılıyor. O bölgedeki ormanların çoğu bilinçli olarak yakılır ve kimsenin de müdahale etmesine izin verilmez. Manavgat ne kadar hepimizinse Dersim de o kadar hepimizindir. Bu anlayışı hakim kılmadan ülkeye eşitliği, adaleti ve barışı getiremeyiz” ifadelerini kullandı. BİLİNÇLİ OLARAK YAKILIYOR Demirtaş’ın hesabından şu paylaşımlar yapıldı: “Dersim’deki orman yangınlarının söndürülmemesinin nedeni yetersizlik değildir. O bölgedeki ormanların çoğu bilinçli olarak yakılır ve kimsenin de müdahale etmesine izin verilmez. On yıllardır sürdürülen bilinçli ve resmi bir politikadır bu. Bu gerçeği herkes bilir ama ne yazık ki kimse söylemeye cesaret edemez. 38’de Dersim neden bombalandıysa ormanlar da aynı gerekçeyle yakılıyor”. FELAKETTE BİLE AYRIMCILIK “Kalbim Milas, Marmaris ve Manavgat’ta olduğu gibi, felakette bile ayrımcılığa uğrayan Dersim, Başkale ve Şemdinli’deki halkımızla birlikte atıyor. Ülkeyi ve halkı bölen bu ayrımcı politikalara mutlaka bir son vereceğiz. Bunun için demokrasi ve barış isteyen herkesin el ele vermesi, yan yana durması gerekir. Manavgat ne kadar hepimizinse Dersim de o kadar hepimizindir. Bu anlayışı hakim kılmadan ülkeye eşitliği, adaleti ve barışı getiremeyiz”. 
Dersim’de devam eden orman yangınlarına ilişkin açıklama yapan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, “1938’de Dersim neden bombalandıysa ormanlar da aynı gerekçeyle yakılıyor” dedi.

haberimizvar.net-  Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Dersim’deki orman yangınlarının söndürülmemesinin nedeninin yetersizlik olmadığını söyledi. Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Demirtaş, “38’de Dersim neden bombalandıysa ormanlar da aynı gerekçeyle yakılıyor. O bölgedeki ormanların çoğu bilinçli olarak yakılır ve kimsenin de müdahale etmesine izin verilmez. Manavgat ne kadar hepimizinse Dersim de o kadar hepimizindir. Bu anlayışı hakim kılmadan ülkeye eşitliği, adaleti ve barışı getiremeyiz” ifadelerini kullandı.

BİLİNÇLİ OLARAK YAKILIYOR


Demirtaş’ın hesabından şu paylaşımlar yapıldı: “Dersim’deki orman yangınlarının söndürülmemesinin nedeni yetersizlik değildir. O bölgedeki ormanların çoğu bilinçli olarak yakılır ve kimsenin de müdahale etmesine izin verilmez. On yıllardır sürdürülen bilinçli ve resmi bir politikadır bu. Bu gerçeği herkes bilir ama ne yazık ki kimse söylemeye cesaret edemez. 38’de Dersim neden bombalandıysa ormanlar da aynı gerekçeyle yakılıyor”.

FELAKETTE BİLE AYRIMCILIK

“Kalbim Milas, Marmaris ve Manavgat’ta olduğu gibi, felakette bile ayrımcılığa uğrayan Dersim, Başkale ve Şemdinli’deki halkımızla birlikte atıyor. Ülkeyi ve halkı bölen bu ayrımcı politikalara mutlaka bir son vereceğiz. Bunun için demokrasi ve barış isteyen herkesin el ele vermesi, yan yana durması gerekir. Manavgat ne kadar hepimizinse Dersim de o kadar hepimizindir. Bu anlayışı hakim kılmadan ülkeye eşitliği, adaleti ve barışı getiremeyiz”. 

detay alt
Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.