GÜNDEM () - Haber Merkezi | Haber Girişi: 22.03.2021 - 16:04, Güncelleme: 22.03.2021 - 16:04

Teslim olmayacağım

 

Teslim olmayacağım

Milletvekilliği düşürülen Ömer Faruk Gergerlioğlu'na 10 gün içerisinde teslim olmazsa hakkında yakalama kararı çıkarılacağı tebliğ edildi. Gergerlioğlu teslim olmayacağını açıkladı.
haberimizvar.net- Milletvekilliğinin düşürülmesinin ardından adalet nöbeti tuttuğu Meclis’ten polis zoruyla çıkarılan HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu eylemine evde devam ediyor. Kocaeli infaz savcılığının 10 gün içerisinde teslim olmazsa hakkında yakalama kararı çıkarılacağını tebliğ ettiği Gergerlioğlu, Evrensel’in haberine göre teslim olmayacağını açıkladı. Meclise girmesini engellemek için alınan önlemlere de tepki gösteren Gergerlioğlu, “Bugün milletvekili arabasını arayan, yarın milletvekilini Meclise sokmaz” dedi. Gergerlioğlu “Milletvekillerinin bagajından mı gireceğimi düşünüyorlar?” diye sordu.    Yargıtay’ın 2 yıl 6 ay hapis cezası kararını onamasının ardından milletvekilliği düşürülen Ömer Faruk Gergerlioğlu'na, 10 gün içerisinde teslim olması gerektiği tebliğ edildi. Kocaeli infaz savcılığı tarafından gönderilen tebligatta, Gergerlioğlu’nun 10 gün içerisinde cumhuriyet savcılığına teslim olması gerektiği, aksi takdirde hakkında yakalama kararı çıkarılacağı belirtildi. Tebligatın kendisine ulaşmasının ardından Evrensel'e konuşan Gergerlioğlu, teslim olmayacağını açıkladı. "BUNA SUSARLARSA ONLARIN DA BAŞINA GELİR" Meclis’ten polis zoruyla çıkarılmasının ardından adalet nöbetine evde devam ettiğini ifade eden Gergerlioğlu, Meclis’e girememesi için alınan önlemleri ise “komedi” olarak nitelendirdi. Gergerlioğlu, “Meclis Başkanlığı hayatta görülmemiş bir şeyi yapıyor. Meclise girişte milletvekillerinin arabalarını kontrol ediyor. Milletvekillerinin bagajından mı gireceğimi düşünüyorlar? Yani komedi bir durum. Ağlanacak halimize gülüyoruz. Anayasal olarak dokunulmazlığım kalkmadı, milletvekilliğim düşürülmedi. Uyduruk kararlar ile bunlar yapıldı. Milletvekilleri benim başıma gelenlere susarsa, yarın bir gün daha farklı bir milletvekiline de yapılabilir. Buradan bütün milletvekillerine çağrı yapıyorum: bana yapılanı aynı görüşte partide olmasanız da kendinize yapılmış gibi düşünerek bir tepki ortaya koymalısınız. Yarım ağız açıklamalarla, ‘olmasa iyi olurdu’ diye tepki gösteriliyor. Anayasayı çiğneyen Meclis başkanının yanında mısınız, kimin yanındasınız? Net bir cevap versinler” dedi.  "BANA DEĞİL, MİLLET İRADESİNE SALDIRILDIĞI GÖRÜLMELİ" Halkın bu orta oyununu görmesi gerektiğini belirten Gergerlioğlu, bu yaşananların Gergerlioğlu veya HDP meselesi değil, bu milletin iradesine yapılan bir saldırı olduğunu dile getirdi. Gergerlioğlu, “Bugün milletvekili arabasını arayan, yarın milletvekilini Meclise sokmaz. Dün Hüda Kaya vekilimiz de Meclise alınmak istenmedi! Zorla, kavga dövüşle girmek zorunda kaldı. Milletvekillerimiz Meclise zor giriyor. Halkımız bana yapılanın milletin iradesine yapıldığını  görmesi gerekiyor. Böyle bir rezalet olabilir mi? Benim ifade özgürlüğüm çiğnendi, milletvekilliği dokunulmazlığım çiğnendi, gözaltına alındığım sırada namazımı bile kıldırmadılar... Ya namaz kıldırmadılar namaz.. Bu rezalet yaşandı!” diye konuştu.
Milletvekilliği düşürülen Ömer Faruk Gergerlioğlu'na 10 gün içerisinde teslim olmazsa hakkında yakalama kararı çıkarılacağı tebliğ edildi. Gergerlioğlu teslim olmayacağını açıkladı.

