GÜNDEM Haber Girişi: 02.07.2021 - 15:54, Güncelleme: 02.07.2021 - 15:54

Tasarruf değil ambargo!

 

Tasarruf değil ambargo!

CHP Antalya İl Başkanı Nuri Cengiz, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yayımladığı Kamuda Tasarruf Genelgesi’nde tedbir maddesi olarak yer alan ‘Kamu kurumlarına gazete alınmaması ve aboneliklerin iptal edilmesi’ kararını sert sözlerle eleştirdi. Başkan Cengiz, “Saray, havuzuna çekemediği yerel basını saf dışı bırakmak istiyor” dedi
haberimizvar.net-1 Temmuz itibariyle gelen zamlara karşı kamuoyunda tepkiler sürerken, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yayımladığı Kamuda Tasarruf Genelgesi de tartışmalara yol açtı. Genelgeyle aynı gün 2020 yılı harcamalarının da yayımlanması ile birlikte Cumhurbaşkanlığı’nın 2020’de 2.8 Milyar TL’lik harcamada bulunduğu öğrenildi. Külliye’ye mal ve hizmet alımı için 800 milyon liranın yedek ödenekten aktarılmasını oldukça sert sözlerle eleştiren Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanı Nuri Cengiz, kamuda tasarruf adı altında gazete abonelikleri ile ilgili alınan kararı ise ‘ambargo’ olarak değerlendirdi. Başkan Nuri Cengiz’in açıklamasının tamamında şu ifadeler yer aldı; “AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın kamuda tasarruf genelgesi yayınladığı gün, vatandaşın da payına zam düştü! Aynı gün; halkına sırtını dönmüş, araya duvar örmüş olan sarayın 2020 yılı içerisindeki harcamaları da açıklandı. Vatandaştan verginin de vergisini alan, temel yaşam ihtiyaçlarını dahi zamma boğan AKP iktidarında, devletin zor zamanlarda kullanması için var olan yedek ödenek; KİŞİYE ÖZEL BÜTÇEYE dönüştü!” “YEREL BASIN SAF DIŞI BIRAKILMAK İSTENİYOR” günlük harcaması 10 milyon lirayı aşan, dünyaları kıskandıran SARAYI ile VIP statüsünde 8, toplamda ise kullanıma hazır 13 adet uçağı ile katiyen itibarından tasarruf etmeyen Cumhurbaşkanı Erdoğan; yayınladığı genelgede kamu kurum ve kuruluşlarına gazete alınmayacağını, aboneliklerin iptal edileceğini açıkladı! Yandaş gazeteci bozuntularının nasıl beslendiklerini bizler zaten biliyorduk da son dönemde gün yüzüne çıkan pisliklerle birlikte sağır sultan bile duymuş oldu! Peki ya halkın haber alma özgürlüğü için çalışan, onurunu ve vicdanını muhafaza eden, dürüst ve ilkeli habercilik yapan gazeteciler ne ile beslenecek? Abonelik gelirleri, özellikle yerel basının ilan dışındaki neredeyse tek gelir kaynağıdır! Sarayın akıl almaz giderlerinden, uçuk kaçık harcamalarından ödün vermeyip; bin bir güçlükle ayakta kalmaya çalışan yerel BASIN’ın kamudaki aboneliklerini iptal ederek tasarruf değil, basının emekçilerine zulüm etmiş oluyorsunuz! Alınan bu kararla birlikte SARAY; kokuşmuş medya havuzuna çekemediği yerel basını resmen saf dışı bırakarak, halkın doğru habere erişimini zorlaştıracak ve “Bizle taraf olmayan bertaraf olur” anlayışının da sürdüğünü hatırlatacaktır! “ZULMÜN HESABI SANDIKTA SORULACAK” Ne yaparsanız yapın; tünelin ucu, zulmün sonu göründü! Cebinde, tenceresinde, geleceğinde, insani haklarında ve özgürlüklerine bu zulmü ve baskıyı hisseden herkes; 20 yılın sonunda zulüm iktidarına dönüşen AKP iktidarından sandıkta hesabını soracaktır! AKP iktidarında yaratılan bütün bu pisliği sadece seçim temizleyecek! Cumhuriyet Halk Partisi olarak enkazını bizler kaldıracağız. İnşasını ise tüm halkımız ile birlikte demokrasiyle yapacağız!”
CHP Antalya İl Başkanı Nuri Cengiz, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yayımladığı Kamuda Tasarruf Genelgesi’nde tedbir maddesi olarak yer alan ‘Kamu kurumlarına gazete alınmaması ve aboneliklerin iptal edilmesi’ kararını sert sözlerle eleştirdi. Başkan Cengiz, “Saray, havuzuna çekemediği yerel basını saf dışı bırakmak istiyor” dedi

