Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
GÜNDEM () - Haber Merkezi | Haber Girişi: 19.01.2021 - 16:11, Güncelleme: 19.01.2021 - 16:11

TGC: Gazetecileri hedef göstermekten vazgeçin

 

TGC: Gazetecileri hedef göstermekten vazgeçin

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin gazetecileri hedef göstermesine tepki gösteren TGC, "Demokratik bir ülkede kabul edilemez olan bu söylemlerin gazeteciler arasında yeni can kayıplarına yol açacağından endişe etmekteyiz" dedi.
haberimizvar.net- Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Yönetim Kurulu siyasetçilerin gazetecileri hedef gösteren söylemlerinin demokratik bir ülkede kabul edilemez olduğunu belirterek “Bu söylemlerin gazeteciler arasında yeni can kayıplarına yol açacağından endişe etmekteyiz” uyarısını yaptı.   TGC Yönetim Kurulu’nun yaptığı açıklamada şu görüşler yer aldı: 2021 yılının Ocak ayını bitirmeden siyasetçiler tarafından hedef gösterilen meslektaşlarımızın darp edildiğini gözlemliyoruz. Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ saldırıya uğradıktan sonra, Özdağ’ın demecine köşe yazısında yer veren üyemiz Yeniçağ Gazetesi Yazarı Orhan Uğuroğlu da evinin önünde saldırıya uğramıştır. Saldırganlar yakalanmışlar ama bir gün sonra serbest bırakılmışlardır. MESLEKTAŞLARIMIZ HEDEF GÖSTERİLDİ Bu olayın ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, Twitter adresinden yaptığı açıklamayla Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nu ve Karar Gazetesi’nden Taha Akyol ile gazeteciler Yıldıray Oğur ve Elif Çakır'ı hedef gösterdiğini hatırlatan TGC, "Demokratik bir ülkede kabul edilemez olan bu söylemlerin gazeteciler arasında yeni can kayıplarına yol açacağından endişe etmekteyiz" dedi. SİYASETÇİLER HAKARET VE TEHDİT ETME ÖZGÜRLÜĞÜNÜ KULLANABİLİYOR "Siyasetçilerin gazetecileri hedef gösterebildiği, hakaret ve tehdit etme özgürlüğünü rahatlıkla kullanabildikleri bu ortamda gazetecilere saldıranlar cezasızlıkla hemen bırakılmaktadır" diyen TGC, "Türkiye’de haberin serbest dolaşımının yeniden sağlanması ve siyasetçilerin üsluplarına dikkat ederek toplumu birbirine düşürmekten vazgeçmeleri gereğine inanıyoruz. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti olarak iç barış sağlanmadan ülkede huzurun, ekonominin, düzelmesinin olanaksız olduğuna inanıyoruz" ifadelerine yer verdi. TGC BASIN MÜZESİ’NDE ÖLDÜRÜLEN 66 GAZETECİNİN İSMİ VE FOTOĞRAFI VAR TGC açıklamasını şöyle sonlandırdı: Her siyasi görüşten öldürülen 66 gazetecinin isminin ve fotoğrafının bulunduğu TGC Basın Müzesi’nin Öldürülen Gazeteciler Galerisi’ne yenilerinin eklenmemesi, siyasetçilerin sorumlu davranmasıyla yakından ilişkilidir. İktidara ve tüm siyasetçilere gazetecileri hedef göstermekten vazgeçerek barışı, demokrasiyi geliştirmeye, ekonomiyi düze çıkarmaya davet ediyoruz. Meslektaşlarımıza saldıranlarla, azmettirenlerin bulunmasını istemeye devam ediyoruz.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin gazetecileri hedef göstermesine tepki gösteren TGC, "Demokratik bir ülkede kabul edilemez olan bu söylemlerin gazeteciler arasında yeni can kayıplarına yol açacağından endişe etmekteyiz" dedi.

haberimizvar.net- Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Yönetim Kurulu siyasetçilerin gazetecileri hedef gösteren söylemlerinin demokratik bir ülkede kabul edilemez olduğunu belirterek “Bu söylemlerin gazeteciler arasında yeni can kayıplarına yol açacağından endişe etmekteyiz” uyarısını yaptı.

 

TGC Yönetim Kurulu’nun yaptığı açıklamada şu görüşler yer aldı:

2021 yılının Ocak ayını bitirmeden siyasetçiler tarafından hedef gösterilen meslektaşlarımızın darp edildiğini gözlemliyoruz. Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ saldırıya uğradıktan sonra, Özdağ’ın demecine köşe yazısında yer veren üyemiz Yeniçağ Gazetesi Yazarı Orhan Uğuroğlu da evinin önünde saldırıya uğramıştır. Saldırganlar yakalanmışlar ama bir gün sonra serbest bırakılmışlardır.

MESLEKTAŞLARIMIZ HEDEF GÖSTERİLDİ

Bu olayın ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, Twitter adresinden yaptığı açıklamayla Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nu ve Karar Gazetesi’nden Taha Akyol ile gazeteciler Yıldıray Oğur ve Elif Çakır'ı hedef gösterdiğini hatırlatan TGC, "Demokratik bir ülkede kabul edilemez olan bu söylemlerin gazeteciler arasında yeni can kayıplarına yol açacağından endişe etmekteyiz" dedi.

SİYASETÇİLER HAKARET VE TEHDİT ETME ÖZGÜRLÜĞÜNÜ KULLANABİLİYOR

"Siyasetçilerin gazetecileri hedef gösterebildiği, hakaret ve tehdit etme özgürlüğünü rahatlıkla kullanabildikleri bu ortamda gazetecilere saldıranlar cezasızlıkla hemen bırakılmaktadır" diyen TGC, "Türkiye’de haberin serbest dolaşımının yeniden sağlanması ve siyasetçilerin üsluplarına dikkat ederek toplumu birbirine düşürmekten vazgeçmeleri gereğine inanıyoruz. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti olarak iç barış sağlanmadan ülkede huzurun, ekonominin, düzelmesinin olanaksız olduğuna inanıyoruz" ifadelerine yer verdi.

TGC BASIN MÜZESİ’NDE ÖLDÜRÜLEN 66 GAZETECİNİN İSMİ VE FOTOĞRAFI VAR

TGC açıklamasını şöyle sonlandırdı:

Her siyasi görüşten öldürülen 66 gazetecinin isminin ve fotoğrafının bulunduğu TGC Basın Müzesi’nin Öldürülen Gazeteciler Galerisi’ne yenilerinin eklenmemesi, siyasetçilerin sorumlu davranmasıyla yakından ilişkilidir. İktidara ve tüm siyasetçilere gazetecileri hedef göstermekten vazgeçerek barışı, demokrasiyi geliştirmeye, ekonomiyi düze çıkarmaya davet ediyoruz. Meslektaşlarımıza saldıranlarla, azmettirenlerin bulunmasını istemeye devam ediyoruz.

Habere ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve haberimizvar.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.