Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
GÜNDEM Haber Girişi: 01.03.2021 - 15:16, Güncelleme: 01.03.2021 - 16:27

Melih Bulu seçimi tanımadı

 

Melih Bulu seçimi tanımadı

Boğaziçi Üniversitesi’nin kayyum rektörü Melih Bulu, Sosyal Bilimler Enstitüsü müdürlüğü için yapılan seçimi tanımadı, üniversitenin teamüllerine aykırı biçimde atama yaptı.
Haberimizvar.net-Protestoların devam ettiği Boğaziçi Üniversitesi’nde kayyum rektör Melih Bulu’nun yaptığı atamalar sürüyor. AKP’li Rektör Melih Bulu ile çalışmayı kabul eden iki öğretim üyesinden biri olan Prof. Dr. Naci İnci, rektör yardımcılığı görevinin yanı sıra vekâleten Sosyal Bilimler Enstitüsü (SBE) müdürü olarak atandı. Fizik bölümü öğretim üyesi olan İnci'nin sosyoloji, siyaset bilimi, tarih, psikoloji gibi bölümlerin yer aldığı SBE’ye atanması dikkat çekti. YİNE BOĞAZİÇİ YİNE ATAMA Boğaziçi Üniversitesi kaynaklarından edinilen bilgiye göre şimdiye kadar enstitü müdürlükleri de dâhil olmak üzere akademik ve idari konumlarda görev alacak olan öğretim üyeleri, ilgili akademik kadronun kapalı oyla yapılan tercih belirleme seçimi ile belirleniyordu. Ardından seçilen kişiler üniversite üst yönetimi tarafından bu göreve atanıyordu. Kayyum Rektör Bulu bu atamasıyla, üniversitenin teamüllerini ihlal etmiş oldu. İLK DENEMESİ OLMAMIŞTI 9 Şubat’ta çevrimiçi olarak gerçekleşen ve Prof. Dr. Ünal Zenginobuz'un tek aday olduğu seçimde Zenginobuz, oy çokluğuyla SBE müdürlüğüne seçilmişti. Ancak seçimi tanımayan kayyum Bulu, İşletme Bölümü'nden bir öğretim üyesinin SBE müdürü olarak atandığını ilan etmişti. Bahsi geçen öğretim üyesi ise çeşitli gerekçeler göstererek görevi kabul edemeyeceğini belirtmişti. Ardından da dün kayyum Rektör yeni atamayı gerçekleştirerek fizik bölümü öğretim üyesi olan İnci’yi atadı.  
Boğaziçi Üniversitesi’nin kayyum rektörü Melih Bulu, Sosyal Bilimler Enstitüsü müdürlüğü için yapılan seçimi tanımadı, üniversitenin teamüllerine aykırı biçimde atama yaptı.

Haberimizvar.net-Protestoların devam ettiği Boğaziçi Üniversitesi’nde kayyum rektör Melih Bulu’nun yaptığı atamalar sürüyor. AKP’li Rektör Melih Bulu ile çalışmayı kabul eden iki öğretim üyesinden biri olan Prof. Dr. Naci İnci, rektör yardımcılığı görevinin yanı sıra vekâleten Sosyal Bilimler Enstitüsü (SBE) müdürü olarak atandı. Fizik bölümü öğretim üyesi olan İnci'nin sosyoloji, siyaset bilimi, tarih, psikoloji gibi bölümlerin yer aldığı SBE’ye atanması dikkat çekti.

YİNE BOĞAZİÇİ YİNE ATAMA

Boğaziçi Üniversitesi kaynaklarından edinilen bilgiye göre şimdiye kadar enstitü müdürlükleri de dâhil olmak üzere akademik ve idari konumlarda görev alacak olan öğretim üyeleri, ilgili akademik kadronun kapalı oyla yapılan tercih belirleme seçimi ile belirleniyordu. Ardından seçilen kişiler üniversite üst yönetimi tarafından bu göreve atanıyordu.

Kayyum Rektör Bulu bu atamasıyla, üniversitenin teamüllerini ihlal etmiş oldu.

İLK DENEMESİ OLMAMIŞTI

9 Şubat’ta çevrimiçi olarak gerçekleşen ve Prof. Dr. Ünal Zenginobuz'un tek aday olduğu seçimde Zenginobuz, oy çokluğuyla SBE müdürlüğüne seçilmişti. Ancak seçimi tanımayan kayyum Bulu, İşletme Bölümü'nden bir öğretim üyesinin SBE müdürü olarak atandığını ilan etmişti. Bahsi geçen öğretim üyesi ise çeşitli gerekçeler göstererek görevi kabul edemeyeceğini belirtmişti. Ardından da dün kayyum Rektör yeni atamayı gerçekleştirerek fizik bölümü öğretim üyesi olan İnci’yi atadı.

 

Habere ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve haberimizvar.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.