haberimizvar.net-1 Temmuz itibariyle gelen zamlara karşı kamuoyunda tepkiler sürerken, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yayımladığı Kamuda Tasarruf Genelgesi de tartışmalara yol açtı. Genelgeyle aynı gün 2020 yılı harcamalarının da yayımlanması ile birlikte Cumhurbaşkanlığı’nın 2020’de 2.8 Milyar TL’lik harcamada bulunduğu öğrenildi. Külliye’ye mal ve hizmet alımı için 800 milyon liranın yedek ödenekten aktarılmasını oldukça sert sözlerle eleştiren Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanı Nuri Cengiz, kamuda tasarruf adı altında gazete abonelikleri ile ilgili alınan kararı ise ‘ambargo’ olarak değerlendirdi. Başkan Nuri Cengiz’in açıklamasının tamamında şu ifadeler yer aldı;
“AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın kamuda tasarruf genelgesi yayınladığı gün, vatandaşın da payına zam düştü! Aynı gün; halkına sırtını dönmüş, araya duvar örmüş olan sarayın 2020 yılı içerisindeki harcamaları da açıklandı. Vatandaştan verginin de vergisini alan, temel yaşam ihtiyaçlarını dahi zamma boğan AKP iktidarında, devletin zor zamanlarda kullanması için var olan yedek ödenek; KİŞİYE ÖZEL BÜTÇEYE dönüştü!”

“YEREL BASIN SAF DIŞI BIRAKILMAK İSTENİYOR”
günlük harcaması 10 milyon lirayı aşan, dünyaları kıskandıran SARAYI ile VIP statüsünde 8, toplamda ise kullanıma hazır 13 adet uçağı ile katiyen itibarından tasarruf etmeyen Cumhurbaşkanı Erdoğan; yayınladığı genelgede kamu kurum ve kuruluşlarına gazete alınmayacağını, aboneliklerin iptal edileceğini açıkladı!
Yandaş gazeteci bozuntularının nasıl beslendiklerini bizler zaten biliyorduk da son dönemde gün yüzüne çıkan pisliklerle birlikte sağır sultan bile duymuş oldu! Peki ya halkın haber alma özgürlüğü için çalışan, onurunu ve vicdanını muhafaza eden, dürüst ve ilkeli habercilik yapan gazeteciler ne ile beslenecek?
Abonelik gelirleri, özellikle yerel basının ilan dışındaki neredeyse tek gelir kaynağıdır! Sarayın akıl almaz giderlerinden, uçuk kaçık harcamalarından ödün vermeyip; bin bir güçlükle ayakta kalmaya çalışan yerel BASIN’ın kamudaki aboneliklerini iptal ederek tasarruf değil, basının emekçilerine zulüm etmiş oluyorsunuz!
Alınan bu kararla birlikte SARAY; kokuşmuş medya havuzuna çekemediği yerel basını resmen saf dışı bırakarak, halkın doğru habere erişimini zorlaştıracak ve “Bizle taraf olmayan bertaraf olur” anlayışının da sürdüğünü hatırlatacaktır!


“ZULMÜN HESABI SANDIKTA SORULACAK”
Ne yaparsanız yapın; tünelin ucu, zulmün sonu göründü! Cebinde, tenceresinde, geleceğinde, insani haklarında ve özgürlüklerine bu zulmü ve baskıyı hisseden herkes; 20 yılın sonunda zulüm iktidarına dönüşen AKP iktidarından sandıkta hesabını soracaktır!
AKP iktidarında yaratılan bütün bu pisliği sadece seçim temizleyecek! Cumhuriyet Halk Partisi olarak enkazını bizler kaldıracağız. İnşasını ise tüm halkımız ile birlikte demokrasiyle yapacağız!”

detay alt
Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve haberimizvar.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.