GÜNDEM (DHA) - Demirören Haber Ajansı | Haber Girişi: 01.07.2021 - 17:24, Güncelleme: 01.07.2021 - 17:24

MATSO meclis salonuna Ahmet Boztaş ismi verildi

 

MATSO meclis salonuna Ahmet Boztaş ismi verildi

MATSO haziran ayı olağan meclis toplantısında, MATSO meclis salonu adının 'MATSO Ahmet Boztaş Meclis Salonu' olarak değiştirilmesi yönünde oybirliğiyle karar alındı.
haberimizvar.net- Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) haziran ayı olağan meclis toplantısı gerçekleştirildi. Meclis Başkanı Ömer Kasapoğlu başkanlığında MATSO meclis salonunda gerçekleştirilen toplantının açılışında Covid-19 nedeniyle 4 Mayıs 2021 tarihinde yaşamını yitiren MATSO Başkanı Ahmet Boztaş'ın anısına onun görev yaptığı 2013-2021 tarihleri arasında yapılan faaliyetleri anlatan video izlendi. Daha sonra gündem maddelerine geçilerek, MATSO Meclis Toplantı Salonunun ismi oybirliğiyle 'MATSO Ahmet Boztaş Meclis Salonu' olarak değiştirilmesi yönünde karar alındı. MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Seydi Tahsin Güngör, merhum Başkan Ahmet Boztaş'ın yolunda ilerleyerek kaldığı yerden projelerini sürdürdüklerini söyledi. MATSO olarak Ahmet Boztaş'ın ismini yaşatmak amacıyla MATSO Meclis Toplantı Salonuna oy birliğiyle ismini verdiklerini kaydeden Güngör, "Başkanımız Manavgat, iş dünyasına ve MATSO'ya çok büyük hizmetler yaptı. Meclis ve yönetim olarak başkanımızın bıraktığı bayrağı kaldığı yerden azimle çalışarak aynı şekilde sürdüreceğiz" dedi. MATSO'ya emeği geçen herkese teşekkür eden Güngör, "Başta Covid-19 nedeniyle kaybettiğimiz merhum Başkanımız Ahmet Boztaş olmak üzere odamızın kurulması ve görevleri döneminde büyük emekleri olan ve ahrete irtihal eden Mustafa İsmet Özdemir, Mehmet Necat İnci, Yusuf Altunay ve Hayri Şenel'e Allah'tan rahmet diliyorum mekânları cennet olsun. Odamızın kurucularına, geçmişten günümüze görev alan başkan, yönetim ve meclis üyelerimize çok teşekkür ediyorum" diye konuştu. 'MANAVGAT EKONOMİSİNİ ÇEŞİTLENDİRMEK İÇİN ÇABA GÖSTERİYORUZ' Manavgat ekonomisinin çeşitlendirilmesi ve güçlendirilmesi yönünde çaba gösterdiklerini belirterek, oda olarak bir dizi çalışmalar yaptıklarını söyleyen Güngör, "Turizmde ürün ve pazar çeşitlendirilmesi, tarımda ürün çeşitliğinin sağlanarak ürün yığılmasının önüne geçilmesi ve nitelikli ve katma değeri yüksek ürün elde edilmesi amacıyla çeşitli çalışmalar yapacağız" dedi. Manavgat OSB'nin kurulduğunu kaydeden Güngör, OSB'nin tam olarak faaliyete geçmesiyle turizm ve tarım ağırlıklı olan Manavgat ekonomisinin OSB ile çeşitleneceğini, iş alanı ortaya çıkacağını ve çok sayıda kişiye istihdam sağlanacağını söyledi. Manavgat'ta üniversite kurulması için çaba gösterdiklerini vurgulayan Güngör, "Şehre ilk fakültenin kurulması ve inşaatını yapan kurum olmaktan dolayı da mutluyuz. Mevcut fakültelerin tamamlanmasıyla hayalimiz olan Manavgat Üniversitesi'nin hayata geçirilmesi ve merhum Ahmet Boztaş Başkanımızın koymuş olduğu 10 yılda 25 bin öğrenci hedefine ulaşmak için çalışacağız" diye konuştu. Merhum Başkan Ahmet Boztaş'ın yapmış olduğu hizmetlerin üzerine koyarak çalışmalar yapacaklarını ifade eden Güngör,  yönetim, meclis ve oda organları ile iş dünyasına ve Manavgat'a güzel hizmetler yapacaklarını söyledi. Güngör, üyelere yönelik pazarlama satış markalaşma e-ticaret, ihracat, personel eğitimleri noktasında yol gösterici çalışmalarda bulunacaklarını kaydetti.   
MATSO haziran ayı olağan meclis toplantısında, MATSO meclis salonu adının 'MATSO Ahmet Boztaş Meclis Salonu' olarak değiştirilmesi yönünde oybirliğiyle karar alındı.

haberimizvar.net- Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) haziran ayı olağan meclis toplantısı gerçekleştirildi. Meclis Başkanı Ömer Kasapoğlu başkanlığında MATSO meclis salonunda gerçekleştirilen toplantının açılışında Covid-19 nedeniyle 4 Mayıs 2021 tarihinde yaşamını yitiren MATSO Başkanı Ahmet Boztaş'ın anısına onun görev yaptığı 2013-2021 tarihleri arasında yapılan faaliyetleri anlatan video izlendi. Daha sonra gündem maddelerine geçilerek, MATSO Meclis Toplantı Salonunun ismi oybirliğiyle 'MATSO Ahmet Boztaş Meclis Salonu' olarak değiştirilmesi yönünde karar alındı.

MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Seydi Tahsin Güngör, merhum Başkan Ahmet Boztaş'ın yolunda ilerleyerek kaldığı yerden projelerini sürdürdüklerini söyledi. MATSO olarak Ahmet Boztaş'ın ismini yaşatmak amacıyla MATSO Meclis Toplantı Salonuna oy birliğiyle ismini verdiklerini kaydeden Güngör, "Başkanımız Manavgat, iş dünyasına ve MATSO'ya çok büyük hizmetler yaptı. Meclis ve yönetim olarak başkanımızın bıraktığı bayrağı kaldığı yerden azimle çalışarak aynı şekilde sürdüreceğiz" dedi.

MATSO'ya emeği geçen herkese teşekkür eden Güngör, "Başta Covid-19 nedeniyle kaybettiğimiz merhum Başkanımız Ahmet Boztaş olmak üzere odamızın kurulması ve görevleri döneminde büyük emekleri olan ve ahrete irtihal eden Mustafa İsmet Özdemir, Mehmet Necat İnci, Yusuf Altunay ve Hayri Şenel'e Allah'tan rahmet diliyorum mekânları cennet olsun. Odamızın kurucularına, geçmişten günümüze görev alan başkan, yönetim ve meclis üyelerimize çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

'MANAVGAT EKONOMİSİNİ ÇEŞİTLENDİRMEK İÇİN ÇABA GÖSTERİYORUZ'

Manavgat ekonomisinin çeşitlendirilmesi ve güçlendirilmesi yönünde çaba gösterdiklerini belirterek, oda olarak bir dizi çalışmalar yaptıklarını söyleyen Güngör, "Turizmde ürün ve pazar çeşitlendirilmesi, tarımda ürün çeşitliğinin sağlanarak ürün yığılmasının önüne geçilmesi ve nitelikli ve katma değeri yüksek ürün elde edilmesi amacıyla çeşitli çalışmalar yapacağız" dedi.

Manavgat OSB'nin kurulduğunu kaydeden Güngör, OSB'nin tam olarak faaliyete geçmesiyle turizm ve tarım ağırlıklı olan Manavgat ekonomisinin OSB ile çeşitleneceğini, iş alanı ortaya çıkacağını ve çok sayıda kişiye istihdam sağlanacağını söyledi. Manavgat'ta üniversite kurulması için çaba gösterdiklerini vurgulayan Güngör, "Şehre ilk fakültenin kurulması ve inşaatını yapan kurum olmaktan dolayı da mutluyuz. Mevcut fakültelerin tamamlanmasıyla hayalimiz olan Manavgat Üniversitesi'nin hayata geçirilmesi ve merhum Ahmet Boztaş Başkanımızın koymuş olduğu 10 yılda 25 bin öğrenci hedefine ulaşmak için çalışacağız" diye konuştu.

Merhum Başkan Ahmet Boztaş'ın yapmış olduğu hizmetlerin üzerine koyarak çalışmalar yapacaklarını ifade eden Güngör,  yönetim, meclis ve oda organları ile iş dünyasına ve Manavgat'a güzel hizmetler yapacaklarını söyledi. Güngör, üyelere yönelik pazarlama satış markalaşma e-ticaret, ihracat, personel eğitimleri noktasında yol gösterici çalışmalarda bulunacaklarını kaydetti. 
<a href=MATSO HAZIRAN AYI OLAGAN MECLIS TOPLANTISINDA, MATSO MECLIS SALONU ADININ 'MATSO AHMET BOZTAS MECLIS SALONU' OLARAK DEGISTIRILMESI YONUNDE OYBIRLIGIYLE KARAR ALINDI.(FOTO:MANAVGAT-DHA)" src="https://ajans.dha.com.tr/images/thumbnail/muhabir/2021_07/2021_07_01/3d4b8fcd92eb0c235eaf95185f6318ce.jpg" />

<a href=MATSO HAZIRAN AYI OLAGAN MECLIS TOPLANTISINDA, MATSO MECLIS SALONU ADININ 'MATSO AHMET BOZTAS MECLIS SALONU' OLARAK DEGISTIRILMESI YONUNDE OYBIRLIGIYLE KARAR ALINDI.(SEYDI TAHSIN GUNGOR)(FOTO:MANAVGAT-DHA)" src="https://ajans.dha.com.tr/images/thumbnail/muhabir/2021_07/2021_07_01/5182c06acf17437dad762b1e5ba33141.jpg" />

 

detay alt
Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve haberimizvar.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.