haberimizvar.net- Milletvekilliğinin düşürülmesinin ardından adalet nöbeti tuttuğu Meclis’ten polis zoruyla çıkarılan HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu eylemine evde devam ediyor. Kocaeli infaz savcılığının 10 gün içerisinde teslim olmazsa hakkında yakalama kararı çıkarılacağını tebliğ ettiği Gergerlioğlu, Evrensel’in haberine göre teslim olmayacağını açıkladı. Meclise girmesini engellemek için alınan önlemlere de tepki gösteren Gergerlioğlu, “Bugün milletvekili arabasını arayan, yarın milletvekilini Meclise sokmaz” dedi. Gergerlioğlu “Milletvekillerinin bagajından mı gireceğimi düşünüyorlar?” diye sordu. 

 
Yargıtay’ın 2 yıl 6 ay hapis cezası kararını onamasının ardından milletvekilliği düşürülen Ömer Faruk Gergerlioğlu'na, 10 gün içerisinde teslim olması gerektiği tebliğ edildi. Kocaeli infaz savcılığı tarafından gönderilen tebligatta, Gergerlioğlu’nun 10 gün içerisinde cumhuriyet savcılığına teslim olması gerektiği, aksi takdirde hakkında yakalama kararı çıkarılacağı belirtildi. Tebligatın kendisine ulaşmasının ardından Evrensel'e konuşan Gergerlioğlu, teslim olmayacağını açıkladı.

"BUNA SUSARLARSA ONLARIN DA BAŞINA GELİR"
Meclis’ten polis zoruyla çıkarılmasının ardından adalet nöbetine evde devam ettiğini ifade eden Gergerlioğlu, Meclis’e girememesi için alınan önlemleri ise “komedi” olarak nitelendirdi. Gergerlioğlu, “Meclis Başkanlığı hayatta görülmemiş bir şeyi yapıyor. Meclise girişte milletvekillerinin arabalarını kontrol ediyor. Milletvekillerinin bagajından mı gireceğimi düşünüyorlar? Yani komedi bir durum. Ağlanacak halimize gülüyoruz. Anayasal olarak dokunulmazlığım kalkmadı, milletvekilliğim düşürülmedi. Uyduruk kararlar ile bunlar yapıldı. Milletvekilleri benim başıma gelenlere susarsa, yarın bir gün daha farklı bir milletvekiline de yapılabilir. Buradan bütün milletvekillerine çağrı yapıyorum: bana yapılanı aynı görüşte partide olmasanız da kendinize yapılmış gibi düşünerek bir tepki ortaya koymalısınız. Yarım ağız açıklamalarla, ‘olmasa iyi olurdu’ diye tepki gösteriliyor. Anayasayı çiğneyen Meclis başkanının yanında mısınız, kimin yanındasınız? Net bir cevap versinler” dedi. 

"BANA DEĞİL, MİLLET İRADESİNE SALDIRILDIĞI GÖRÜLMELİ"
Halkın bu orta oyununu görmesi gerektiğini belirten Gergerlioğlu, bu yaşananların Gergerlioğlu veya HDP meselesi değil, bu milletin iradesine yapılan bir saldırı olduğunu dile getirdi. Gergerlioğlu, “Bugün milletvekili arabasını arayan, yarın milletvekilini Meclise sokmaz. Dün Hüda Kaya vekilimiz de Meclise alınmak istenmedi! Zorla, kavga dövüşle girmek zorunda kaldı. Milletvekillerimiz Meclise zor giriyor. Halkımız bana yapılanın milletin iradesine yapıldığını  görmesi gerekiyor. Böyle bir rezalet olabilir mi? Benim ifade özgürlüğüm çiğnendi, milletvekilliği dokunulmazlığım çiğnendi, gözaltına alındığım sırada namazımı bile kıldırmadılar... Ya namaz kıldırmadılar namaz.. Bu rezalet yaşandı!” diye konuştu.

Habere ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve haberimizvar.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.