Haber Detayı
30 Temmuz 2020 - Perşembe 13:19
 
PM’de Antalya’dan bir temsilci olmalıydı
CHP’nin hafta sonu yapılan 37. Olağan Kurultayı’nda Parti Meclisi’ne Antalya’dan birisinin sokulamaması üzerine başlayan tartışmalarla ilgili görüşüne başvurduğumuz CHP Milletvekili Rafet Zeybek, “Ben henüz kendi içimizde değerlendirmediğimiz bir konuyu basına konuşmam. Gerekli değerlendirmeyi içimizde yaparız ama tabi PM’de Antalya’nın bir temsilcisi olmalıydı” dedi.
GÜNDEM Haberi
PM’de Antalya’dan  bir temsilci olmalıydı

haberimizvar.net- CHP’nin hafta sonu yapılan 37. Olağan Kurultayı’nda Parti Meclisi’ne Antalya’dan herhangi bir ismin girememesi, Antalya CHP yönetimini kent kamuoyunda tartışılır hale getirdi. Basın ve sosyal medyada yoğun eleştirilere maruz kalan CHP İl yönetimine ilk açık eleştiriyi Antalya Milletvekili Aydın Özer yapmış, ve İl Başkanı Nusret Bayar tarafından Antalya milletvekillerinin yok sayıldığını belirterek, “İl başkanı gelip sormadı, bilgi paylaşmadı. Biz de kurultay delegesiyiz. Sonuçta ortaya böyle bir anahtar liste çıktı. Onların iddiaları yüzünden Antalya temsilcisiz kaldı. Bizlere de sorsaydı, belki bir tane arkadaşımız Parti Meclisi’nde olabilirdi. İnsan yarım ağızla olsa bile sorar” demişti.

 

BUDAK DA ELEŞTİRMİŞTİ

Parti Meclisi’nde Antalya’yı temsilcisiz bırakanların genel merkezle ve delegelerle ilişki kurmayan yöneticiler olduğunu savunan Aydın Özer, “Bu arkadaşlar yüksek bir ego içinde. Egoları yüzünden kimseye sorma ihtiyacı bile duymadılar. Çok ayıp etmişlerdir. Hepimiz için tarihi bir ayıptır. Bu kadar etkisiz ve kibirli bir yönetimin alacağı sonuç budur. Kocaeli’ni, Bursa’yı örnek alsınlar” ifadelerini kullanmıştı. Özer’in ardından Milletvekili Çetin Osman Budak da haberimizvar.net’in konuyla ilgili sorularını, “Kurultay öncesi akşam tüm delegasyonla yemekteydik. Biraradaydık. Bir şey sormak isterlerse diye. Ama soran olmadı. Bize zaten sabahın olduğunu soran yok. Oysa partimizin birlik beraberliğe her zamankinden fazla ihtiyacı var. Hiç kimsenin partiyi bölmeye, parçalamaya hakkı hukuku yoktur. Buna ben de dahil olmak üzere. Bu yüzden meseleleri bu boyutta ele alıp tartışmak gerekir. Burada birlik beraberliği tesis etmesi gereken de örgütün başıdır. Örgüt yönetimidir. Büyükşehir’i kazanmış 5 milletvekilinin olduğu bir Antalya’nın Parti Meclisi’nde temsilcisinin olmaması doğru değil. Bunu onlara sormak lazım” diye yanıtlamıştı.

 

ZEYBEK: KENDİ İÇİMİZDE KONUŞURUZ

Chp Antalya Milletvekili Rafet Zeybek ise ‘parti içi’ bir konu olduğunu ve iç değerlendirme yapmadan basına konuşmayacağını söyledi. Haberimizvarnet.’in sorularını yanıtlayan Zeybek, “Elbette PM’de bir üyemiz olması gerekiyordu ama bunun nedenlerini biz kendi aramızda konuşacağız. Bayramdan sonra il örgütüyle de, hepsiyle de konuşacağız değerlendireceğiz. Yani kimin nasıl yanlış yaptığını filan. Ama ben şimdi basına bunun nedeni şudur demem. Benim anlayışıma aykırı bir olay. Hatta bayramdan sonra genel başkanımla da bunu görüşür, kimin ne yanlışı varsa eksiklerin tespitini kendi içimizde yapar sonra da gerekli tedbirleri alırız. Veya doğru olması gereken neyse onu yaparız. Açıkçası ben şuanda birilerini suçlayarak parti içi bir kavga ortamına girmem. Partiye zarar verecek bir davranış içinde olmam. Bu benim tercihim” dedi.    

 

GENEL BAŞKANLA DA KONUŞURUZ

Zeybek, ‘konunun kamuoyunda yoğunlukla tartışıldığı ve artık parti içi mesele olmaktan çıktığı’ yolundaki soruya da şöyle yanıt verdi: “Biz değerlendirme yaparız, gerekirse basına da açıklama yaparız ama daha biz birbirimizle konuşmadan açıklamalar yapılıyor, ben buna gerek görmem. Benim kişisel yaklaşımım budur. Bir şeyin değerlendirmesini yapmadan açıklama yapmam. Kendi adıma konuşuyorum. Arkadaşlarımız açıklama yapabilir onlara bir şey demem ama benim tercihim bu yönde. Kendi içimizde bir değerlendirme yaptıktan sonra çıkar yanlış şuradaydı deriz. Ha şunu da belirteyim evet PM’de Antalya’nın bir temsilcisi olması lazımdı. Buna elbette katılıyorum.”

 

 

 

 

 

Kaynak: () - Yunus Erdoğan Editör:
Etiketler: PM’de, Antalya’dan, , bir, temsilci, olmalıydı,
Yorumlar
Haber Yazılımı