Denizci rahat edecek!

YEREL 12.03.2024 - 15:02, Güncelleme: 12.03.2024 - 15:02
 

Denizci rahat edecek!

Antalya Balıkçı Barınağı'nı ziyaret eden Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Adayı Muhittin Böcek, denizcinin Akdeniz'de rahat etmesi için destek olduğunu söyledi. Böcek, "Antalya Körfezi'nde gemi ve deniz araçları kaynaklı yaşanan kirliliği, Türkiye'de çığır açan Elektronik Gemi Denetleme Sistemi en az seviyeye düşürmeye devam edeceğiz. Vatandaşlarımızın, misafirlerimizin ve gelecek nesillerin daha temiz denizlere kavuşması için etkin yöntemler hayata geçireceğiz" dedi.

haberimizvar.net- Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Adayı Muhittin Böcek, Türkiye’nin en büyük balıkçı barınağı konumunda olan Antalya Balıkçı Barınağı’nı ziyaret etti. Balıkçılar, Başkan Böcek’in ziyaretinden memnuniyet duyduklarını belirterek, iki yıl öncesine kadar atıl vaziyette olan balıkçı barınağına yapılan hizmetlerden dolayı teşekkür etti. Başkan Muhittin Böcek de 5 yıl boyunca Antalya’ya yaptığı ve gelecek dönem için gerçekleştireceği projelerini anlattı.  ÖNEMLİ VE ANLAMLI HİZMETLER  Başkan Böcek özellikle Akdeniz’in temiz kalması için Büyükşehir Belediyesi olarak önemli ve anlamlı hizmetler gerçekleştirdiklerinin altını çizdi. Bunun için Toros 07 isminin verildiği Çevre Denetim Teknesi’nin gece gündüz aralıksız çalıştığını belirten Başkan Böcek, denetim teknesinin Elektronik Gemi Denetleme Sistemi’ne (EGDS) online bağlanıp görüntülerin anında aktarılmasına da imkan tanıdığını söyledi.  EGDS SİSTEMİ GELİŞTİRİLECEK Başkan Böcek bu sistemin daha da geliştirileceğini belirterek, “Denizlerimizin sorumluluğunu alıyor ve koruyoruz. Gemi kaynaklı kirliliğin önlenmesi için kurduğumuz Elektronik Gemi Denetleme Sistemi’mizi geliştireceğiz. 24 saat esaslı yüksek çözünürlüklü kameralar, radar ve Otomatik Tanımlama Sistemiyle kirlilik tespiti ve denetimlerimizi güçlendireceğiz. Antalya Körfezi’nde gemi ve deniz araçları kaynaklı yaşanan kirliliği, Türkiye’de çığır açan sistemimizle en düşük seviyeye düşürmeye devam edeceğiz. Vatandaşlarımızın, misafirlerimizin ve gelecek nesillerin daha temiz denizlere kavuşması için etkin yöntemler hayata geçireceğiz” diye konuştu.  YAPAY RESİF ALANLARI OLUŞTURACAĞIZ Başkan Böcek ayrıca balıkçılara Yapay Resif Alanları oluşturarak Akdeniz’de biyoçeşitliliği de koruyacaklarını açıkladı.  Başkan Böcek, “Akdeniz’imizin balıklarına ve diğer deniz canlılarımıza, biyoçeşitliliği gözeterek yaşam alanları oluşturacak ve bu korunaklı alanlarda popülasyonlarının artışını destekleyeceğiz. Denizlerimizdeki doğal dengeyi koruyacak ve geleneksel balıkçılığı destekleyeceğiz” dedi.  DENİZCİ RAHAT EDECEK Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin denizcinin Akdeniz’de rahat etmesi için her zaman destek olduğunu hatırlatan Başkan Böcek, yeni dönem yapacağı çalışmalar kapsamında  “Deniz araçlarımızın ihtiyacı doğrultusunda Deniz Araçları Atık Alım İstasyonları ve Tekne İndirme Rampaları kuracağız. Deniz çeşitliliğini destekleyecek balık salımı, atık ağ toplama ve geri dönüşümü gibi çalışmalarımızla denizcilerimizin geleceğine destek vereceğiz. Hem denizcilerimize destek olacak hem de denizimizi koruyacağız” diye konuştu.  BALIKÇILARA ÇİZME VE YAĞMURLUK  Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, ziyaretinin ardından balıkçı esnafı ile birlikte Büyükşehir Belediyesi Gemi Denetim Teknesini inceledi. Daha sonra balıkçı esnafına Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından çizme ve yağmurluk verildi.
Antalya Balıkçı Barınağı'nı ziyaret eden Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Adayı Muhittin Böcek, denizcinin Akdeniz'de rahat etmesi için destek olduğunu söyledi. Böcek, "Antalya Körfezi'nde gemi ve deniz araçları kaynaklı yaşanan kirliliği, Türkiye'de çığır açan Elektronik Gemi Denetleme Sistemi en az seviyeye düşürmeye devam edeceğiz. Vatandaşlarımızın, misafirlerimizin ve gelecek nesillerin daha temiz denizlere kavuşması için etkin yöntemler hayata geçireceğiz" dedi.

haberimizvar.net- Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Adayı Muhittin Böcek, Türkiye’nin en büyük balıkçı barınağı konumunda olan Antalya Balıkçı Barınağı’nı ziyaret etti. Balıkçılar, Başkan Böcek’in ziyaretinden memnuniyet duyduklarını belirterek, iki yıl öncesine kadar atıl vaziyette olan balıkçı barınağına yapılan hizmetlerden dolayı teşekkür etti. Başkan Muhittin Böcek de 5 yıl boyunca Antalya’ya yaptığı ve gelecek dönem için gerçekleştireceği projelerini anlattı. 


ÖNEMLİ VE ANLAMLI HİZMETLER 
Başkan Böcek özellikle Akdeniz’in temiz kalması için Büyükşehir Belediyesi olarak önemli ve anlamlı hizmetler gerçekleştirdiklerinin altını çizdi. Bunun için Toros 07 isminin verildiği Çevre Denetim Teknesi’nin gece gündüz aralıksız çalıştığını belirten Başkan Böcek, denetim teknesinin Elektronik Gemi Denetleme Sistemi’ne (EGDS) online bağlanıp görüntülerin anında aktarılmasına da imkan tanıdığını söyledi. 


EGDS SİSTEMİ GELİŞTİRİLECEK
Başkan Böcek bu sistemin daha da geliştirileceğini belirterek, “Denizlerimizin sorumluluğunu alıyor ve koruyoruz. Gemi kaynaklı kirliliğin önlenmesi için kurduğumuz Elektronik Gemi Denetleme Sistemi’mizi geliştireceğiz. 24 saat esaslı yüksek çözünürlüklü kameralar, radar ve Otomatik Tanımlama Sistemiyle kirlilik tespiti ve denetimlerimizi güçlendireceğiz. Antalya Körfezi’nde gemi ve deniz araçları kaynaklı yaşanan kirliliği, Türkiye’de çığır açan sistemimizle en düşük seviyeye düşürmeye devam edeceğiz. Vatandaşlarımızın, misafirlerimizin ve gelecek nesillerin daha temiz denizlere kavuşması için etkin yöntemler hayata geçireceğiz” diye konuştu. 


YAPAY RESİF ALANLARI OLUŞTURACAĞIZ
Başkan Böcek ayrıca balıkçılara Yapay Resif Alanları oluşturarak Akdeniz’de biyoçeşitliliği de koruyacaklarını açıkladı.  Başkan Böcek, “Akdeniz’imizin balıklarına ve diğer deniz canlılarımıza, biyoçeşitliliği gözeterek yaşam alanları oluşturacak ve bu korunaklı alanlarda popülasyonlarının artışını destekleyeceğiz. Denizlerimizdeki doğal dengeyi koruyacak ve geleneksel balıkçılığı destekleyeceğiz” dedi. 


DENİZCİ RAHAT EDECEK
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin denizcinin Akdeniz’de rahat etmesi için her zaman destek olduğunu hatırlatan Başkan Böcek, yeni dönem yapacağı çalışmalar kapsamında 
“Deniz araçlarımızın ihtiyacı doğrultusunda Deniz Araçları Atık Alım İstasyonları ve Tekne İndirme Rampaları kuracağız. Deniz çeşitliliğini destekleyecek balık salımı, atık ağ toplama ve geri dönüşümü gibi çalışmalarımızla denizcilerimizin geleceğine destek vereceğiz.
Hem denizcilerimize destek olacak hem de denizimizi koruyacağız” diye konuştu. 


BALIKÇILARA ÇİZME VE YAĞMURLUK 
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, ziyaretinin ardından balıkçı esnafı ile birlikte Büyükşehir Belediyesi Gemi Denetim Teknesini inceledi. Daha sonra balıkçı esnafına Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından çizme ve yağmurluk verildi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve haberimizvar.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.