Haber Detayı
27 Mart 2020 - Cuma 17:34
 
‘Geçmişten Geleceğe Finike”’ projesine korona molası
Finike Belediyesi, Çin’den başlayıp tüm dünyayı saran ve ülkemizde de can kayıplarına neden olan korona virüsü nedeniyle 26-27-28 Mart tarihlerinde gerçekleştireceği “Geçmişten Geleceğe Finike” etkinliklerini ileri bir tarihe erteledi.
YEREL Haberi
‘Geçmişten Geleceğe Finike”’  projesine korona molası

haberimizvar.net-“Geçmişten Geleceğe Finike” projesi ile ilçenin tarım, turizm, arkeoloji ve şehircilik alanındaki potansiyelinin gelecek nesillere daha da geliştirilerek aktarılması, Finike’nin gelecek vizyonunun oluşturularak, katma değer yaratacak projelerin zaman içerisinde hayata geçirilmesi planlanıyordu.

FİNİKE İÇİN

Her yıl portakalların çiçek açtığı dönemde yapılması planlanan faaliyetlerle Finike’yi alternatif turizm alanında öne çıkarmayı da planlayan etkinliklerin iptal edildiğini söyleyen Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, “Finikemiz, sadece verimli topraklardan ibaret değil. İlçemizin kilometrelerce uzanan sahili, birbirinden güzel koyları, antik kentleri ve köklü bir tarihi var. Haliyle ilçemiz büyük bir potansiyele de sahip. “Geçmişten Geleceğe Finike” projesi ile sahip olduğumuz potansiyeli harekete geçirmek için çalışmalara başlamak istiyorduk” dedi.

SALGIN NEDENİYLE

Salgın nedeniyle “Geçmişten Geleceğe Finike” faaliyetlerini gerçekleştiremeyeceklerini kaydeden Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, “Ne hayallerimizden vazgeçtik ne de Finike için çalışma azmimizden. Bu kötü günler elbet geride kalacak. O gün geldiğinde ilk günkü heyecanımızla Finikemiz için çalışmaya devam edeceğiz. Bu süreçte halkımız korona virüsüne karşı duyarlı olsun. Kişisel hijyenine dikkat etsin, olabildiğince az temasta bulunsun ve acil olmadıkça evinden çıkmasın” dedi.  

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: ‘Geçmişten, Geleceğe, Finike”’, , projesine, korona, molası,
Yorumlar
Haber Yazılımı