Haber Girişi: 22.07.2021 - 20:01, Güncelleme: 22.07.2021 - 20:01

Erken seçim yok, seçime erken hazırlık var

 

Erken seçim yok, seçime erken hazırlık var

Erken seçim çağrılarını yanıtlayan AKP Grup Başkanvekili Akbaşoğlu, “Aslında bir erken seçim yok, zamanında yapılacak seçimlere erkenden hazırlık söz konusu” dedi.
haberimizvar.net Muhalefet partilerinin erken seçim çağrılarına yanıt veren AKP Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, “Herhangi bir erken seçim kararı söz konusu değil. Zamanında yapılacak seçimlere erkenden hazırlık söz konusu.” dedi. Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan ve gazetecilerin sorularını yanıtlayan Akbaşoğlu, CHP, HDP ve İYİ Parti’nin 2023 seçimlerinde de, ‘Nasıl bir strateji belirleyelim ki en çok oyu alabilelim’ yönünde bir taktik ve strateji içindeler olduklarını iddia etti.   YUKARIDAN GELECEK TALİMAT   HDP ile yapılan ittifaktan İYİ Parti seçmeninin büyük rahatsızlık duyduğunu dile getiren Akbaşoğlu, “Bunu kapatmaya dönük, bu kayıkçı kavgasını da kendi aralarında çıkarıyorlar. Beyanda bulunanların, kendi iradeleri yok ki biz ona göre bir yorum yapalım. Bir taraftan aba altından sopa göstererek bir tehdit ve şantaj unsuru ön plana çıkarılıyor, diğer taraftan da müttefikliklerini her türlü olumsuz gündeme rağmen yürütüyorlar. Bundan sonra da yukarıdan nasıl bir talimat gelecekse ona göre hareket edeceklerine şüphe yok” ifadelerini kullandı.   SEÇİMLER ZAMANINDA YAPILACAK   Erken seçime parlamentonun karar vereceğini söyleyen AKP’li Akbaşoğlu, “Parlamentoda da çoğunluk kararıyla ancak erken seçim kararı alınabilir. Gerek AK Parti gerekse MHP net şekilde yetkili kurulları ve genel başkanları marifetiyle seçimlerin Haziran 2023’te yapılacağını defalarca deklare ettiler. Bu konuda en ufak bir tereddüt söz konusu değil. Seçimler zamanında yapılacak. Herhangi bir erken seçim kararı söz konusu değil” dedi.   ERKENDEN HAZIRLIK SÖZ KONUSU   Akbaşoğlu şunları söyledi: “Cumhurbaşkanımız da milletle bir araya gelmeyi, onlara dokunmayı, onların taleplerini almayı özlemiş vaziyette. Dolayısıyla 1 Temmuz ile sahalara da inilmiş oldu ve yatırım programları ve açılışlar marifetiyle gidilen illerde de teşkilat toplantıları şeklinde bir program uygulanıyor. Aslında bir erken seçim yok, zamanında yapılacak seçimlere erkenden hazırlık söz konusu. Dolayısıyla biz seçimle ilgili zamanında yapılacağı vurgusunu tekrarlıyoruz. Bu konuda en ufak bir tereddüt yok. Bununla beraber halkımızın arasına, vatandaşlarımızın dertlerini dinlemeye, yaptığımız hizmetleri anlatmaya, onların taleplerini almaya dönük çalışma startını da vermiş vaziyetteyiz”. 
Erken seçim çağrılarını yanıtlayan AKP Grup Başkanvekili Akbaşoğlu, “Aslında bir erken seçim yok, zamanında yapılacak seçimlere erkenden hazırlık söz konusu” dedi.

haberimizvar.net

Muhalefet partilerinin erken seçim çağrılarına yanıt veren AKP Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, “Herhangi bir erken seçim kararı söz konusu değil. Zamanında yapılacak seçimlere erkenden hazırlık söz konusu.” dedi. Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan ve gazetecilerin sorularını yanıtlayan Akbaşoğlu, CHP, HDP ve İYİ Parti’nin 2023 seçimlerinde de, ‘Nasıl bir strateji belirleyelim ki en çok oyu alabilelim’ yönünde bir taktik ve strateji içindeler olduklarını iddia etti.

 

YUKARIDAN GELECEK TALİMAT

 

HDP ile yapılan ittifaktan İYİ Parti seçmeninin büyük rahatsızlık duyduğunu dile getiren Akbaşoğlu, “Bunu kapatmaya dönük, bu kayıkçı kavgasını da kendi aralarında çıkarıyorlar. Beyanda bulunanların, kendi iradeleri yok ki biz ona göre bir yorum yapalım. Bir taraftan aba altından sopa göstererek bir tehdit ve şantaj unsuru ön plana çıkarılıyor, diğer taraftan da müttefikliklerini her türlü olumsuz gündeme rağmen yürütüyorlar. Bundan sonra da yukarıdan nasıl bir talimat gelecekse ona göre hareket edeceklerine şüphe yok” ifadelerini kullandı.

 

SEÇİMLER ZAMANINDA YAPILACAK

 

Erken seçime parlamentonun karar vereceğini söyleyen AKP’li Akbaşoğlu, “Parlamentoda da çoğunluk kararıyla ancak erken seçim kararı alınabilir. Gerek AK Parti gerekse MHP net şekilde yetkili kurulları ve genel başkanları marifetiyle seçimlerin Haziran 2023’te yapılacağını defalarca deklare ettiler. Bu konuda en ufak bir tereddüt söz konusu değil. Seçimler zamanında yapılacak. Herhangi bir erken seçim kararı söz konusu değil” dedi.

 

ERKENDEN HAZIRLIK SÖZ KONUSU

 

Akbaşoğlu şunları söyledi: “Cumhurbaşkanımız da milletle bir araya gelmeyi, onlara dokunmayı, onların taleplerini almayı özlemiş vaziyette. Dolayısıyla 1 Temmuz ile sahalara da inilmiş oldu ve yatırım programları ve açılışlar marifetiyle gidilen illerde de teşkilat toplantıları şeklinde bir program uygulanıyor. Aslında bir erken seçim yok, zamanında yapılacak seçimlere erkenden hazırlık söz konusu. Dolayısıyla biz seçimle ilgili zamanında yapılacağı vurgusunu tekrarlıyoruz. Bu konuda en ufak bir tereddüt yok. Bununla beraber halkımızın arasına, vatandaşlarımızın dertlerini dinlemeye, yaptığımız hizmetleri anlatmaya, onların taleplerini almaya dönük çalışma startını da vermiş vaziyetteyiz”. 

detay alt
Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve haberimizvar.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.