Haber Detayı
06 Ağustos 2019 - Salı 14:14
 
İmamoğlu Antalya’ya geliyor
Ata sporu güreşte 'Türkün ilk er meydanı' olarak gösterilen Elmalı'da bu yıl 667'ncisi düzenlenen Elmalı Yağlı Güreşleri, 6-8 Eylül'de yapılacak. İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun da güreşleri izlemek için Elmalı’ya gelebileceği belirtildi
SİYASET Haberi
İmamoğlu Antalya’ya geliyor

haberimizvar.net Antalya'da 667'ncisi düzenlenen ve 'Türkün ilk er meydanı' olarak gösterilen Elmalı Yağlı Güreşleri, 6-8 Eylül'de gerçekleştirilecek. Başpehlivanların 1352 yılından beri kispet giydiği güreşlerde, aralarında Kırkpınar Başpehlivanı Ali Gürbüz, Orhan Okulu, İsmail ve Turan Balaban, Mehmet Yeşil Yeşil'in de yer aldığı başpehlivanlar mücadele edecek.

AKŞENER VE KILIÇDAROĞLU DA GELECEK

Elmalı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Durmuş Altan, Elmalı Yağlı Güreşleri'nin, Türk tarihinin en eski, ilk er meydanı olduğunu belirterek Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk'ün daveti üzerine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun da güreşleri izlemek için Elmalı'ya gelmesinin beklendiğini söyledi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: İmamoğlu, Antalya’ya, geliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı