GÜNDEM Haber Girişi: 11.07.2021 - 16:42, Güncelleme: 11.07.2021 - 16:42

THY’den yerel gazeteye 200 bin lira

 

THY’den yerel gazeteye 200 bin lira

Giresunspor eski başkanı Mustafa Bozbağ’ın yerel gazetesine THY’den yapılan 200 bin liralık ‘içerik bedeli’ ödemesini soran CHP’li Bekaroğlu, Bozbağ’ın aynı zamanda THY Spor Kulübü başkanı olduğunu ve ayda 50 bin lira aldığını gündeme getirdi.
habermizvar.net- CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı’nın talimatıyla Tribal Worldwide İnter Aktif Reklam A.Ş. aracılığıyla Yeni Giresun Gazetesi İmtiyaz Sahibi Fatih Öztürk’e aylık 200 bin TL ‘içerik bedeli’ adı altında ödeme yapıldığı iddiasını TBMM gündemine taşıdı. Bekaroğlu, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın yanıtlaması talebiyle TBMM Başkanlığı’na soru önergesi verdi. SAHİBİ GİRESUNSPOR ESKİ BAŞKANI İnternet ortamında yayın yapan Yeni Giresun gazetesinin asıl sahibinin Giresunspor eski Başkanı Mustafa Temel Bozbağ olarak bilindiğini belirten Bekaroğlu, Bozbağ’ın THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı ile Türkiye Futbol Federasyonu’nda (TFF) birlikte görev yaptığını söyledi. Bekaroğlu, Bozbağ’ın aynı zamanda THY Spor Kulübü’nün başkanlığını yürüttüğünü ve buradan aylık 40- 50 bin TL maaş aldığı yönündeki haberlerin doğru olup olmadığını sordu. THY ÖDEMESİNİ FUAT OKTAY’A SORDU THY Anonim Ortaklığı’nın yüzde 49.12 hissesiyle Türkiye Varlık Fonu’na devredildiğini hatırlatan Bekaroğlu, Varlık Fonu Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yürütülmekte olduğundan hareketle Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, THY’nin bu ödeme karşılığında ne tür bir hizmet satın aldığını ve herhangi bir ihale düzenlenip düzenlenmediğini sordu. GOOGLE’DA HİT TRAFİĞİ BULUNMADI Bekaroğlu şu soruları yöneltti: “Söz konusu haber, yorum ve iddialara konu olaylar Cumhurbaşkanının bilgisi dahilinde mi olmuştur veya kendilsine bilgi verilmiş midir? Covid-19 pandemisinin en fazla etkilediği kurumlardan biri olan THY’de personelden ücret indirimi dahil tüm fedakarlıkların istenildiği bu dönemde Google aramalarında hiçbir hit trafiğine rastlanmayan, yerel haberler yapan bir internet haber portaline aylık 200 bin TL ‘içerik bedeli’ adı altında ödeme yapılması normal midir? THY üretilen bu içerikleri nerede kullanmaktadır?” THY SPOR’DAN AYLIK 50 BİN LİRA “Haberde adı geçen Mustafa Temel Bozbağ’ın aynı zamanda THY Spor Kulübü Başkanlığı görevini üstlendiği ve bu görevi karşılığında aylık 50 bin lira ödeme yapıldığı iddiası doğru mudur? Haberde adı geçen şahsa ne tür hizmetleri karşılığında THY Spor Kulübü tarafından aylık 50 bin lira ödemede bulunulmaktadır? Haberde söz konusu edilen direkt ve dolaylı ödemelerin adı geçen şahısla THY Yönetim Kurulu Başkanı arasındaki arkadaşlık ilişkisinden kaynaklandığı yönündeki iddialar doğru mudur? THY’nin halka açık şirket durumu ve konunun hassasiyetini de dikkate alarak bu haber, yorum ve iddialar ile ilgili olarak herhangi bir inceleme ve soruşturma açılması düşünülmekte midir?”  
Giresunspor eski başkanı Mustafa Bozbağ’ın yerel gazetesine THY’den yapılan 200 bin liralık ‘içerik bedeli’ ödemesini soran CHP’li Bekaroğlu, Bozbağ’ın aynı zamanda THY Spor Kulübü başkanı olduğunu ve ayda 50 bin lira aldığını gündeme getirdi.

habermizvar.net- CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı’nın talimatıyla Tribal Worldwide İnter Aktif Reklam A.Ş. aracılığıyla Yeni Giresun Gazetesi İmtiyaz Sahibi Fatih Öztürk’e aylık 200 bin TL ‘içerik bedeli’ adı altında ödeme yapıldığı iddiasını TBMM gündemine taşıdı. Bekaroğlu, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın yanıtlaması talebiyle TBMM Başkanlığı’na soru önergesi verdi.

SAHİBİ GİRESUNSPOR ESKİ BAŞKANI

İnternet ortamında yayın yapan Yeni Giresun gazetesinin asıl sahibinin Giresunspor eski Başkanı Mustafa Temel Bozbağ olarak bilindiğini belirten Bekaroğlu, Bozbağ’ın THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı ile Türkiye Futbol Federasyonu’nda (TFF) birlikte görev yaptığını söyledi. Bekaroğlu, Bozbağ’ın aynı zamanda THY Spor Kulübü’nün başkanlığını yürüttüğünü ve buradan aylık 40- 50 bin TL maaş aldığı yönündeki haberlerin doğru olup olmadığını sordu.

THY ÖDEMESİNİ FUAT OKTAY’A SORDU

THY Anonim Ortaklığı’nın yüzde 49.12 hissesiyle Türkiye Varlık Fonu’na devredildiğini hatırlatan Bekaroğlu, Varlık Fonu Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yürütülmekte olduğundan hareketle Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, THY’nin bu ödeme karşılığında ne tür bir hizmet satın aldığını ve herhangi bir ihale düzenlenip düzenlenmediğini sordu.

GOOGLE’DA HİT TRAFİĞİ BULUNMADI

Bekaroğlu şu soruları yöneltti: “Söz konusu haber, yorum ve iddialara konu olaylar Cumhurbaşkanının bilgisi dahilinde mi olmuştur veya kendilsine bilgi verilmiş midir? Covid-19 pandemisinin en fazla etkilediği kurumlardan biri olan THY’de personelden ücret indirimi dahil tüm fedakarlıkların istenildiği bu dönemde Google aramalarında hiçbir hit trafiğine rastlanmayan, yerel haberler yapan bir internet haber portaline aylık 200 bin TL ‘içerik bedeli’ adı altında ödeme yapılması normal midir? THY üretilen bu içerikleri nerede kullanmaktadır?”

THY SPOR’DAN AYLIK 50 BİN LİRA

“Haberde adı geçen Mustafa Temel Bozbağ’ın aynı zamanda THY Spor Kulübü Başkanlığı görevini üstlendiği ve bu görevi karşılığında aylık 50 bin lira ödeme yapıldığı iddiası doğru mudur? Haberde adı geçen şahsa ne tür hizmetleri karşılığında THY Spor Kulübü tarafından aylık 50 bin lira ödemede bulunulmaktadır? Haberde söz konusu edilen direkt ve dolaylı ödemelerin adı geçen şahısla THY Yönetim Kurulu Başkanı arasındaki arkadaşlık ilişkisinden kaynaklandığı yönündeki iddialar doğru mudur? THY’nin halka açık şirket durumu ve konunun hassasiyetini de dikkate alarak bu haber, yorum ve iddialar ile ilgili olarak herhangi bir inceleme ve soruşturma açılması düşünülmekte midir?”  

detay alt
Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve haberimizvar.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.