GÜNDEM Haber Girişi: 21.01.2020 - 18:44, Güncelleme: 07.12.2020 - 14:04

İptali mahkemeye taşıyacağız!

 

İptali mahkemeye taşıyacağız!

Konyaaltı sahili elinden alınan Ender Alkoçlar, “Projeyi tekrar eski metruk haline geri döndürmeye kimsenin hakkı olmadığı gibi yapılan işlem hukuka aykırıdır. Tüm yasal işlemler başlatılacak” dedi. Alkoçlar sahilde 3 bin çalışanları olduğunu da iddia etti.
haberimizvar.net-Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Konyaaltı sahili işletme ihalesinin belediye encümen kararı ile tek taraflı olarak fesih edilmesi üzerine işletmeci Ender Alkoçlar da açıklama yaptı. AKP iktidarına övgüler düzen Hülya Koçyiğit’in damadı olan Alkoçlar ve Alse şirketlerinin yönetim kurulu başkanı Alkoçlar, “Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile ortaklığımız arasında yapılan 20 Nisan 2018 tarihli kira sözleşmesi, tamamen ihale şartnamesine uygundur. Sözleşme toplamda 28 yıl sürelidir ve bugüne kadar Büyükşehir Belediyesi’ne karşı tüm mükellefiyetlerimiz eksiksiz olarak yerine getirilmiştir” dedi. ‘ESKİ METRUK HALİNE GERİ DÖNER’ Ender Alkoçlar şunları söyledi: “Ortaklığımız ve tüm kiracı işletme paydaşlarımız sözleşme şartlarına uygun faaliyetlerine devam etmektedir. Kusurumuz olmadan tek taraflı yapılan iptal ve oluşturulmaya çalışılan algı operasyonu sonucu uğrayacağımız ticari itibar kaybı için ayrıca dava açılacağı gibi, söz konusu idare tarafından alınan tek taraflı kararın uygulanması ilgili mahkemelerin dava süreci sonunda vereceği kararla geçerli olabilecektir. Ortaklığımızı ve proje kapsamında kiracı olarak faaliyet gösteren işletmecileri mağdur etmeye, Türkiye’nin 70 yıllık turizm markası Alkoçlar tarafından profesyonelce işletilen bu projeyi, tekrar eski metruk haline geri döndürmeye kimsenin hakkı olmadığı gibi yapılan işlem hukuka aykırıdır”. ‘İPTAL KARARI SİYASİ BİR KARARDIR’ Büyükşehir Belediyesi’nin iptal kararının siyasi olduğunu ileri süren Alkoçlar, “Büyükşehir Belediye Başkanlığının bu haksız tasarrufu, gerek bizlere gerekse işletmecilerimize karşı işlenmiş, birçok yasanın ihlal edildiği nitelikte bir suçtur ve mağduriyet oluşturmuştur. Büyükşehir Belediye başkanlığının ortaklığımız aleyhine yapmış olduğu her türlü yasal dayanaktan yoksun, bu tek taraflı eylemine karşı, tarafımızdan tüm yasal süreçler başlatılacak olup, konunun adli makamlar nezdinde kısa sürede hakkaniyetle neticeleneceğine inancımız sonsuzdur. Ortaklığımız, tüm işletmelerimiz ve 3 bin çalışanımızla, Antalya halkına hizmet vermeye devam ettiğimizi tüm kamuoyuna duyurulur” ifadelerini kullandı.  
Konyaaltı sahili elinden alınan Ender Alkoçlar, “Projeyi tekrar eski metruk haline geri döndürmeye kimsenin hakkı olmadığı gibi yapılan işlem hukuka aykırıdır. Tüm yasal işlemler başlatılacak” dedi. Alkoçlar sahilde 3 bin çalışanları olduğunu da iddia etti.

haberimizvar.net-Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Konyaaltı sahili işletme ihalesinin belediye encümen kararı ile tek taraflı olarak fesih edilmesi üzerine işletmeci Ender Alkoçlar da açıklama yaptı. AKP iktidarına övgüler düzen Hülya Koçyiğit’in damadı olan Alkoçlar ve Alse şirketlerinin yönetim kurulu başkanı Alkoçlar, “Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile ortaklığımız arasında yapılan 20 Nisan 2018 tarihli kira sözleşmesi, tamamen ihale şartnamesine uygundur. Sözleşme toplamda 28 yıl sürelidir ve bugüne kadar Büyükşehir Belediyesi’ne karşı tüm mükellefiyetlerimiz eksiksiz olarak yerine getirilmiştir” dedi.

‘ESKİ METRUK HALİNE GERİ DÖNER’

Ender Alkoçlar şunları söyledi: “Ortaklığımız ve tüm kiracı işletme paydaşlarımız sözleşme şartlarına uygun faaliyetlerine devam etmektedir. Kusurumuz olmadan tek taraflı yapılan iptal ve oluşturulmaya çalışılan algı operasyonu sonucu uğrayacağımız ticari itibar kaybı için ayrıca dava açılacağı gibi, söz konusu idare tarafından alınan tek taraflı kararın uygulanması ilgili mahkemelerin dava süreci sonunda vereceği kararla geçerli olabilecektir. Ortaklığımızı ve proje kapsamında kiracı olarak faaliyet gösteren işletmecileri mağdur etmeye, Türkiye’nin 70 yıllık turizm markası Alkoçlar tarafından profesyonelce işletilen bu projeyi, tekrar eski metruk haline geri döndürmeye kimsenin hakkı olmadığı gibi yapılan işlem hukuka aykırıdır”.

‘İPTAL KARARI SİYASİ BİR KARARDIR’

Büyükşehir Belediyesi’nin iptal kararının siyasi olduğunu ileri süren Alkoçlar, “Büyükşehir Belediye Başkanlığının bu haksız tasarrufu, gerek bizlere gerekse işletmecilerimize karşı işlenmiş, birçok yasanın ihlal edildiği nitelikte bir suçtur ve mağduriyet oluşturmuştur. Büyükşehir Belediye başkanlığının ortaklığımız aleyhine yapmış olduğu her türlü yasal dayanaktan yoksun, bu tek taraflı eylemine karşı, tarafımızdan tüm yasal süreçler başlatılacak olup, konunun adli makamlar nezdinde kısa sürede hakkaniyetle neticeleneceğine inancımız sonsuzdur. Ortaklığımız, tüm işletmelerimiz ve 3 bin çalışanımızla, Antalya halkına hizmet vermeye devam ettiğimizi tüm kamuoyuna duyurulur” ifadelerini kullandı.  

detay alt
Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve haberimizvar.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.