Haber Girişi: 05.09.2021 - 13:01, Güncelleme: 05.09.2021 - 13:05

Kılıçdaroğlu’ndan gençlere otomobil sözü

 

Kılıçdaroğlu’ndan gençlere otomobil sözü

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, gençlere 6 vaadini açıkladı. Gençlerin alacağı ilk otomobilde ÖTV sıfırlanacak ve KYK kredisi borçları faizsiz yapılandırılacak.
HABERİMİZVAR – CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından paylaştığı videoyla, “İktidarı seçimle devralmamıza az kaldı. Ortada bir enkaz var, biz bu enkazı da toparlarız. Sizden çalınanları telafi edeceğim” diyerek, gençlere yönelik 6 vaadini açıkladı. Kılıçdaroğlu, tweetinde “Sevgili gençler, çalışmalarımızı tamamladık. Size güzel haberler vereceğim için ayrı bir heyecanlıyım. Biliyorum, bu iktidarın elinden en çok siz çektiniz, bu yüzden önceliğim de siz olacaksınız. Bu videoyu atın fav’a” ifadesini kullanırken, gençlere yönelik vaatlerini anlattı. GENÇLERE YÖNELİK 6 VAAT Kılıçdaroğlu’nun gençlere yönelik 6 vaadi şöyle: “1- Gençlerin ilk cep telefonu ve oyun konsolu alımlarında ÖTV sıfırlanacak. İlk internet aboneliklerinden vergi alınmayacak ve indirimli paketlere ulaşmaları sağlanacak. 2- KYK öğrenim kredisi borçları sıfır faizle yapılandırılacak. Faizsiz ve taksitli geri ödeme süreci işe başladıktan sonra uygulamaya konulacak. 3- Üniversiteye kayıt yaptıran 18 yaş üstü her gence kültür-sanat etkinliklerinde kullanabileceği 1000 TL bakiyeli kart ya da mobil uygulama tanımlanacak. Bu kart veya mobil uygulama finansal teknoloji ürünü olacak. 4- Aile destekleri sigortasından yararlanan ailelerin çocuklarına kamuya personel alımında pozitif ayrımcılık yapılacak, mülakat kaldırılacak. Zorunlu hallerde kamera kaydıyla mülakat olacak, torpile kökten son verilecek. Yerel yönetimler de dahil her pozisyon için şeffaf kurallarla işe alım yapılacak. 5- Gençlerden yani sizden pasaport çıkartma işlemi veya yurt dışına çıkış harcı alınmayacak. 6- Gençlerin alacağı ilk sıfır otomobilde ÖTV sıfırlanacak”. 
CHP Lideri Kılıçdaroğlu, gençlere 6 vaadini açıkladı. Gençlerin alacağı ilk otomobilde ÖTV sıfırlanacak ve KYK kredisi borçları faizsiz yapılandırılacak.

HABERİMİZVAR – CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından paylaştığı videoyla, “İktidarı seçimle devralmamıza az kaldı. Ortada bir enkaz var, biz bu enkazı da toparlarız. Sizden çalınanları telafi edeceğim” diyerek, gençlere yönelik 6 vaadini açıkladı. Kılıçdaroğlu, tweetinde “Sevgili gençler, çalışmalarımızı tamamladık. Size güzel haberler vereceğim için ayrı bir heyecanlıyım. Biliyorum, bu iktidarın elinden en çok siz çektiniz, bu yüzden önceliğim de siz olacaksınız. Bu videoyu atın fav’a” ifadesini kullanırken, gençlere yönelik vaatlerini anlattı.

GENÇLERE YÖNELİK 6 VAAT

Kılıçdaroğlu’nun gençlere yönelik 6 vaadi şöyle:

“1- Gençlerin ilk cep telefonu ve oyun konsolu alımlarında ÖTV sıfırlanacak. İlk internet aboneliklerinden vergi alınmayacak ve indirimli paketlere ulaşmaları sağlanacak.

2- KYK öğrenim kredisi borçları sıfır faizle yapılandırılacak. Faizsiz ve taksitli geri ödeme süreci işe başladıktan sonra uygulamaya konulacak.

3- Üniversiteye kayıt yaptıran 18 yaş üstü her gence kültür-sanat etkinliklerinde kullanabileceği 1000 TL bakiyeli kart ya da mobil uygulama tanımlanacak. Bu kart veya mobil uygulama finansal teknoloji ürünü olacak.

4- Aile destekleri sigortasından yararlanan ailelerin çocuklarına kamuya personel alımında pozitif ayrımcılık yapılacak, mülakat kaldırılacak. Zorunlu hallerde kamera kaydıyla mülakat olacak, torpile kökten son verilecek. Yerel yönetimler de dahil her pozisyon için şeffaf kurallarla işe alım yapılacak.

5- Gençlerden yani sizden pasaport çıkartma işlemi veya yurt dışına çıkış harcı alınmayacak.

6- Gençlerin alacağı ilk sıfır otomobilde ÖTV sıfırlanacak”. 

detay alt
Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.