Haber Girişi: 02.06.2021 - 15:45, Güncelleme: 02.06.2021 - 15:45

3Y ile geldiniz, 3Y ile gideceksiniz

 

3Y ile geldiniz, 3Y ile gideceksiniz

Ülkede çiğnenen bir anayasa, kişiye göre muamele yapan bir hukuk düzeni ve tek kişinin keyfî yönetimi olduğunu söyleyen Babacan, “3Y diye yola çıktınız, memleketi yine o 3Y ile yasaklarla, yolsuzlukla, yoksullukla bırakıp gideceksiniz” dedi.
haberimizvar.net-  DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Ankara’da partisinin Gölbaşı ilçe binasının açılışına katıldı. Açılışta konuşmasında AKP’ye seslenen Babacan, “Yasaklarla, yolsuzluklarla, yoksullukla mücadele için iktidara geldiniz. ‘3Y’ dediniz, ‘3Y’ diye yola çıktınız. Memleketi yine o 3Y ile, yasaklarla, yolsuzlukla, yoksullukla bırakıp gideceksiniz” dedi. MERKEZ BANKASI YOLGEÇEN HANI  Babacan şunları söyledi: “Erdoğan konuşuyor, dolar artıyor. Varlık Fonu’nun başkanı olarak kendisini görevlendirdi. Merkez Bankası için de aynısını yapabilir. Yazık değil mi bu insanlara? İki yılda dördüncü Merkez Bankası Başkanı... Başkanlar şamar oğlanına çevrildi. Yolgeçen hanı oldu. Merkez Bankası başkanları mevsimlik işçi oldu. Hemen kendinizi görevlendirin, bizzat oturun, faizle mücadeleyi de kendiniz yapın. Öyle uzaktan kumanda yapmayın”. ERDOĞAN SEBEP, ENFLASYON SONUÇ  “Faiz sebep, enflasyon sonuç diyor. Eğer bu tezi doğruysa faizi indirsin, hemen enflasyon düşer. Niye yapmıyor? Niye hâlâ yüzde 19? Çünkü o sebep sonuç ilişkisi yanlış. Doğru tezi söyleyeyim. Erdoğan sebep; yüksek faiz ve yüksek enflasyon sonuç. Üç yılda üç kere kur krizi oldu. ‘Merkez Bankası rezervinin nereye gittiği mi sorulur?’ diyor. Tabii ki sorulacak. Biz bu milletin alın teriyle o döviz rezervlerini topladık. 28 milyar dolardan aldık 136 milyar dolara çıkarttık. İki yılda tükettiler. Hani bir tabir vardır ya, ‘Kadının yaşı, erkeğin maaşı sorulmaz’. Erdoğan’ın da rezervleri sorulmuyor herhalde”. TEK KİŞİYE MUAMELE YAPAN HUKUK “Videolar aracılığıyla ortaya vahim iddialar saçılıyor. Yargı sus pus. Bu karanlığın suretinde çiğnenen bir anayasa, kişiye göre muamele yapan bir hukuk düzeni ve tek kişinin keyfî yönetimi görünüyor. Bu karanlığa fener tutmak için yola çıktık. DEVA Partisi, tuğlaları çekmek için değil, tertemiz bir binayı yeniden inşa etmek için yola çıktı. Bu pisliğin soruşturulması ve aydınlatılması için tertemiz bir düzen gerekiyor. Başka çare yok”. ATATÜRK’E HAKARETE SESSİZ KALINAMAZ “Ayasofya Camisi’nin açılmasından bu yana ara ara gündeme gelen bazı sorumsuzca ifadeler var. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e imayla ya da doğrudan hakaretler var. Ayasofya bizim değerimiz. Fatih Sultan Mehmet’in bizlere mirası, aynı zamanda bir insanlık mirası. Ayasofya ilelebet bir ibadethane olacaktır, ancak bunu vesile bilip Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e dil uzatanlara mutlaka haddinin bildirilmesi lazım. Sessiz kalınırsa bu haksızlık olur”. 
Ülkede çiğnenen bir anayasa, kişiye göre muamele yapan bir hukuk düzeni ve tek kişinin keyfî yönetimi olduğunu söyleyen Babacan, “3Y diye yola çıktınız, memleketi yine o 3Y ile yasaklarla, yolsuzlukla, yoksullukla bırakıp gideceksiniz” dedi.

haberimizvar.net-  DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Ankara’da partisinin Gölbaşı ilçe binasının açılışına katıldı. Açılışta konuşmasında AKP’ye seslenen Babacan, “Yasaklarla, yolsuzluklarla, yoksullukla mücadele için iktidara geldiniz. ‘3Y’ dediniz, ‘3Y’ diye yola çıktınız. Memleketi yine o 3Y ile, yasaklarla, yolsuzlukla, yoksullukla bırakıp gideceksiniz” dedi.

MERKEZ BANKASI YOLGEÇEN HANI 

Babacan şunları söyledi: “Erdoğan konuşuyor, dolar artıyor. Varlık Fonu’nun başkanı olarak kendisini görevlendirdi. Merkez Bankası için de aynısını yapabilir. Yazık değil mi bu insanlara? İki yılda dördüncü Merkez Bankası Başkanı... Başkanlar şamar oğlanına çevrildi. Yolgeçen hanı oldu. Merkez Bankası başkanları mevsimlik işçi oldu. Hemen kendinizi görevlendirin, bizzat oturun, faizle mücadeleyi de kendiniz yapın. Öyle uzaktan kumanda yapmayın”.

ERDOĞAN SEBEP, ENFLASYON SONUÇ 

“Faiz sebep, enflasyon sonuç diyor. Eğer bu tezi doğruysa faizi indirsin, hemen enflasyon düşer. Niye yapmıyor? Niye hâlâ yüzde 19? Çünkü o sebep sonuç ilişkisi yanlış. Doğru tezi söyleyeyim. Erdoğan sebep; yüksek faiz ve yüksek enflasyon sonuç. Üç yılda üç kere kur krizi oldu. ‘Merkez Bankası rezervinin nereye gittiği mi sorulur?’ diyor. Tabii ki sorulacak. Biz bu milletin alın teriyle o döviz rezervlerini topladık. 28 milyar dolardan aldık 136 milyar dolara çıkarttık. İki yılda tükettiler. Hani bir tabir vardır ya, ‘Kadının yaşı, erkeğin maaşı sorulmaz’. Erdoğan’ın da rezervleri sorulmuyor herhalde”.

TEK KİŞİYE MUAMELE YAPAN HUKUK

“Videolar aracılığıyla ortaya vahim iddialar saçılıyor. Yargı sus pus. Bu karanlığın suretinde çiğnenen bir anayasa, kişiye göre muamele yapan bir hukuk düzeni ve tek kişinin keyfî yönetimi görünüyor. Bu karanlığa fener tutmak için yola çıktık. DEVA Partisi, tuğlaları çekmek için değil, tertemiz bir binayı yeniden inşa etmek için yola çıktı. Bu pisliğin soruşturulması ve aydınlatılması için tertemiz bir düzen gerekiyor. Başka çare yok”.

ATATÜRK’E HAKARETE SESSİZ KALINAMAZ

Ayasofya Camisi’nin açılmasından bu yana ara ara gündeme gelen bazı sorumsuzca ifadeler var. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e imayla ya da doğrudan hakaretler var. Ayasofya bizim değerimiz. Fatih Sultan Mehmet’in bizlere mirası, aynı zamanda bir insanlık mirası. Ayasofya ilelebet bir ibadethane olacaktır, ancak bunu vesile bilip Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e dil uzatanlara mutlaka haddinin bildirilmesi lazım. Sessiz kalınırsa bu haksızlık olur”. 

detay alt
Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve haberimizvar.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.