Haber Detayı
04 Temmuz 2020 - Cumartesi 17:46
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan asker uğurlama talimatı verdi: Olduğu anda toplayın, götürün
Cumhurbaşkanı Erdoğan, asker uğurlama törenleri ile ilgili , "Böyle bir yaklaşım olmaz. Bu konularda Valime de söyledim, 'İstanbul'da kesinlikle bunlara müsaade etmeyeceksiniz. Böyle bir uğurlama olduğu anda toparlayın götürün” dedi.
SİYASET Haberi
Cumhurbaşkanı Erdoğan asker uğurlama talimatı verdi: Olduğu anda toplayın, götürün

haberimizvar.net-Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son günlerde büyük tartışma yaratan ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın da tepki gösterdiği asker uğurlamaları ile ilgili konuştu. Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin açılış töreninde konuşan Erdoğan, "Böyle bir yaklaşım olmaz. Bu konularda Valime de söyledim, 'İstanbul'da kesinlikle bunlara müsaade etmeyeceksiniz. Böyle bir uğurlama olduğu anda toparlayın götürün” şeklinde konuştu.

Erdoğan’ın konuyla ilgili yaptığı açıklama şöyle:

"Böyle bir yaklaşım olmaz. Bu konularda Valime de söyledim, 'İstanbul'da kesinlikle bunlara müsaade etmeyeceksiniz. Böyle bir uğurlama olduğu anda toparlayın götürün.

Asker uğurlama törenleri ve taziyeler başta olmak üzere kimi toplu etkinliklerde istenmeyen görüntülere şahit olabiliyoruz. Böyle bir yaklaşım olmaz. Asker uğurlama derken arkadaşınızı zehirliyorsunuz.

Kontrollü şekilde hayatımızı normalleştirirken tedbirleri elden bırakmayacağız. Vatandaşlarımızı salgına karşı dikkatli olmaya, kurallara riayet etmeye davet ediyorum."

 

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Erdoğan, asker, uğurlama, talimatı, verdi:, Olduğu, anda, toplayın,, götürün, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı