GÜNDEM Haber Girişi: 26.09.2020 - 11:01, Güncelleme: 07.12.2020 - 14:06

Polat Balkan TBB delegeliğine aday

 

Polat Balkan TBB delegeliğine aday

Antalya Baro Başkanı Polat Balkan, ekim ayında yapılacak seçimlerde Baro Başkanlığı’na aday olmayacağını sosyal medya hesabından açıkladı. Balkan, “Son yıllarda TBB’ye egemen olan, hukuk devleti ve insan hakları, mesleğimizin onuru ve saygınlığı mücadelesini yapmaktan bilerek ve isteyerek vazgeçen, meşruiyetini ve temsil yeteneğini kaybetmiş, mesleğimizin ve meslek örgütümüzün felsefesini, kültürünü ve tarihini hançerleyen anlayışa karşı, bilgi, deneyim ve cesaretle mücadele etmek için TBB delegeliği adayım” dedi.
haberimizvar.net- Yeni Baro Yasası’na karşı verilen mücadelenin ön saflarında yeralan Antalya Baro Başkanı Polat Balkan, ekim ayında yapılacak Baro seçimlerinde kurumsal geleneği sürdürerek Baro başkanlığına aday olmayacağını duyurdu. Bununla ilgili sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Balkan, “2016 Ekiminden bu yana sürdürdüğüm ve yaşamımın en heyecan verici, en büyük onuru olan Antalya Barosu Başkanlığı’nın son günlerindeyim. Aklında, yüreğinde ve vicdanında hep Atatürk ilke ve devrimleri olan, Cumhuriyetten ve demokrasiden yana her zaman taraf olma cesaret ve kararlılığıyla mücadele eden Antalya Barosu’nun demokrasi kültürüne katkı koymak ve kurumsal geleneğini sürdürmek amacıyla başkanlığa aday olmayacağım.  Her siyasal sistemin Aşil topuğu olan adalet, demokrasi ve hukuktan kopuşa sürüklendiğimiz, baskıcı ve otoriter bir iklimin hüküm sürdüğü, yargının siyasal iktidarın bir kolu gibi davrandığı günlerde, korkunun sofrasında yılgınlık yemedik, hayallerimizden vazgeçmedik, boyun eğmedik” dedi. MÜCADELEYİ BÜYÜTME ZAMANI Balkan açıklamasının devamında ise şunları dile getirdi; “Görev yaptığım süre boyunca, birlikte direnmekten ve mücadele etmekten her zaman onur duyduğum ve duyacağım yönetim kurulu, disiplin kurulu, denetleme kurulu, TBB delegeleri, kurul ve merkez üyelerimize, öneri ve eleştirileriyle katkıda bulunan meslektaşlarımıza ve Baro emekçilerimize saygı ve şükranlarımı sunuyorum. Şimdi mücadeleyi sürdürmek ve büyütmek zamanı. Bu anlamda, son yıllarda TBB’ye egemen olan, hukuk devleti ve insan hakları, mesleğimizin onuru ve saygınlığı mücadelesini yapmaktan bilerek ve isteyerek vazgeçen, meşruiyetini ve temsil yeteneğini kaybetmiş, mesleğimizin ve meslek örgütümüzün felsefesini, kültürünü ve tarihini hançerleyen anlayışa karşı, bilgi, deneyim ve cesaretle mücadele etmek için TBB delegeliği adayım. Takdir en büyük karar organımız olan Antalya Barosu Genel Kurulu’muzun.” 
Antalya Baro Başkanı Polat Balkan, ekim ayında yapılacak seçimlerde Baro Başkanlığı’na aday olmayacağını sosyal medya hesabından açıkladı. Balkan, “Son yıllarda TBB’ye egemen olan, hukuk devleti ve insan hakları, mesleğimizin onuru ve saygınlığı mücadelesini yapmaktan bilerek ve isteyerek vazgeçen, meşruiyetini ve temsil yeteneğini kaybetmiş, mesleğimizin ve meslek örgütümüzün felsefesini, kültürünü ve tarihini hançerleyen anlayışa karşı, bilgi, deneyim ve cesaretle mücadele etmek için TBB delegeliği adayım” dedi.

haberimizvar.net- Yeni Baro Yasası’na karşı verilen mücadelenin ön saflarında yeralan Antalya Baro Başkanı Polat Balkan, ekim ayında yapılacak Baro seçimlerinde kurumsal geleneği sürdürerek Baro başkanlığına aday olmayacağını duyurdu. Bununla ilgili sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Balkan, “2016 Ekiminden bu yana sürdürdüğüm ve yaşamımın en heyecan verici, en büyük onuru olan Antalya Barosu Başkanlığı’nın son günlerindeyim. Aklında, yüreğinde ve vicdanında hep Atatürk ilke ve devrimleri olan, Cumhuriyetten ve demokrasiden yana her zaman taraf olma cesaret ve kararlılığıyla mücadele eden Antalya Barosu’nun demokrasi kültürüne katkı koymak ve kurumsal geleneğini sürdürmek amacıyla başkanlığa aday olmayacağım. 

Her siyasal sistemin Aşil topuğu olan adalet, demokrasi ve hukuktan kopuşa sürüklendiğimiz, baskıcı ve otoriter bir iklimin hüküm sürdüğü, yargının siyasal iktidarın bir kolu gibi davrandığı günlerde, korkunun sofrasında yılgınlık yemedik, hayallerimizden vazgeçmedik, boyun eğmedik” dedi.

MÜCADELEYİ BÜYÜTME ZAMANI
Balkan açıklamasının devamında ise şunları dile getirdi; “Görev yaptığım süre boyunca, birlikte direnmekten ve mücadele etmekten her zaman onur duyduğum ve duyacağım yönetim kurulu, disiplin kurulu, denetleme kurulu, TBB delegeleri, kurul ve merkez üyelerimize, öneri ve eleştirileriyle katkıda bulunan meslektaşlarımıza ve Baro emekçilerimize saygı ve şükranlarımı sunuyorum. Şimdi mücadeleyi sürdürmek ve büyütmek zamanı. Bu anlamda, son yıllarda TBB’ye egemen olan, hukuk devleti ve insan hakları, mesleğimizin onuru ve saygınlığı mücadelesini yapmaktan bilerek ve isteyerek vazgeçen, meşruiyetini ve temsil yeteneğini kaybetmiş, mesleğimizin ve meslek örgütümüzün felsefesini, kültürünü ve tarihini hançerleyen anlayışa karşı, bilgi, deneyim ve cesaretle mücadele etmek için TBB delegeliği adayım. Takdir en büyük karar organımız olan Antalya Barosu Genel Kurulu’muzun.” 

detay alt
Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve haberimizvar.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.