Haber Girişi: 08.08.2021 - 22:09, Güncelleme: 08.08.2021 - 22:09

Peker verdiği bilgileri hatırlattı

 

Peker verdiği bilgileri hatırlattı

Sedat Peker dünkü iddialarını tekrarlayarak, “Bu olayları 3-4 kişi haricinde hiç kimse bilmiyordu. Bana karşı olan gıcıklığınızı, kızgınlığınızı, kıskançlığınızı bir kenara bırakırsanız gazetecilik ahlakına daha layık bir şekilde davranmış olursunuz” dedi.
HABERİMİZVAR – Organize suç örgütü lideri olmakla suçlanan Sedat Peker, Twitter’dan dün yaptığı açıklamalar ilgili olarak bugün yeni paylaşımlarda bulundu. Dün yaptığı paylaşımlardan sonra bazı gazetecilerin ‘mesleki bir kompleks’ göstererek “Biz zaten bunları biliyorduk” dediğinden bahseden Peker,  verdiği her bilgiyi tekrarlayıp, “Haberdar mıydınız?” diye sordu.   ALTAYLI VE SAYMAZ YAZMIŞTI   Peker şu paylaşımları yaptı: “Kıymetli dostlarım, kendini gazeteci olarak tanımlayan bazı arkadaşlar cumartesi günü yaptığım paylaşımlar için galiba mesleki bir kompleks göstererek ‘Biz zaten bunları biliyorduk’ demişler. Bence bu şahıslar yazdığım tweetleri bile okumamışlar. Uyuşturucu baronu olarak bilinen Zindaşti’yle ilgili bölümü yazıp tamamladıktan sonra, ‘Bunları zaten Fatih Altaylı ve İsmail Saymaz’ın yaptığı haberlerden dolayı biliyorsunuz, lütfen bundan sonra yazacaklarımı dikkatlice okuyun’ diye not düşmüştüm”.   ADLİ TIP’TAN PARAYLA RAPOR   “Burhan Kuzu’nun benim yakınlarım vasıtası ile Zindaşti’nin hasmı Orhan Üngan’la anlaşarak ona yardım etmeye başladığını sadece koca ülkede beş kişi biliyordu. Bu sebeple Orhan Üngan’ın Burhan Kuzu ile ilgili şikayetinden vazgeçtiğini, bu sefer de Orhan Üngan’ın çalışmaya başlayıp Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı ile görüştüğünü biliyor muydunuz? Ya da Burhan Kuzu’nun başka bir grup adına Ziraat Bankası’ndan kredi çıkartmaya çalıştığından haberdar mıydınız? Ya da yine başka bir suç grubu adına OYAK’ın genel müdürüyle görüşmeler yaptığından haberdar mıydınız? Ya da Burhan Kuzu’nun adli tıptan para karşılığında rapor çıkardığından haberdar mıydınız?”   BURHAN KUZU’NUN YARDIMCISI   “Tüm bunların ötesinde eski İran Cumhurbaşkanı’nın akrabasının konteyner içinde, İskenderun limanının serbest bölgesine konteyner dolusu para geldiğinden haberiniz var mıydı? Burhan Kuzu’nun sosyal medya ile ilgili genç bir yardımcısı olduğunu söylemiştim, bu kişiden haberdar mıydınız? Bu kişi de benden sonra da birçok anlatımlarda bulundu”.   3-4 KİŞİ DIŞINDA KİMSE BİLMİYORDU   “Orhan Üngan’ın isteği üzerine Zindaşti’nin avukatı hakkında kırmızı bülten çıkarmak için Interpol daire başkanıyla görüştüğünden hiç haberiniz var mıydı? Eğer vardı derseniz ben de size yalancısınız derim çünkü bu olayları 3-4 kişi haricinde hiç kimse bilmiyordu. Bana karşı olan gıcıklığınızı, kızgınlığınızı, kıskançlığınızı bir kenara bırakırsanız ve bu konularla ilgili yakıştığı gibi haberler yaparsanız bence gazetecilik ahlakına daha layık bir şekilde davranmış olursunuz”.
Sedat Peker dünkü iddialarını tekrarlayarak, “Bu olayları 3-4 kişi haricinde hiç kimse bilmiyordu. Bana karşı olan gıcıklığınızı, kızgınlığınızı, kıskançlığınızı bir kenara bırakırsanız gazetecilik ahlakına daha layık bir şekilde davranmış olursunuz” dedi.

