Haber Girişi: 06.08.2021 - 17:27, Güncelleme: 06.08.2021 - 17:27

Milli Eğitim’de devir teslim/ Okulları kapalı tutma lüksümüz yok

 

Milli Eğitim’de devir teslim/ Okulları kapalı tutma lüksümüz yok

Yeni Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, devir teslim töreninde yaptığı konuşmada, “1.5 yılda pandemi dolayısıyla yaşanan kaybın telafisi için yapılan çalışmalar güncellenerek aynen devam edecek. Okulları kapalı tutma lüksümüz yoktur” dedi.
haberimizvar.net- Yeni Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, görevini eski bakan Ziya Selçuk’tan devraldı. Bakanlık görevini Mahmut Özer’e devreden Selçuk, MEB’de düzenlenen törende yaptığı konuşmada, 10 Temmuz 2018 tarihinde başladığı bakanlık görevinin bugün itibarıyla sona erdiğini belirtti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, ‘kendisine milletin çocuklarına hizmet etme fırsatı verdiği için’ teşekkür eden Selçuk, yeni bakan Mahmut Özer’e başarılar diledi.  ZOR BİR GÖREV DEVRALDIM  Özer de kendisini bu göreve layık gören Erdoğan’a teşekkür ederek, büyük bir sorumluluk üstlendiğini ve çok zor bir görevi devraldığının farkında olduğunu söyledi. Son 1,5 yıldır Covid-19 salgınının getirdiği zorluklar nedeniyle tüm dünyada ve Türkiye’de eğitimi asgari düzeyde sağlamanın ciddi bir mesele haline geldiğini ifade eden Özer, “Bu zor görevi devralırken en büyük avantajım 3 yıl birlikte kendisinin bakan yardımcısı olarak çalışmış olmamdır. Kendilerine bu süreç içerisinde ekiplerinde bana yer verdikleri için şükranlarımı sunuyorum. Sayın Bakan’ımız döneminde başlayan ve bir kısmını birlikte başarılı bir şekilde yürüttüğümüz çok önemli projeler var, bunları devam ettireceğiz. Öğretim üyesi bir eğitimci ve Milli Eğitim Bakanı olarak en temel amacım tüm çocuklarımızın, Türkiye’nin neresinde olursa olsun kaliteli bir eğitim almaları için fırsat eşitliği sağlamaktır” dedi.  YÜZ YÜZE EĞİTİM KRİTİK OLDU  Eylül ayında okulların açılması için ne gerekiyorsa yapacaklarını belirten Özer, “Geçen 1.5 yılda pandemi dolayısıyla yaşanan kaybın telafisi için yapılan çalışmalar güncellenerek aynen devam edecek. İlk önceliğim gerekli tüm tedbirleri alarak, okulları tıpkı pandemi öncesinde olduğu gibi yüz yüze eğitime hazır hale getirmektir. Türkiye’nin geleceği için yüz yüze eğitime bir an önce geçmek oldukça kritik bir hal almıştır. Okulların açılması için vakaların belirsiz bir gelecekte tamamen sıfırlanmasını bekleyemeyiz. Pandemi dolayısıyla çocuklarımızın bedensel ve zihinsel olarak daha fazla olumsuz etkilenmelerine de müsaade edemeyiz. Artık okulları kapalı tutma gibi bir lüksümüz yoktur” diye konuştu 
Yeni Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, devir teslim töreninde yaptığı konuşmada, “1.5 yılda pandemi dolayısıyla yaşanan kaybın telafisi için yapılan çalışmalar güncellenerek aynen devam edecek. Okulları kapalı tutma lüksümüz yoktur” dedi.

haberimizvar.net- Yeni Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, görevini eski bakan Ziya Selçuk’tan devraldı. Bakanlık görevini Mahmut Özer’e devreden Selçuk, MEB’de düzenlenen törende yaptığı konuşmada, 10 Temmuz 2018 tarihinde başladığı bakanlık görevinin bugün itibarıyla sona erdiğini belirtti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, ‘kendisine milletin çocuklarına hizmet etme fırsatı verdiği için’ teşekkür eden Selçuk, yeni bakan Mahmut Özer’e başarılar diledi.

 ZOR BİR GÖREV DEVRALDIM

 Özer de kendisini bu göreve layık gören Erdoğan’a teşekkür ederek, büyük bir sorumluluk üstlendiğini ve çok zor bir görevi devraldığının farkında olduğunu söyledi. Son 1,5 yıldır Covid-19 salgınının getirdiği zorluklar nedeniyle tüm dünyada ve Türkiye’de eğitimi asgari düzeyde sağlamanın ciddi bir mesele haline geldiğini ifade eden Özer, “Bu zor görevi devralırken en büyük avantajım 3 yıl birlikte kendisinin bakan yardımcısı olarak çalışmış olmamdır. Kendilerine bu süreç içerisinde ekiplerinde bana yer verdikleri için şükranlarımı sunuyorum. Sayın Bakan’ımız döneminde başlayan ve bir kısmını birlikte başarılı bir şekilde yürüttüğümüz çok önemli projeler var, bunları devam ettireceğiz. Öğretim üyesi bir eğitimci ve Milli Eğitim Bakanı olarak en temel amacım tüm çocuklarımızın, Türkiye’nin neresinde olursa olsun kaliteli bir eğitim almaları için fırsat eşitliği sağlamaktır” dedi.

 YÜZ YÜZE EĞİTİM KRİTİK OLDU

 Eylül ayında okulların açılması için ne gerekiyorsa yapacaklarını belirten Özer, “Geçen 1.5 yılda pandemi dolayısıyla yaşanan kaybın telafisi için yapılan çalışmalar güncellenerek aynen devam edecek. İlk önceliğim gerekli tüm tedbirleri alarak, okulları tıpkı pandemi öncesinde olduğu gibi yüz yüze eğitime hazır hale getirmektir. Türkiye’nin geleceği için yüz yüze eğitime bir an önce geçmek oldukça kritik bir hal almıştır. Okulların açılması için vakaların belirsiz bir gelecekte tamamen sıfırlanmasını bekleyemeyiz. Pandemi dolayısıyla çocuklarımızın bedensel ve zihinsel olarak daha fazla olumsuz etkilenmelerine de müsaade edemeyiz. Artık okulları kapalı tutma gibi bir lüksümüz yoktur” diye konuştu 

detay alt
Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve haberimizvar.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.