Haber Detayı
26 Haziran 2020 - Cuma 13:39
 
Ve görüşme gerçekleşti
AKP Kepez Belediye Meclis Üyesi Eşref Ural, 2014’te istifa ettiği CHP’ye geri döndü. Uzun yıllar CHP’de siyaset yapan, Muratpaşa Meclis Üyeliği görevinde bulunan ve milletvekili aday adayı da olan Ural, CHP Kepez İlçe Başkanı Önder Kurnaz ile birlikte bugün Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştü.
SİYASET Haberi
Ve görüşme gerçekleşti

haberimizvar.net-  
İLK AÇIKLAMA

Yaklaşık 6 yıllık bir aradan sonra CHP’ye dönen Eşref Ural, Kılıçdaroğlu ile görüşmeden çıktıktan sonra ilk açıklamayı haberimizvar.net’e yaptı. Ural, “Seçilmiş belediye meclis üyelerinin belediye yönetimlerinde aktif görev yapmaları halk iradesinin tecellisinin bir gereğidir. Ama Kepez Belediye Başkanı bu teamüle sıcak bakmıyor” dedi. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün halkın oyları ile seçilmiş meclis üyesini, sadece meclis çalışmalarıyla sınırlandırıp, belediye, idari ve icrai faaliyetlerinden uzak tutmayı tercih ettiğini vurgulayan Ural, “Bu anlayışın antidemokratik olduğunu ve ilaveten, demokrasi ve halk iradesinin tahakkukunu engellediğini düşünüyorum. Ve ayrıca Antalya özelinde  CHP Kepez İlçe Başkanı Önder Kurnaz'ın seçildikleri günden beri, yaptıkları halka dayalı, başarılı ve toplumun her kesimini kucaklayan çalışmalarının da CHP'ye katılma tercihimde etkisi olduğunu belirtmek isterim” diye konuştu.

 

2014’TE İSTİFA ETMİŞTİ

CHP'nin sevilen isimlerinden olan Eşref Ural, 12 Eylül 2014 tarihinde partiden istifa etmiş ve “İstifa ettim diye CHP'yi karalamayacağım” diyerek sitemkar bazı eleştirilerde bulunmuştu.  Daha sonra Kepez İlçe Kongresi'nde Ak Parti'ye katılan  Ural, Rıza Sümer’in il başkanlığı döneminde de AKP İl Yönetimi’nde yeralmıştı. Ural son yerel seçimlerde ise AKP’den Kepez Meclis Üyesi seçilmişti. Ural, AKP’li olduğu dönemde de sosyal paylaşımlarındaki yapıcı üslubuyla hemen her kesim tarafından sevilen bir sima oldu.  

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Ve, görüşme, gerçekleşti,
Yorumlar
Haber Yazılımı