HABERİMİZVAR – Organize suç örgütü lideri olmakla suçlanan Sedat Peker, Twitter’dan dün yaptığı açıklamalar ilgili olarak bugün yeni paylaşımlarda bulundu. Dün yaptığı paylaşımlardan sonra bazı gazetecilerin ‘mesleki bir kompleks’ göstererek “Biz zaten bunları biliyorduk” dediğinden bahseden Peker,  verdiği her bilgiyi tekrarlayıp, “Haberdar mıydınız?” diye sordu.

 

ALTAYLI VE SAYMAZ YAZMIŞTI

 

Peker şu paylaşımları yaptı: “Kıymetli dostlarım, kendini gazeteci olarak tanımlayan bazı arkadaşlar cumartesi günü yaptığım paylaşımlar için galiba mesleki bir kompleks göstererek ‘Biz zaten bunları biliyorduk’ demişler. Bence bu şahıslar yazdığım tweetleri bile okumamışlar. Uyuşturucu baronu olarak bilinen Zindaşti’yle ilgili bölümü yazıp tamamladıktan sonra, ‘Bunları zaten Fatih Altaylı ve İsmail Saymaz’ın yaptığı haberlerden dolayı biliyorsunuz, lütfen bundan sonra yazacaklarımı dikkatlice okuyun’ diye not düşmüştüm”.

 

ADLİ TIP’TAN PARAYLA RAPOR

 

“Burhan Kuzu’nun benim yakınlarım vasıtası ile Zindaşti’nin hasmı Orhan Üngan’la anlaşarak ona yardım etmeye başladığını sadece koca ülkede beş kişi biliyordu. Bu sebeple Orhan Üngan’ın Burhan Kuzu ile ilgili şikayetinden vazgeçtiğini, bu sefer de Orhan Üngan’ın çalışmaya başlayıp Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı ile görüştüğünü biliyor muydunuz? Ya da Burhan Kuzu’nun başka bir grup adına Ziraat Bankası’ndan kredi çıkartmaya çalıştığından haberdar mıydınız? Ya da yine başka bir suç grubu adına OYAK’ın genel müdürüyle görüşmeler yaptığından haberdar mıydınız? Ya da Burhan Kuzu’nun adli tıptan para karşılığında rapor çıkardığından haberdar mıydınız?”

 

BURHAN KUZU’NUN YARDIMCISI

 

“Tüm bunların ötesinde eski İran Cumhurbaşkanı’nın akrabasının konteyner içinde, İskenderun limanının serbest bölgesine konteyner dolusu para geldiğinden haberiniz var mıydı? Burhan Kuzu’nun sosyal medya ile ilgili genç bir yardımcısı olduğunu söylemiştim, bu kişiden haberdar mıydınız? Bu kişi de benden sonra da birçok anlatımlarda bulundu”.

 

3-4 KİŞİ DIŞINDA KİMSE BİLMİYORDU

 

“Orhan Üngan’ın isteği üzerine Zindaşti’nin avukatı hakkında kırmızı bülten çıkarmak için Interpol daire başkanıyla görüştüğünden hiç haberiniz var mıydı? Eğer vardı derseniz ben de size yalancısınız derim çünkü bu olayları 3-4 kişi haricinde hiç kimse bilmiyordu. Bana karşı olan gıcıklığınızı, kızgınlığınızı, kıskançlığınızı bir kenara bırakırsanız ve bu konularla ilgili yakıştığı gibi haberler yaparsanız bence gazetecilik ahlakına daha layık bir şekilde davranmış olursunuz”.

detay alt
Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve haberimizvar.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.