''O bina bakanlığın''

YEREL 29.03.2024 - 13:45, Güncelleme: 29.03.2024 - 13:49
 

''O bina bakanlığın''

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Adayı Muhittin Böcek, Haşim İşcan Kültür Merkezi'nin bakımsızlığından şikayet eden Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Tamer Karadağlı'ya cevap verdi. Böcek, söz konusu binanın belediyeye değil, Kültür ve Turizm Bakanlığı'na ait olduğunu belirterek, "Halkı yanıltıcı siyasi propaganda yapmak yerine bu arkadaş, genel müdürlük görevini yapıyor olsaydı biliyor olması gerekirdi" dedi.

haberimizvar.net- Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Muhittin Böcek seçime 2 gün kala Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Tamer Karadağlı’nın Antalya’ya gelip Haşim İşcan Kültür Merkezi’nin bakımsızlığını videoya çekerek sosyal medyada yayınlaması ve Büyükşehir Belediyesi’ni suçlaması üzerine açıklama yaptı. Başkan Böcek, Karadağlı’nın bakımsızlıktan şikayet ettiği ve “rezalet” diye tanımladığı binanın bakım, onarım, tamirat ve işletmesinin Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın uhdesinde olduğunu söyledi.  BİRİLERİNİ SEÇİM TELAŞI SARMIŞ “Seçime 2 gün kala görüyorum ki birilerini seçim telaşı iyice sarmış” diyen Başkan Böcek, şunları söyledi: “Genel Müdürleri Tamer Karadağlı’yı siyaset yapsın diye Antalya’ya göndermişler. Şimdi Sayın Kültür ve Turizm Bakanı’na ve Devlet Tiyatroları Genel Müdürü’ne açık çağrı yapıyorum. Belediye’nin 2006 yılında Bakanlığa tahsis ettiği Haşim İşcan Kültür Merkezi Tesislerinde, onarım, bakım ve tamirat sözleşmede de açık olarak yazılı olduğu üzere bakanlığın uhdesindedir. Halkı yanıltıcı siyasi propaganda yapmak yerine bu arkadaş genel müdürlük görevini yapıyor olsaydı biliyor olması gerekirdi” dedi.  ANTALYA ŞEHİR TİYATROLARI’NIN SALONLARINI GEZSİN Tamer Karadağlı’nın, Devlet Tiyatroları Genel Müdürü bir devlet memuru olarak, seçim yasaklarının başladığı bir dönemde suç işleyerek Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne çamur atmaya çalıştığını söyleyen Başkan Böcek,” Kendisi çok gezmek istiyorsa bizim belediyemizin Antalya Şehir Tiyatrolarının salonlarını, tesislerini, imkanlarını gezebilir. Sanata ve sanatçıya ne kadar çok önem verdiğimizi görebilir. Kendilerinin Antalya halkını cezalandırır gibi ilgilenmedikleri, bakım onarım yapmadıkları bu tesiste Antalya’ ya gelip videolarla halkı aldatmaya çalışmak, çok ucuz bir siyasi yöntemdir” diye konuştu.  HAREM SELAMLIK HAVUZLARI DA KONUŞABİLİRİZ Başkan Böcek, “Tiyatroyu, operayı genel müdür isterse gelip bizimle tabi ki konuşabilir ama geldiğinde tabi destekledikleri adayın Kepez’de açtığı ve kadın erkek birlikte girilemeyen yüzme havuzlarını da konuşabiliriz kendisiyle. Biz kültür sanat çağdaşlık derken turizm şehrinde ruhsat verilemeyen tesisleri de konuşabiliriz isterse” ifadelerini kullandı.  Başkan Böcek sözlerini Shakespeare’in şu sözleriyle noktaladı: “EN KARA GÜNAHLARI İŞLETECEKLERİ ZAMAN ŞEYTANLAR BUNU ÖNCE SEVAP DİYE YUTTURMAYA KALKARLAR.”
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Adayı Muhittin Böcek, Haşim İşcan Kültür Merkezi'nin bakımsızlığından şikayet eden Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Tamer Karadağlı'ya cevap verdi. Böcek, söz konusu binanın belediyeye değil, Kültür ve Turizm Bakanlığı'na ait olduğunu belirterek, "Halkı yanıltıcı siyasi propaganda yapmak yerine bu arkadaş, genel müdürlük görevini yapıyor olsaydı biliyor olması gerekirdi" dedi.

haberimizvar.net- Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Muhittin Böcek seçime 2 gün kala Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Tamer Karadağlı’nın Antalya’ya gelip Haşim İşcan Kültür Merkezi’nin bakımsızlığını videoya çekerek sosyal medyada yayınlaması ve Büyükşehir Belediyesi’ni suçlaması üzerine açıklama yaptı. Başkan Böcek, Karadağlı’nın bakımsızlıktan şikayet ettiği ve “rezalet” diye tanımladığı binanın bakım, onarım, tamirat ve işletmesinin Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın uhdesinde olduğunu söyledi. 


BİRİLERİNİ SEÇİM TELAŞI SARMIŞ
“Seçime 2 gün kala görüyorum ki birilerini seçim telaşı iyice sarmış” diyen Başkan Böcek, şunları söyledi: “Genel Müdürleri Tamer Karadağlı’yı siyaset yapsın diye Antalya’ya göndermişler. Şimdi Sayın Kültür ve Turizm Bakanı’na ve Devlet Tiyatroları Genel Müdürü’ne açık çağrı yapıyorum. Belediye’nin 2006 yılında Bakanlığa tahsis ettiği Haşim İşcan Kültür Merkezi Tesislerinde, onarım, bakım ve tamirat sözleşmede de açık olarak yazılı olduğu üzere bakanlığın uhdesindedir. Halkı yanıltıcı siyasi propaganda yapmak yerine bu arkadaş genel müdürlük görevini yapıyor olsaydı biliyor olması gerekirdi” dedi. 


ANTALYA ŞEHİR TİYATROLARI’NIN SALONLARINI GEZSİN
Tamer Karadağlı’nın, Devlet Tiyatroları Genel Müdürü bir devlet memuru olarak, seçim yasaklarının başladığı bir dönemde suç işleyerek Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne çamur atmaya çalıştığını söyleyen Başkan Böcek,” Kendisi çok gezmek istiyorsa bizim belediyemizin Antalya Şehir Tiyatrolarının salonlarını, tesislerini, imkanlarını gezebilir. Sanata ve sanatçıya ne kadar çok önem verdiğimizi görebilir. Kendilerinin Antalya halkını cezalandırır gibi ilgilenmedikleri, bakım onarım yapmadıkları bu tesiste Antalya’ ya gelip videolarla halkı aldatmaya çalışmak, çok ucuz bir siyasi yöntemdir” diye konuştu. 


HAREM SELAMLIK HAVUZLARI DA KONUŞABİLİRİZ
Başkan Böcek, “Tiyatroyu, operayı genel müdür isterse gelip bizimle tabi ki konuşabilir ama geldiğinde tabi destekledikleri adayın Kepez’de açtığı ve kadın erkek birlikte girilemeyen yüzme havuzlarını da konuşabiliriz kendisiyle. Biz kültür sanat çağdaşlık derken turizm şehrinde ruhsat verilemeyen tesisleri de konuşabiliriz isterse” ifadelerini kullandı. 
Başkan Böcek sözlerini Shakespeare’in şu sözleriyle noktaladı: “EN KARA GÜNAHLARI İŞLETECEKLERİ ZAMAN ŞEYTANLAR BUNU ÖNCE SEVAP DİYE YUTTURMAYA KALKARLAR.”

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve haberimizvar.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.