Haber Detayı
19 Mart 2020 - Perşembe 18:02
 
2 ay kira almayacağım, sen de alma
Korona virüs nedeniyle yaşanan ekonomik sıkıntılara karşı ev sahiplerine ‘Kiracını koru’ çağrısı yapan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, “Kirada 1 evim var, 2 ay boyunca kira almayacağım. Kirada evin varsa ve ihtiyacın yoksa sen de alma” dedi.
GÜNDEM Haberi
 2 ay kira almayacağım, sen de alma

haberimizvar.net- CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, korona virüs salgınıyla birlikte ekonomide yaşanan kriz üzerine #KiracınıKoru etiketiyle ev sahiplerine ihtiyacı olan kiracılardan kira almamaları çağrısı yaptı. Kirada bulunan bir evi bulunduğunu söyleyen Kaftancıoğlu, kiracısından iki ay kira almayacağını açıkladı.

 

KİRADA 1 EVİ VAR

Twitter hesabından çağrı yapan Kaftancıoğlu, “Birbirimizi ekonomik olarak da koruyacak ve anlayacak çözümü de yine birlikte bulacağız. Kirada 1 evim var 2 ay boyunca kira almayacağım. Kirada evin varsa ve ihtiyacın yoksa sen de alma. Kiracının senden daha çok ihtiyacı olabileceğini unutma. İstanbul’da küçük esnafın ve ihtiyacı olanların ev sahipleri, acil ihtiyaç sahibi değilseniz eğer #KiracınıKoru demeye var mısınız? Sosyal dayanışmayı büyüttüğümüzde kurtarıcı beklemeden başta #CoronaVirüs olmak üzere tüm sorunların üstesinden hep birlikte geleceğiz, göreceksiniz” mesajı verdi.  

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: CHP, Canan Kaftancıoğlu, Korona, virüs, kira
Yorumlar
Haber Yazılımı