Haber Girişi: 04.09.2021 - 19:04, Güncelleme: 04.09.2021 - 19:04

Statüko beyaz Toros’ları sever

 

Statüko beyaz Toros’ları sever

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, “Statüko, beyaz Toros’ları ve faili meçhulleri sever, ama biz statükoyu, beyaz Toros’ları siyah Audi’lere, faili meçhulleri 2023’lere taşıyan, taşımak isteyen zihniyet ile de mücadele edeceğiz, reformları sürdüreceğiz” dedi.
HABERİMİZVAR – Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Önder 18. İmam Hatipliler Kurultayı’nda konuştu. Gül, “Statüko, beyaz Toros’ları ve faili meçhulleri sever, ama biz statükoyu, beyaz Toros’ları siyah Audi’lere, faili meçhulleri 2023’lere taşıyan, taşımak isteyen zihniyet ile de mücadele edeceğiz, reformları sürdüreceğiz” dedi. TÜRKİYE MERHAMETİ HAYKIRIYOR Aksaray Üniversitesi Konferans Salonu’nda düzenlenen kurultayda konuşan Gül, “Bugün Türkiye, her platformda ve zeminde adaleti, merhameti haykırmaktadır. Küresel adaletsizliğe karşı Sayın Cumhurbaşkanı’mızın liderliğinde Türkiye, sesini, sözünü yükseltmektedir. ‘Dünya beşten daha büyüktür’ diyerek bu adaletsizliği küresel anlamda da haykıran bir Türkiye vardır ve sesini daha güçlü bir şekilde yükseltmeye devam edecektir” ifadelerini kullandı. PARMAKLA GÖSTERİLECEK BİR ÜLKE Kimsenin inancından, kılık kıyafetinden dolayı farklı bir muameleye tabi tutulması için önemli adımlar attıklarını söyleyen Adalet Bakanı Gül, “Bugün Türkiye, dünyada parmakla gösterilecek bir ülkedir. Elbette çok önemli adımları attık. Kendi silahını üreten, aşını kendi toprağından çıkaran, sanayisiyle, üniversiteleriyle geleceğe güvenle bakan, devleti ve milleti el ele olan bir ülkeyiz” dedi. STATÜKOCU ZİHNİYETLE MÜCADELE Statüko ile mücadele ettiklerini söyleyen Gül, şöyle konuştu: “İnancı, düşüncesi, mezhebi, siyasi görüşü, yaşam tarzı ne olursa olsun, devlete düşen, yaşam tarzına, bu inanca saygı göstermesi ve bu yaşayışı güvence, teminat altına almasıdır. Başı örtülü, açık, şu mezhep, bu mezhep, şu siyasi görüş, bu inanç, ne olursa olsun devlete düşen bu özgürlükleri teminat altına almaktır. Önümüze düşen bir görev de tüm bu hak ve özgürlüklerin, bir siyasi parti verdiği için değil, insanlığın doğuştan kazandığı bir hak olduğunu yeni bir anayasayla taçlandırma sorumluluğudur”. STATÜKO BEYAZ TOROSLARI SEVER “Reform irademizi daha güçlü bir şekilde sürdüreceğiz. Birileri statükodan memnun olur. Neden? Statüko onların mesleğidir, statüko onların ekmek kapısıdır ama statüko ile de mücadele edeceğiz. Statüko, beyaz Toros’ları ve faili meçhulleri sever ama biz statükoyu, beyaz Toros’ları siyah Audi’lere, faili meçhulleri 2023’lere taşıyan, taşımak isteyen zihniyet ile de mücadele edeceğiz, reformları sürdüreceğiz. Yeni anayasayı milletimizle beraber yapacağız”.
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, “Statüko, beyaz Toros’ları ve faili meçhulleri sever, ama biz statükoyu, beyaz Toros’ları siyah Audi’lere, faili meçhulleri 2023’lere taşıyan, taşımak isteyen zihniyet ile de mücadele edeceğiz, reformları sürdüreceğiz” dedi.

HABERİMİZVAR – Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Önder 18. İmam Hatipliler Kurultayı’nda konuştu. Gül, “Statüko, beyaz Toros’ları ve faili meçhulleri sever, ama biz statükoyu, beyaz Toros’ları siyah Audi’lere, faili meçhulleri 2023’lere taşıyan, taşımak isteyen zihniyet ile de mücadele edeceğiz, reformları sürdüreceğiz” dedi.

TÜRKİYE MERHAMETİ HAYKIRIYOR

Aksaray Üniversitesi Konferans Salonu’nda düzenlenen kurultayda konuşan Gül, “Bugün Türkiye, her platformda ve zeminde adaleti, merhameti haykırmaktadır. Küresel adaletsizliğe karşı Sayın Cumhurbaşkanı’mızın liderliğinde Türkiye, sesini, sözünü yükseltmektedir. ‘Dünya beşten daha büyüktür’ diyerek bu adaletsizliği küresel anlamda da haykıran bir Türkiye vardır ve sesini daha güçlü bir şekilde yükseltmeye devam edecektir” ifadelerini kullandı.

PARMAKLA GÖSTERİLECEK BİR ÜLKE

Kimsenin inancından, kılık kıyafetinden dolayı farklı bir muameleye tabi tutulması için önemli adımlar attıklarını söyleyen Adalet Bakanı Gül, “Bugün Türkiye, dünyada parmakla gösterilecek bir ülkedir. Elbette çok önemli adımları attık. Kendi silahını üreten, aşını kendi toprağından çıkaran, sanayisiyle, üniversiteleriyle geleceğe güvenle bakan, devleti ve milleti el ele olan bir ülkeyiz” dedi.

STATÜKOCU ZİHNİYETLE MÜCADELE

Statüko ile mücadele ettiklerini söyleyen Gül, şöyle konuştu: “İnancı, düşüncesi, mezhebi, siyasi görüşü, yaşam tarzı ne olursa olsun, devlete düşen, yaşam tarzına, bu inanca saygı göstermesi ve bu yaşayışı güvence, teminat altına almasıdır. Başı örtülü, açık, şu mezhep, bu mezhep, şu siyasi görüş, bu inanç, ne olursa olsun devlete düşen bu özgürlükleri teminat altına almaktır. Önümüze düşen bir görev de tüm bu hak ve özgürlüklerin, bir siyasi parti verdiği için değil, insanlığın doğuştan kazandığı bir hak olduğunu yeni bir anayasayla taçlandırma sorumluluğudur”.

STATÜKO BEYAZ TOROSLARI SEVER

“Reform irademizi daha güçlü bir şekilde sürdüreceğiz. Birileri statükodan memnun olur. Neden? Statüko onların mesleğidir, statüko onların ekmek kapısıdır ama statüko ile de mücadele edeceğiz. Statüko, beyaz Toros’ları ve faili meçhulleri sever ama biz statükoyu, beyaz Toros’ları siyah Audi’lere, faili meçhulleri 2023’lere taşıyan, taşımak isteyen zihniyet ile de mücadele edeceğiz, reformları sürdüreceğiz. Yeni anayasayı milletimizle beraber yapacağız”.

detay alt
Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve haberimizvar.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.