Haber Girişi: 22.08.2021 - 22:07, Güncelleme: 22.08.2021 - 22:07

O polisler sürgüne gidecek

 

O polisler sürgüne gidecek

AKP’li vekil Zeynep Gül Yılmaz’ın polise hakaret ettiği görüntüleri paylaşan CHP’li Ali Mahir Başarır, açığa alınan o polislerin şimdi de sürgüne gönderileceğini paylaştı.
HABERİMİZVAR – CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, 18 Temmuz 2021 tarihinde Erdemli ilçesindeki Çeşmeli otobanının girişinde iki polis memurunun AKP Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz’ın aracını durdurduğunu, bu işlemin ardından açığa alınan memurların bir başka şehre sürgüne gönderileceğini gündeme getirdi. AKP’li Yılmaz’ın reddettiği olaya ilişkin görüntüler ortaya çıktı. İhbar üzerine aracı durduklarını belirten polis memurlarına yönelik Yılmaz’ın ifadelerine tepki gösteren CHP’li Başarır, “Bugün sizlerle paylaşacağım videoda, utanç görüntülerini göreceksiniz. AKP’nin gerçek yüzünü göreceksiniz” dedi. ‘UZAK DUR, TÜKÜRÜKLERİN GELİYOR’ Ortaya çıkan görüntülere tepki gösteren CHP’li Başarır, “Üzülerek söylüyorum, AKP’li bir milletvekili Türk polisine ‘şerefsiz’ kelimesini kullanıyor, ‘arabamdan uzak dur, tükürüklerin geliyor’ diyerek aşağılıyor” ifadelerini kullandı. Başarır şunları söyledi: “Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, İçişleri Bakanı Soylu’ya sesleniyorum: Bu görüntülerden utanmayacak mısınız? Bu sözleri herhangi bir başka partiden bir milletvekili söyleseydi, dünyayı yıkmıştınız, milliyetçilik dersleri vermiştiniz. Yandaş basınınız, trolleriniz linç etmişti. Bakalım şerefli Türk polisine şerefsiz diyen bu milletvekili için bakalım ne yapacaksınız?” 35. MADDEDEN SÜRGÜNE GİDECEKLER Olay hakkında bu akşam saatlerinde de bir paylaşım yapan Başarır, “AKP Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz’ın polislere ettiği hakaretler yetmezmiş gibi onları açığa aldırdı! Şimdi de polislerimizin 34. madde gerekçe gösterilerek bir başka şehre sürgüne gönderileceği bilgisi var. Derhal bu yanlıştan dönün” çağrısı yaptı. 
AKP’li vekil Zeynep Gül Yılmaz’ın polise hakaret ettiği görüntüleri paylaşan CHP’li Ali Mahir Başarır, açığa alınan o polislerin şimdi de sürgüne gönderileceğini paylaştı.

HABERİMİZVAR – CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, 18 Temmuz 2021 tarihinde Erdemli ilçesindeki Çeşmeli otobanının girişinde iki polis memurunun AKP Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz’ın aracını durdurduğunu, bu işlemin ardından açığa alınan memurların bir başka şehre sürgüne gönderileceğini gündeme getirdi. AKP’li Yılmaz’ın reddettiği olaya ilişkin görüntüler ortaya çıktı. İhbar üzerine aracı durduklarını belirten polis memurlarına yönelik Yılmaz’ın ifadelerine tepki gösteren CHP’li Başarır, “Bugün sizlerle paylaşacağım videoda, utanç görüntülerini göreceksiniz. AKP’nin gerçek yüzünü göreceksiniz” dedi.

‘UZAK DUR, TÜKÜRÜKLERİN GELİYOR’

Ortaya çıkan görüntülere tepki gösteren CHP’li Başarır, “Üzülerek söylüyorum, AKP’li bir milletvekili Türk polisine ‘şerefsiz’ kelimesini kullanıyor, ‘arabamdan uzak dur, tükürüklerin geliyor’ diyerek aşağılıyor” ifadelerini kullandı. Başarır şunları söyledi: “Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, İçişleri Bakanı Soylu’ya sesleniyorum: Bu görüntülerden utanmayacak mısınız? Bu sözleri herhangi bir başka partiden bir milletvekili söyleseydi, dünyayı yıkmıştınız, milliyetçilik dersleri vermiştiniz. Yandaş basınınız, trolleriniz linç etmişti. Bakalım şerefli Türk polisine şerefsiz diyen bu milletvekili için bakalım ne yapacaksınız?”

35. MADDEDEN SÜRGÜNE GİDECEKLER

Olay hakkında bu akşam saatlerinde de bir paylaşım yapan Başarır, “ AKP Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz’ın polislere ettiği hakaretler yetmezmiş gibi onları açığa aldırdı! Şimdi de polislerimizin 34. madde gerekçe gösterilerek bir başka şehre sürgüne gönderileceği bilgisi var. Derhal bu yanlıştan dönün” çağrısı yaptı. 

detay alt
Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.